100. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján

Gorlan ​romjai (A Vadonjáró tanítványa 1.) 252 csillagozás

John Flanagan: Gorlan romjai

Will ​kisebb kortársainál, de gyors és találékony. Egész életében arról álmodozott, hogy híres lovag válik belőle, mint az apjából. Ezért is sújtja porig, amikor nem veszik fel Vöröshegy Hadiiskolájába. Ehelyett Halt inasa lesz, a titokzatos Erdőkerülőé, akinek különleges képességét, a láthatatlan helyváltoztatást fekete mágiának tulajdonítják… Will vonakodva nekivág, hogy megismerje az Erdőkerülők titkos fegyvereit: a nyilat, a nyílvesszőt, a terepszínű köpönyeget, és a csökönyös kis pónit. Lehet, hogy nem azok a fegyverek, amikre vágyott, nem kard és nem csataló, de amikor ő és Halt egy reménytelennek látszó küldetés során megpróbálják megakadályozni a Király meggyilkolását, Willnek be kell látnia, hogy az Erdőkerülők fegyverei nem is annyira haszontalanok… A Gorlan Romjai első könyve egy izgalmas sorozatnak, mely Willről, és a Vöröshegy Várban élő barátainak kalandjairól szól.

„Ez a könyv olyan jó volt, hogy le sem tudtam tenni… John Flanagan tudja, hogyan tartson… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2005

256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453682 · Fordította: Acsai Roland

Halt · Will · Gilan · Arald báró · Jenny · Pukk mester

Navi>!
John Flanagan: Gorlan romjai

Teljesen korrekt ifjúsági kalandregény, némi fantasyvel keverve. A 2 főhős 1 évét követhetjük nyomon. Horác és Will mindketten árva fiúk, akiket egy báró vett szárnyai alá, majd a Kihívás során Horác a Hadiiskolába került, ahova mindig is akart, s ahol kiderül, hogy sajnos nem fenékig tejfel az élet, viszont a kardforgatásban őstehetség. Will ezzel szemben Vadonjáró Halthoz kerül, egy próba után, pedig ő is katona akart lenni, mint a háborúban elesett apja. A kezdeti ellenségesség után szerencsére, két szerencsétlenség hatására végül igazi barátokká ás bajtársakká válnak. Will nem teheti le az első vizsgáját, mert kiderül, hogy 2 legendás lény, kalkara vadászik a háborús hősökre. Itt fény derül néhány titokra, majd olyan lehetőséget kap Will, amire mindig is vágyott, de ő helyesen dönt és a szívére hallgat :) Mindkét fiú rengeteget fejlődik ez alatt az év alatt, már nem forrófejű kis bugrisok, hanem sokat tapasztalt (korukhoz képest sokat) tanoncok, akik képesek felelősség teljes és bátor döntéseket hozni.
Még az sem vett le a könyv élvezeti értékéből, hogy erősen érezni lehetett rajta Tolkien és Paolini hatását :)
Kíváncsi vagyok a folytatásra :)

Balázs_Erőss>!
John Flanagan: Gorlan romjai

Tökéletes könyv arra, hogy egy 8-9 éves gyerek rákattanjon az olvasásra! Régen volt már, hogy egy könyvre azt mondtam volna, ideális egy éppkézláb gyereknek. Pont megfelelő mennyiségű a kaland, az erőszak finoman becsomagolva, ésszel kezelt mennyiségű romantika.
Ideális választás, ha valaki besokallt már a mostanában divatos naturális leírásoktól hemzsegő olvasmányaiba (mint pl én).
Biztos, hogy folytatni fogom a sorozatot!

TiaManta>!
John Flanagan: Gorlan romjai

Kellemes, nem túl bonyolult, egyszerű, kezdő fantasy, fiataloknak.

Tényleg ennyi. Nem korszakalkotó, a szokásos fordulatokkal, eseménykekel, és nagyon szerethető szereplőkkel operál, akiknek vannak hibáik, de nem mennek át irrelevánsba. Eléggé olvastatta magát. Nem várunk mást tőle közben sem, mert már az első pár oldalon kiderül mivel is állunk szemben.
Abszolút jó kezdés egy gyereknek is, hogy megismerkedjen az ilyesmivel. Hisz nekik írták. És végre nem is ment át másba, mert attól féltem. Naivan kezeli a dolgokat olykor, de az én kis lelkemet melengette valahogy.
Pici szelete a regény annak a világnak, ahol kezdődik a történet, sok mindent nem tudunk meg róla, de ez nem volt zavaró. Továbbá arra ott a többi rész.

HarleyQuinn>!
John Flanagan: Gorlan romjai

Hú most vettem észre avval,hogy öt csillagot adtam a könyvre 93%-ra ugrott az értékelése.
Nagyon jó a könyv már a borítójába teljesen beleszerettem imádom a zöldet és imádom az íjjakat.
A történet és a világfelépítés nagyon tetszett.
Kedvencem Halt és Will volt.
Én is én is vadonjáró szeretnék lenni!
Én is szeretnék egy vadonjáró köpenyt.
Nem értem,hogy miért nem népszerűbb ez a sorozat?
Olvasom is tovább a vadonjárok izgalmas történetét.

Dawnofmyth>!
John Flanagan: Gorlan romjai

Elég könnyed, haladós kis történet, bár nem az én korosztályomnak íródott, mégis tetszett. Kalandos, szórakoztató, néhol izgalmas, nincs túlbonyolítva. Nem azt mondom, hogy kiszámítható, de túlzottan nagy fordulatokkal nem jeleskedik, ez az ifjúsági mivoltának köszönhető. A karakterek aranyosak, bár a kedvencem Halt lett, azért a többiek is kedvelhetőek. Kár, hogy ilyen rövid az első rész, még szívesen ismerkedtem volna a világgal. Ha fiatalkoromban találkoztam volna ilyen könyvekkel, sokkal hamarabb rákaptam volna az olvasásra. Szerintem folytatni fogom a történetet, bár elég hosszú a sorozat :) a második résszel még várni fogok, ki tudja mikor fogják kiadni az összes részt.

smetalin>!
John Flanagan: Gorlan romjai

Mostanában belefutottam pár nagyon rémes gyerekkönyvbe, hát ez nem az. Kellemesen kikapcsol, érződik hogy a korosztály nem én vagyok, de így is tudtam élvezni és biztos olvasom tovább a sorozatot.

John Flanagan: Gorlan romjai

Már nagyon rég volt dolgom ilyen izgalmas olvasmánnyal. Az író egy összetett és színes fantasy világot tár elénk, amit egy percig sem lehet unni. Csak úgy zajlanak benne az események. Alig várom, hogy olvashassam a következő részt és még többet tudhassak meg a Vadonjárók világáról. A kedvenc szereplőm Halt volt. Minden olyan tulajdonság megvan benne, ami nagyszerű mesterré teszi őt.

kratas P>!
John Flanagan: Gorlan romjai

Nem igazán én vagyok a célközönség, de nekem is tetszett. Nem volt ugyan vérfagyasztóan izgalmas, inkább egy kedves mesének mondanám a jó és a rossz harcáról, az erkölcsről, a barátságról és a bátorságról. A szereplők igazán példaértékű viselkedést hoznak a történet során végig, örülök, hogy van ilyen sorozat a fiataloknak. És önző módon nekem is :)))

Sylveris>!
John Flanagan: Gorlan romjai

Kellett egy kis idő, hogy véleményt nyilvánítsak. Őszintén mondom, csalódtam magamban. Csalódtam, mert évek óta a polcomon csücsül ez a könyv. Pedig csak le kellett volna vennem. Imádtam! elejétől a végéig. Will nagyon a szívemhez nőtt, Horácot pedig sajnáltam.
Izgalmas történet, szórakoztató, bár itt-ott jobban ki lehetett volna dolgozni a cselekményt én is vadonjáró akarok lenni. de tényleg

Aniramemm P>!
John Flanagan: Gorlan romjai

Ez nagyon szuper történet. Egyszerű, de nagyszerű. Nincs túlbonyolítva. Gyönyörűen felvezeti az eseményeket, és hogy mire számíthatunk a folytatásban. A szereplők nagyon szimpatikusak, a fiatalok barátsága példaértékű, fejlődni is tudnak a könyv végére. Van benne izgalom, de mégsem véres. Halt és Will között tökéletes mester-tanítvány kapcsolat alakul ki. Nagyon könnyed kikapcsolódás és nem unalmas egyáltalán. Biztos, hogy fogom folytatni a sorozatot.

Habók P>!

Ha tényleg gondolkodtál volna rajta, akkor most nem kérdeznél hülyeségeket.

Allanon>!

– Előfordul, hogy az ember egyszerre két különböző dolgot akar – mondta Halt csendesen. – És olyankor a döntés attól függ, hogy melyiket szeretné jobban.

Ferger_Jolcsi P>!

Az őrök ott álltak a lépcsőnél, de Halt már elment.
Vagy elrejtőzött. Ezt egy Vadonjáró esetében sohasem lehetett tudni.

Aniyou P>!

Ha legyőzöl valakit, soha ne légy kárörvendő. Legyél nagylelkű, és találj valami olyat a másikban, amit megdicsérhetsz. Nem fog neki örülni, hogy legyőzted, de igyekszik majd jó képet vágni hozzá. Mutasd neki, hogy értékeled. A dicséret barátokat szerez, a kárörvendés ellenségeket.

179. oldal, 23. fejezet

Ferger_Jolcsi P>!

Arald sokat hajtogatta, hogy diplomáciai szolgálatra a lányok alkalmasabbak. Sokkal kifinomultabbak a fiúknál, akiket természetük úgyis a hadi pálya felé hajt. És amíg a problémákat az izmaikkal hajlamosak megoldani, addig a lányok az eszükre hagyatkoznak.

Kapcsolódó szócikkek: Arald báró
Allanon>!

– Az idegesség rémes dolog. Egészen lebénítja az embert, hogy sem enni, sem gondolkozni nem tud, még beszélni sem.

Habók P>!

Felőle a többiek felvehették csak úgy, meggondolatlanul a tanítványaikat, de a konyhaművészet… az más.
– Mondd csak, mit tennél egy pulykapástétommal? – tette fel a kérdést a lelkes lánynak. Jenny ráragyogtatta mosolyát.
– Megenném – vágta rá gyorsan.

Kapcsolódó szócikkek: Jenny · Pukk mester
Habók P>!

Ha egy póniról elmondható, hogy üdvözült pofával bazsalyog, akkor Rántó épp ezt művelte.

adrica P>!

– Miben vagy jó, Will? – kérdezte a báró.
Will elkezdett gondolkozni. Alizzal ellentétben nem volt jó a tanulásban, a nyelvekhez sem értett. Nem tudott szép, pontos leveleket írni, mint George. A főzés nem érdekelte.
Ráadásul Horác erejével és izmaival sem dicsekedhetett.
– Jó mászó vagyok, uram – nyögte ki végül, mert látta, hogy a báró feleletre vár.

Kapcsolódó szócikkek: Arald báró · George · Horác · Will

A Vadonjáró tanítványa sorozat · Összehasonlítás