Váltságdíj ​Erakért (A Vadonjáró tanítványa 7.) 27 csillagozás

John Flanagan: Váltságdíj Erakért

Amit még meg kell tudnod…

Íme a vadonjáró tanítványa, Will újabb kalandja!

Amikor a skandok oberjarlja a sivatagi Arridiben egy rajtaütés során fogságba esik, elsőtisztje, Svengal az aralueniektől kér segítséget. Halt és Will vele tartanak, hogy elvigyék a váltságdíjat, és megváltsák Erak szabadságát, de a királyi család egy tagjára is szükség van. Kasszandra hercegnő – vagy Evelin, ahogy Will ismeri – meggyőzi atyját, hogy engedje el a csapattal. Horác és a vadonjáró Gilan is csatlakozik a kísérethez, hogy biztosítsák Evelin védelmét.

De vajon az elsöprő homokvihar, az ellenséges törzsek és a minden sarkon leselkedő veszély megakadályozza őket, hogy időben Erakhoz érjenek?

Eredeti megjelenés éve: 2009

424 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634573470 · Fordította: Varga Petra

Halt · Will · Gilan · Horác

Habók P>!
John Flanagan: Váltságdíj Erakért

Sajnos, befejeződött a sorozat – Will már nem tanítvány többé. (Ámbár igazán szívesen olvasnék Egy ifjú vadonjáró kalandjai sorozatot…) De sajnos, itt már minden szálat elvarrt az író. Halt megnősül, Willt vadonjáróvá avatják. De persze a kettő közé még belefér egy sivatagi kaland rablóbandával, fogsággal, meneküléssel, új barátsággal. Nekem itt már Halt és Will szinte túl tökéletesnek is tűnt, Winnetou és Sólyomszem sem lehettek náluk ügyesebbek. Mindegy, no, sajnálom, hogy vége a sorozatnak. (Bár egyszer már elsirattam, aztán mégis…)

Norcsa29>!
John Flanagan: Váltságdíj Erakért

Annyira hihetetlenül fantasztikusan nagyszerű volt a történet, hogy arra nem is találok szavakat :D <3

Halt még mindig a kedvenc szereplőm a mogorvaságával együtt. És az első fejezet, amiben szerepelt valami zseniális. Mindig meg tud nevettetni, ahogy a többiek piszkálódnak vele.
Willnek ebben a részben is ki kell állnia egy próbát, hogy megoldja a helyzetet és spoiler.
Nagy hatással voltak még rám a skandok, Erak és Svengal, akiket még jobban megkedveltem, mint az eddigi kötetekben. Nagyon erős a karakterük, mégis a maguk módján sokat fejlődtek.

A cselekményről csak annyit mondanék, hogy szerintem az egyik legjobban kidolgozott történetről van szó. Egyszerűen zseniális, amit az író megalkotott.
Maga a környezet eléggé szokatlan, mivel eddig csak erdőkben és hegyekben láthattuk a vadonjárók és társaik ügyességét, most pedig egy számukra ismeretlen terepen, a sivatagban is próbára kell tenniük magukat.

Következő olvasáskor biztosan kiírok pár idézetet, de elsőre annyira beszippantott a könyv, hogy alig akart elereszteni. És az is biztos, hogy még sokszor a kezembe fogom venni ezt a kötetet, erősen újraolvasós ;)

A következő sorokat pedig tényleg csak azok olvassák, akik már a kiolvasták a könyvet. Erősen spoilerveszély!
» Az egyik kedvenc jelenetem spoiler

» spoiler

» A legszívszaggatóbb jelenet spoiler

Nagyon kíváncsi lennék, hogy az „5 árva” végül ki mellett találja meg a szerelmet. Én a következő pároknak örülnék a legjobban: spoiler

Ez a sorozat maga a csoda…
Bárcsak sokkal több ember megismerné ezt a varázslatos történetet a csupaszív szereplőkkel együtt.
Mindenkinek ajánlom korról függetlenül.
Aki egy kicsit is kedveli a középkorias világban játszódó fantasy történeteket, annnak kihagyhatatlan.

Utolsó megjegyzés :D
Nagyon remélem, hogy a többi kötetet is kiadják, mert szeretném a polcomon tudni az egész sorozatot. Tudnom kell, hogy hova fog kilyukadni az egész történet :)

424 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634573470 · Fordította: Varga Petra
balage P>!
John Flanagan: Váltságdíj Erakért

A sorozhathoz méltó részt kaptunk ismét, szuper volt :-). spoiler.
Egyébként jól szórakoztam, várom a következő részt / részeket, remélem mind kiadják :-).

Könyvtolvaj_96>!
John Flanagan: Váltságdíj Erakért

Továbbra is imádom ezt a sorozatot! Az ifjúsági fantasyk igazi gyöngyszeme.

Bővebben:

Könyvmolyképző KU>!

A termetes lovag több ízben tanúbizonyságot tett már bátorságáról a harctéren, de ez most más helyzet volt. Amit most tett, az túlmutatott puszta bátorságon – az már erkölcsi bátorság, ha valaki azért emel szót, mert a lelkiismerete nem hagyja nyugodni.

millalilla013>!

Halt csendben figyelte, ahogy Gilan és Will az új köpenyben sürög-forog, hol egymást nézik, hol a szokatlan színeket, és próbálják elképzelni, hogyan olvadnak majd bele vele a sziklás sivatagos környezetbe Al Shabah vidékén.
– Jól van, hölgyek – szólalt meg aztán Halt. – Ha befejeztétek a divatbemutatót, akkor menjünk, és nézzük meg magunknak a wakirt!

Kapcsolódó szócikkek: Gilan · Halt · Will
szcsigusz P>!

– Kávé! – örvendezett Gilan, és öntött is magának egy csészével. Az édesítéshez barna cukrot kaptak, amiből szedett is magának néhány kanállal. Halt és Will is hasonlóan tették.
Evelin a fejét csóválva figyelte őket.
– Ha valaki el akarna kapni titeket – kezdte –, csalinak elég lenne egy kis kávét használnia.
Will bólintott.
– És mi örömmel besétálnánk a kelepcébe – helyeselt.

Kapcsolódó szócikkek: Gilan · Halt · kávé · Will
Könyvmolyképző KU>!

Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a férfi a harc első másodperceiben halálos sebet kapott. Előbb-utóbb minden katona megtanulja, hogy ha valami elsülhet balul, el is fog.

Könyvmolyképző KU>!

Apró mosoly villant az arcán. Willnek az volt a benyomása, hogy az asejk ugyan a nép vezetője, de mint minden férj e világban, ő is felel valakinek: a feleségének.

Könyvmolyképző KU>!

– Halt, te is tudtad, hogy eljön majd a nap, amikor el kell engedned. Nem óvhatod egész életében. Nem ezért képezted ki vadonjárónak. De emlékszel, hogy velem is így voltál? – Halt erre szigorú tekintetet villantott felé. Gilan mosolyogva válaszolta meg saját kérdését: – A tanonci időszakom utolsó hónapjaiban a széltől is óvni akartál – mondta. – Emlékszel, amikor le kellett vadászni azt az emberevő medvét? Valami ócska kifogással akartál Rőthegyen hagyni.
Halt összevont szemöldökkel gondolkodott. Tényleg ilyen volt? Be kellett vallania magának, hogy talán egy kicsit igen. Belegondolt Will helyzetébe, és egyetértett Gilannal. A fiú – vagyis a fiatalember, helyesbített gondolatban – néhány hónap múlva teljes értékű vadonjáróvá válik. Már mindent megtanult. A vizsga csak amolyan formaság.
– Rábíznád az életedet? – tette fel a kérdést Gilan, mire Halt a szemébe nézett.
– Igen – szólt halkan. Gilan erre még egyszer megveregette a vállát.
– Akkor bízd rá a sajátját is – jelentette ki.

Könyvmolyképző KU>!

– Mit nézel ki belőle? – kérdezte Gilan. Halt ezúttal rápillantott az arridi harcosra, mielőtt felelt volna. Gilan tudta, hogy gondolkodik: latba veszi, mit tud a wakirról, milyen megérzései vannak vele kapcsolatban. Egyszer aztán megszólalt:
– Szimpatikus – mondta. – A helyi vezetők közül sokan csak a kenőpénzt lesik. Ebben az országban a korrupció az élet része. De ő nem olyan.
– Elvégre katona és nem politikus – jegyezte meg Gilan. Maga is harcos volt, és mint ilyen, gyanakvással tekintett a politikusokra és a hivatalnokokra. Szívesebben tárgyalt olyanokkal, akik küzdöttek már az életükért. Azokba valahogy mindig több őszinteség szorult.

Könyvmolyocska1 >!

Az őrszem még csak nem is sejtette, hogy az éj leple alatt sötétbe öltözött alak lopakodik Araluen kastélya felé.

millalilla013>!

– Nem… vagyis, talán… szóval… igen – hebegte Will.
Gilan mosolya egyre szélesebb lett.
– Máris három válasz közül válogathatok. Nem róhatják fel neked, hogy nem válaszolod meg alaposan a kérdéseket.

Kapcsolódó szócikkek: Gilan · Will
millalilla013>!

– Ti meg hol jártatok? – kérdezte kedvesen [Halt].
– Gyönyörködtünk a kilátásban – felelte Gilan. – De aztán úgy gondoltuk, szükség lehet itt a hajó két legnagyobb koponyájára.
Halt nem szólt semmit, de hirtelen felszaladó szemöldöke igen sokat elárult.

Kapcsolódó szócikkek: Gilan · Halt · Will