A ​cég 179 csillagozás

John Grisham: A cég John Grisham: A cég John Grisham: A cég John Grisham: A cég

A Harward kitűnő végzős diákjáért a Wall Street leghíresebb ügyvédi irodái versengenek. Ő azonban egy memphisi cég mellett dönt, amely házat, elegáns kocsit, magas fizetést ígér. Eleinte remekül alakulnak a dolgok, a munkatársak kedvesek, megértők és nagyon gazdagok, a feleségek tüneményesek, csodálatos anyák, a gyerekek édesek… A fiatalembernek eleinte imponál a kihívásokkal teli luxusélet, de hamarosan rájön, hogy a családias közeg voltaképp csapda. Az ügyvéd gyanút fog, titokban nyomozni kezd, rájön, hogy akaratán kívül egy bűnszövetkezet alkalmazottja lett. A maffia gépezete is működésbe lendül, Mitchnek menekülnie kell, és vérfagyasztó kalandok után mindörökre eltűnik üldözői szeme elől…

John Grisham: The Firm

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 1991

Geopen, Budapest, 2016
Geopen, Budapest, 2011
624 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639574748 · Fordította: Wertheimer Gábor
Geopen, Budapest, 2006

John Grisham: A cég

Egy nagyon híressé vált bestseller, egy kőkemény krimi. Izgalmas, pörgős az ügyvédi etika kérdéseit feszegeti, s kiderült a könyv csak alapjaiban egyezik meg a filmmel. Mindkettő kitűnő. Mit válasszunk? Dolgozzuk agyon magunkat, fogjuk be a pofánkat, legyünk kőgazdagok és életünk végéig rettegjünk, mikor kapnak el, vagy van esetleg becsületes út is, azaz volt, mert oda már nem juthatunk vissza, hisz csapdába estünk a gazdagság vonzásának, s ezzel együtt a cinkosságnak csapdájába. Kitűnő regény két ártatlan, törekvő fiatalról, akik csak boldogok szeretnének lenni az életben, s végül túlélik az elcsábulást, de kemény árat fizetnek, s örökre megváltozik az életük…

latinta P>!
John Grisham: A cég

Néha el kell hagyni a komfortzóná(ma)t is…

Most, miután x-edszerre elolvastam – első alkalommal újabb kiadásban – az SzJG-sorozatot, kíváncsivá tett, vajon miért is ezt a könyvet választotta Reni tizenkettedikben. off

Eléggé szövevényes, de afféle mozaikszerű, balladisztikus kihagyásokkal megírt történetről van itt szó.
    A tenyérbemászó stílussal elleplezett, a hatalmi pozícióhoz egyértelműen hozzátartozó korrupció nem pusztán a fiatal ügyvédét, hanem az én gyomromat is felforgatta.

Viszonylag gyorsan haladtam vele, túl akartam lenni rajta.
off

@paf, köszönöm a kölcsönadást. :)

csillabella>!
John Grisham: A cég

Az első könyvem az írótól (biztos nem az utolsó), nekem nagyon tetszett(tényleg nagyon!). Kellemes bevezetés volt a cég megismerése: rengeteg pénz, ház olcsón, céges BMW, kerítés kolbászból stb. A nehéz évek után Mitch nagyon várja, hogy mindezt megadhassa feleségének. A napi 16 óra munkával nem is lenne baj. Viszont ezzel a céggel valami nem stimmel: a gyanús halálesetek, és egy nap megkeresi Mitchet egy FBI ügynök is.
Egyáltalán nem untatott, nem voltak töltelék részek a 620 oldalban.

Barbár>!
John Grisham: A cég

Jó krimi, érdemes elolvasni.
Izgalmas cselekmény párosul egy fontos erkölcsi probléma felvetésével. Mitch a pénz uraival tartson vagy a törvénnyel. Előbbi esetben kőgazdag lesz, de előbb-utóbb rács mögé kerül, utóbbi esetben sok pénztől esik el, és elképzelhető, hogy hamarosan kinyírják. A megoldást úgy kellene megtalálnia, hogy a kecske is jóllakjon, és a káposzta is megmaradjon.
Az író nagyon szellemes megoldással zárja a történetet. Néhány véleménnyel ellentétben ez így nagyon rendben van, mert nincs az előírva, hogy a vége a főhős diadalmenete kell hogy legyen, miközben minden kocka a helyére kerül.

adamtailor93>!
John Grisham: A cég

Korábban már láttam a filmet, most pedig kedvet kaptam a könyvhöz is, és egyáltalán nem bántam meg, hogy elolvastam. Végig izgalmas, pörgős lendület jellemzi. Olyannyira beszippant a történet, hogy észre sem veszi az ember és már kb. a felén túl is van.
Első könyvem volt az írótól, de biztos fogok még tőle olvasni.

HegTam P>!
John Grisham: A cég

Számomra kicsit lassan indult be a történet, amilyen hosszan lett felvezetve olyan gyorsan teljesedett ki. Az utolsó kb 100 oldalt szinte faltam. A pörgős részt jobban élveztem, mint a bevezető részeket. Persze arra szükség volt a történet teljességéhez.
Bár mai szemmel, a mai technikákkal azt hiszem kivitelezhetetlen lenne egy ilyen terv megvalósítása, mint amit a főszereplő megálmodott.
Ez volt a második könyv amit olvastam az írótól, de valószínüleg nem az utolsó.

xeral>!
John Grisham: A cég

Picit lassan indult, sok volt a dilemma, melyik jól fizető állást is fogadja el egy frissen kikerült jogaász a sok közül. Nos főhősünk Mitch itt még nem csillogtatja meg brilliáns elméjét, meglehetősen naivan úgy dönt, hogy a Memhisben lévő kicsiny irodát elonyben részesíti a többivel szemben. Aztán hamar rájön, hogy nem véletlen, hogy nincs fluktuáció a cégnél:-) Na rengeteg meló mellett, azért leteszi a vizsgáját, nincs szüksége alvásra. Aztán érdekes módon, mikor szorul a hurok átmegy ellentámadásba és már ő előzi meg az FBI-t és a maffiát is. A filmet nem láttam sose, gondoltam ideje elolvasnom, nekem tetszett, volt néhány logikai bukfenc, de belefér.

Muciolvas>!
John Grisham: A cég

Már többször olvastam ezt a könyvet és rendkívül jónak tartom, ez egy szépen kidolgozott krimi, amelyben bőven van cselekmény, észjáték! Ki kit ver át, ki kit húz csőbe? Mitch az FBI-t, vagy épp a maffiát? Esetleg fordítva? Ki lesz a nyertese a macska-egér játéknak?
A kedvenc részem a vége, amikor már mindenki akcióba lép, de nagyon tetszik az is, amikor Mitch megtudja, tulajdonképpen kinek is dolgozik. Akik szeretik az izgalmas, okos krimiket, azoknak nagyon ajánlom!
A könyvből készült filmet is láttam – nálam magasan a könyv vezet, sokkal árnyaltabb, bár a film sem rossz.

Nebula>!
John Grisham: A cég

John Grisham nagyon meg tudja teremteni regényei feszült hangulatát, így volt ezzel a könyvvel is. Nagyon izgalmas volt az alaphelyzet, a rejtély, ki mennyit tud, tudják-e hogy tudom hogy tudják hogy tudom… Nagyon tetszett, nem tudtam lerakni, de aztán a végét sikerült jól összecsapni, és elérni, hogy rossz szájízzel tegyem le.

Bla I>!

Szombatonként más képet mutatott az iroda. Az összes ügyvéd bent volt, csakúgy mint a legtöbb üzlettárs és néhány titkárnő. Ügyfelek azonban nem érkeztek, s íly módon az öltözködési előírások nem voltak érvényben. Annyi farmer volt az irodában„ hogy a társaság akár marhák terelgetésére is indulhatott volna. Sehol egy nyakkendő…

Bla I>!

Az asszony túl előkelőnek tartotta magát ahhoz, hogy dolgozzon, és egész felnőtt korát azzal töltötte, hogy társadalmi rangra igyekezett szert tenni egy olyan városban, ahol nem létezett társadalmi rang.

latinta P>!

[…] Egy nyitatlan Heinecken sörösüveg állt a széke melletti tócsában a betonon.

48. oldal, 4 (Fabula, 1992)

Kapcsolódó szócikkek: sör
Barbár>!

– Lazarov minek jön ide? – kérdezte Dunbar, az ingatlanügyekkel foglalkozó üzlettárs. Azt, hogy „Lazarov”, úgy mondta, mintha Charles Mansont várnák vacsorára.

Ezt a könyvet itt említik