A ​cég 171 csillagozás

John Grisham: A cég John Grisham: A cég John Grisham: A cég John Grisham: A cég

A Harward kitűnő végzős diákjáért a Wall Street leghíresebb ügyvédi irodái versengenek. Ő azonban egy mephisi cég mellett dönt, amely házat, elegáns kocsit, magas fizetést ígér. Eleinte remekül alakulnak a dolgok, a munkatársak kedvesek, megértők és nagyon gazdagok, a feleségek tüneményesek, csodálatos anyák, a gyerekek édesek… A fiatalembernek eleinte imponál a kihívásokkal teli luxusélet, de hamarosan rájön, hogy a családias közeg voltaképp csapda. Az ügyvéd gyanút fog, titokban nyomozni kezd, rájön, hogy akaratán kívül egy bűnszövetkezet alkalmazottja lett. A maffia gépezete is működésbe lendül, Mitchnek menekülnie kell, és vérfagyasztó kalandok után mindörökre eltűnik üldözői szeme elől…

John Grisham: The Firm

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 1991

Geopen, Budapest, 2016
Geopen, Budapest, 2011
624 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639574748 · Fordította: Wertheimer Gábor
Geopen, Budapest, 2006

John Grisham: A cég

Egy nagyon híressé vált bestseller, egy kőkemény krimi. Izgalmas, pörgős az ügyvédi etika kérdéseit feszegeti, s kiderült a könyv csak alapjaiban egyezik meg a filmmel. Mindkettő kitűnő. Mit válasszunk? Dolgozzuk agyon magunkat, fogjuk be a pofánkat, legyünk kőgazdagok és életünk végéig rettegjünk, mikor kapnak el, vagy van esetleg becsületes út is, azaz volt, mert oda már nem juthatunk vissza, hisz csapdába estünk a gazdagság vonzásának, s ezzel együtt a cinkosságnak csapdájába. Kitűnő regény két ártatlan, törekvő fiatalról, akik csak boldogok szeretnének lenni az életben, s végül túlélik az elcsábulást, de kemény árat fizetnek, s örökre megváltozik az életük…

csillabella>!
John Grisham: A cég

Az első könyvem az írótól (biztos nem az utolsó), nekem nagyon tetszett(tényleg nagyon!). Kellemes bevezetés volt a cég megismerése: rengeteg pénz, ház olcsón, céges BMW, kerítés kolbászból stb. A nehéz évek után Mitch nagyon várja, hogy mindezt megadhassa feleségének. A napi 16 óra munkával nem is lenne baj. Viszont ezzel a céggel valami nem stimmel: a gyanús halálesetek, és egy nap megkeresi Mitchet egy FBI ügynök is.
Egyáltalán nem untatott, nem voltak töltelék részek a 620 oldalban.

Barbár>!
John Grisham: A cég

Jó krimi, érdemes elolvasni.
Izgalmas cselekmény párosul egy fontos erkölcsi probléma felvetésével. Mitch a pénz uraival tartson vagy a törvénnyel. Előbbi esetben kőgazdag lesz, de előbb-utóbb rács mögé kerül, utóbbi esetben sok pénztől esik el, és elképzelhető, hogy hamarosan kinyírják. A megoldást úgy kellene megtalálnia, hogy a kecske is jóllakjon, és a káposzta is megmaradjon.
Az író nagyon szellemes megoldással zárja a történetet. Néhány véleménnyel ellentétben ez így nagyon rendben van, mert nincs az előírva, hogy a vége a főhős diadalmenete kell hogy legyen, miközben minden kocka a helyére kerül.

adamtailor93>!
John Grisham: A cég

Korábban már láttam a filmet, most pedig kedvet kaptam a könyvhöz is, és egyáltalán nem bántam meg, hogy elolvastam. Végig izgalmas, pörgős lendület jellemzi. Olyannyira beszippant a történet, hogy észre sem veszi az ember és már kb. a felén túl is van.
Első könyvem volt az írótól, de biztos fogok még tőle olvasni.

HegTam>!
John Grisham: A cég

Számomra kicsit lassan indult be a történet, amilyen hosszan lett felvezetve olyan gyorsan teljesedett ki. Az utolsó kb 100 oldalt szinte faltam. A pörgős részt jobban élveztem, mint a bevezető részeket. Persze arra szükség volt a történet teljességéhez.
Bár mai szemmel, a mai technikákkal azt hiszem kivitelezhetetlen lenne egy ilyen terv megvalósítása, mint amit a főszereplő megálmodott.
Ez volt a második könyv amit olvastam az írótól, de valószínüleg nem az utolsó.

Uzoni_Zsuzsanna>!
John Grisham: A cég

Már többször olvastam ezt a könyvet és rendkívül jónak tartom, ez egy szépen kidolgozott krimi, amelyben bőven van cselekmény, észjáték! Ki kit ver át, ki kit húz csőbe? Mitch az FBI-t, vagy épp a maffiát? Esetleg fordítva? Ki lesz a nyertese a macska-egér játéknak?
A kedvenc részem a vége, amikor már mindenki akcióba lép, de nagyon tetszik az is, amikor Mitch megtudja, tulajdonképpen kinek is dolgozik. Akik szeretik az izgalmas, okos krimiket, azoknak nagyon ajánlom!
A könyvből készült filmet is láttam – nálam magasan a könyv vezet, sokkal árnyaltabb, bár a film sem rossz.

Nebula>!
John Grisham: A cég

John Grisham nagyon meg tudja teremteni regényei feszült hangulatát, így volt ezzel a könyvvel is. Nagyon izgalmas volt az alaphelyzet, a rejtély, ki mennyit tud, tudják-e hogy tudom hogy tudják hogy tudom… Nagyon tetszett, nem tudtam lerakni, de aztán a végét sikerült jól összecsapni, és elérni, hogy rossz szájízzel tegyem le.

sajtkukac P>!
John Grisham: A cég

Nagyon tetszett! Izgalmas volt, a cselekmény jól meg volt csűrve-csavarintva :)

A filmet előbb láttam, de mivel nem teljesen értettem a végét, gondoltam elolvasom a könyvet is. És milyen jól tettem! Sokkal izgibb mint a film (pedig a film is jó volt).
Hozzáteszem, hogy az első fele a könyvnek nagyon nehézkesen ment. Lassan haladtam, esténként gyorsan belealudtam. Nem kötött le ez az ügyvédeskedős munka – szörnyen uncsi lehet. De a második felénél úgy beindult a cselekmény, hogy 1 nap alatt befejeztem :-D

Ez volt a 2. könyvem az írótól, de már megvan a következő jelölt. :)

Janek777>!
John Grisham: A cég

Lehet némelyek megköveznek, de nekem nem okozott nagy katarzist ez a regény, előtte olvastam el a Siralomházat Grishamtől és az sokkal jobban tetszett (eddig 6 könyvét olvastam). A Cég inkább krimi jellegű szerintem nem pedig jogi thriller. A Siralomházban a karakterek is jobban ki voltak dolgozva, mint ebben. Szóval nem rossz a Cég, de nem éri el azt a szintet, hogy NR1 legyen a Grisham könyvek között.

Bla I>!

Szombatonként más képet mutatott az iroda. Az összes ügyvéd bent volt, csakúgy mint a legtöbb üzlettárs és néhány titkárnő. Ügyfelek azonban nem érkeztek, s íly módon az öltözködési előírások nem voltak érvényben. Annyi farmer volt az irodában„ hogy a társaság akár marhák terelgetésére is indulhatott volna. Sehol egy nyakkendő…

Bla I>!

Az asszony túl előkelőnek tartotta magát ahhoz, hogy dolgozzon, és egész felnőtt korát azzal töltötte, hogy társadalmi rangra igyekezett szert tenni egy olyan városban, ahol nem létezett társadalmi rang.

Barbár>!

– Lazarov minek jön ide? – kérdezte Dunbar, az ingatlanügyekkel foglalkozó üzlettárs. Azt, hogy „Lazarov”, úgy mondta, mintha Charles Mansont várnák vacsorára.

Ezt a könyvet itt említik