A ​lángoló híd (A Vadonjáró tanítványa 2.) 165 csillagozás

John Flanagan: A lángoló híd

Will és a Vöröshegy Várban élő barátainak kalandjai folytatódnak.
„Egy ember becsaphat. Kettő összeesküdhet. Csak háromban bízom.”
Amíg Araulen királysága a Morgarath elleni háborúra készülődik, Will és Horác a Vadonjáró Gilant kíséri el Keltikába egy küldetésre. De Keltikában csak üres falvakat találnak. Egyedül egy kiéhezett és holtfáradt lány, Evelin tudja megmondani, miért: Morgarath gonosz teremtményei lerohanták Keltikát, és lakóit rabszolgasorba hajtották. Amíg Gilan visszalovagol, hogy figyelmeztesse Királyát, Will, Horác és Evelin kiderítik, miért csapott le Morgarath Keltikára. A királyságot egy három oldalról való támadás fenyegeti – hacsak hőseink nem találnak ki valamit…

Eredeti megjelenés éve: 2005

280 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632454870 · Fordította: Acsai Roland

Halt · Will · Gilan · Horác · Aliz Mainwaring · Morgarath

smetalin>!
John Flanagan: A lángoló híd

Folytatódott a kaland a kis tanítványokkal. Nagy pörgés most nem volt, csak a vége felé. Érződik még mindig, hogy kis iskolások a célközönség, hisz ha ezt a történetet a nagy Abercrombie írta volna nagyoknak! Akkor biza főhőseink közül egy páran nem élték volna túl a nagy kalandot, de nem ő írta, így ez a veszély nem állt fent, hogy megszeretsz valakit és következő oldalon már kaput, vége, visszatért a sárba.
A szereplők fiatalok, remélem azért majd cseperednek ahogy haladunk az időben, talán még egy kis szerelem is szárba szökken ( annyira nem várom, de hát…..) és lesz még sok kaland, hisz most a hideg és zord vidék következik.
Na akkor jöjjön.

Navi>!
John Flanagan: A lángoló híd

Tovább folytatódnak Will és Horác kalandjai, rengeteget tanulnak magukról és egymásról, valamint Gilantól, aminek Horác az életét is köszönheti. Hihetetlen volt a vége, a párbaj …
Will .. mit ne mondjak, majdnem potyogtak a végén a könnyeim …Tuti, hogy Halt utána megy, de mi fog addig történni????
Nagyon várom a folytatást.

Ferger_Jolcsi P>!
John Flanagan: A lángoló híd

A sorozat első része nagyon tetszett, ezért alig vártam, hogy olvashassam a folytatást. Viszont ez a kötet elég gyengén indult és azt hittem, hogy nagyon nehezen fog csak menni a végigolvasása, de aztán a kötet közepe táján beindultak a történések és onnantól már nem volt annyira unalmas. Tekintve, hogy ifjúsági kötet és fiatalabbaknak van megírva, így nincs nagy mögöttes tartalma, vagy új mondanivalója, de azért élvezhető a cselekmény. Nekem továbbra is Halt a kedvenc karakterem, bár ebben a kötetben kevesebbet olvashatunk róla. Tetszik, ahogy féltve, óvva és aggodalommal tekint Willre, mintha a saját gyermeke lenne és tűzön-vízen át képes harcolni érte. A kötet vége érdekes függővéggel zárult, így érdemes ezután egyből nekiállni a következő kötetnek is.

Mira_Skywalker>!
John Flanagan: A lángoló híd

A sorozat második része is hozta az első színvonalát, nagyon élveztem a kalandokat, jó volt a világfelépítést és persze a hőseink is. Fordulatokban nem volt hiány, különösen a végén, nagyon izgalmas volt spoiler.
Jó volt, hogy láttuk szereplelni főgonoszunkat, Morgorath-t is, elég jól tette a dolgát, bár egy kicsit azt hiszem többet vártam az Eső és Éj Urától. Egy főgonosz ugyanis akkor érződik igazán félelmetesnek és hatalmasnak, ha kifinomult, fölényes és HIGGADT. Ez utóbbi teljesen hiányzott, sokat őrjöngött, főleg kezdetben. Márpedig egy főgonosznak nem áll jól, ha őrjöng. Higgadtnak és összeszedettnek kell lennie (de legalábbis mutatkoznia) mindig, mert azzal tudja kifejezni, hogy ura a helyzetnek, kézben tartja a dolgokat, minden a tervei szerint alakul (még akkor is, ha valójában nem). Ebben rejlik a hatalma, és ez áll egyensúlyban a történetben a hősök ügyességével, rátermettségével, érdemességével*.
Az is kicsit különös fordulat volt, hogy spoiler Na, mindegy ezek csak apró megjegyzések, amiket én ici-picit máshogyan írtam volna meg, de egyébként nagyon élveztem a regényt és várom a következőt! 5*!

* „Powerful Light, Powerful Darkness” – ahogyan Luke Skywalker is mondta Az utolsó Jedikben.

TiaManta>!
John Flanagan: A lángoló híd

Továbbra is egy roppant egyszerű belépő szintű kis kaland. Egyáltalán nincs megbonyolítva,a gyerek fantasy jó kis példája. Kellemes kikapcsolódás. Ha akarjuk hamar kipörgetjük ezt a rövid kötetet is. Persze akad klisé, de egy kezdő olvasónak, fantasy tesztelőnek ideális szinten van minden kb. Halt egy-két jelenete viszi a prímet. Még jobban bírom a fickót. Tisztára példakép tud lenni bizonyos módon.
De hogy lehet ilyen vége? Noooo! Hogy tehetted kedves író? Még jó hogy itt a következő kötete a polcon. Megnyugodik.

Vaklarma P>!
John Flanagan: A lángoló híd

Ez nagyon izgi volt! Ami miatt szeretem a sorozatokat, az az, hogy a legizgalmasabb fejezetnél is tudom, hogy a főhős mindent ép bőrrel meg kell ússzon, különben nincs következő rész! És ez hatványozottan így van az ifjúsági sorozatokkal, talán ezért is olvasok főleg ilyeneket. Ami miatt viszont nem szeretem a sorozatokat, az az, hogy mindig épp egy jó résznél van vége a könyvnek, és aztán ehetem a kefét a következő adagig. Miért, ó miért!? Szerencsére nem kell olyan sokáig várnom, mert valamiért a tanítványaim szívügyüknek tekintik, hogy ismerjem ezt a sorozatot. Az első részt egy tanítványomtól kaptam kölcsön tavaly, most meg egy másik tanítvány nyomta kezembe a második részt. Több, mint kétszáz gyereket tanítok, ezzel a tempóval halálomig lesz mit olvasnom…

HarleyQuinn>!
John Flanagan: A lángoló híd

Jó kis történet ez,izgalmas kalandos fordulatos.
Halt ebben a kötetben sajnos keveset szerepel.
Will és Horác igazán bátran viselkednek.
Evelinről én hamar kitaláltam,hogy kicsoda valójában,és nagyon tetszett,hogy nem egy nyafogós kis fruska.
A vége meg,hogy lehet így befejezni?
Sajnáltam Haltot és Willt,de így lesznek tovabbi kalandok.
Még jó,hogy itt van a folytatás a kezemben.

Zsazsóó>!
John Flanagan: A lángoló híd

Ilyen véget írni?!?! Persze várható volt, hogy függővég következik, de hát na.. akkor is sajnáltam Haltot és Willt.:/ Viszont ez most egy csomó kalandot fog maga után vonni, úgyhogy nem is olyan nagy gond ez:D. Kíváncsi vagyok, hogy hogyan is fognak egymásra találni. Ugye ebben a részben megoldódott a Morgarath féle probléma, szóval eléggé furdalja az oldalam, hogy most mivel is fog előrukkolni az író. És még itt van Kasszandra/Evelin is… a leányzó biztos fog még meglepetéseket okozni. Illetve Horác is miután felépül, tuti utánuk megy, talán Halthoz szegődik majd… :D

Greti26>!
John Flanagan: A lángoló híd

Ez a rész is nagyon tetszett. Nagyjából emlékeztem fő részekre, de nagyon jó volt újra elolvasni, nagyon izgalmas volt. Willt most is nagyon szerettem, meg Horácot is, Halt meg még mindig a kedvencem. Izgalmas volt a végén levő jelenetek, és nagyon sajnáltam, hogy spoiler
Szuper rész volt, gyorsan olvasható, izgalmas, szerethető karakterekkel, nagyon ajánlom mindenkinek! <3

Darth_Revan>!

John Flanagan: A lángoló híd
A Vadonjáró tanítványa második része igyekszik emelni a téteket. Természetesen csak annyira, és olyan mértékben, mely egy tizenéveseknek szóló kaland fantasytól elvárható.
spoiler
Gyorsan és pörgősen zajlottak az események. Evelin szimpatikus szereplő, a vele kapcsolatos fordulat nem volt annyira meglepő, de tetszett. Morgarath nem volt kiemelkedő gonosz, inkább olyan átlagosnak mondanám. Persze a terve veszélyes volt és be is válhatott volna, ha nincsenek Will és a barátai. A harcok és összecsapások rendkívül élvezetesek lettek. A függő vég feszültséget teremtett a könyv végén.
Morgarath miatt egy fél csillagot még levonok, így négy és fél, viszont változatlanul nagyon jó folytatás. Ez a sorozat kiváló választás kezdő fantasy olvasóknak és fiataloknak, akik e könyvek révén megszerethetik az olvasást.

Sylveris>!

– Tudod, Gilan, a gúnyolódás a szellemességnek nem a legalantasabb formája, hanem már köze sincs a szellemességhez.

Calipso23>!

– Mi a helyzet egy harci baltás támadóval? […]
– Az ellen is beválnak a tőrök?
Gilan nem felelt rögtön.
– Még az ellenségemnek sem tanácsolnám, hogy egy harci balta ellen két tőrrel szálljon szembe. – vallotta be óvatosan.
– De akkor mit tehetünk? […]
– Lőjétek le! – mondta kurtán. Will megrázta vigyorgó fejét:
– Mivel? Az ideg elpattant-
– Akkor menekülj, és bújj el! – mondta Gilan a fogait csikorgatva.
– A sziklaszirtet elfelejtette – emlékeztette Horác. – Mögöttünk csak a szakadék van, és egy dühös baltás közeleg.
– Akkor mit tegyünk? – kérdezgette Will. […]
– Ugorjatok le a mélybe! Az kevésbé véres.

Allanon>!

Ha nem látod az okát valaminek, nézd a lehetséges következményeit, és tedd fel a kérdést: kinek lehet belőle haszna.

Sylveris>!

Mintha egy migrénes medve kódorogna a vár körül. Bár egy fájó fejű medvét szívesebben látnék itt őgyelegni,mert az kevésbé lenne veszélyes.

[…]
– Te? Mogorva? Ki az, aki ilyen sületlenségeket mond? – kérdete Gilan. Halt gyanakodva nézett rá. Gilanon látszott, hogy hiába vág komoly képet, mindjárt kirobban belőle a nevetés.

annakonyvei>!

– Nem rossz! – ismeret el Gilan. A porig alázott Horác a fűbe dobta fegyverét.
– Nem rossz?! – panaszkodott. – Egyszerűen katasztrofális! Még csak a közelébe sem jutottam a gigá… – Horác hirtelen elhallgatott. Nem tűnt túl udvariasnak bevallani, hogy az utolsó négy-öt percben bizony azon volt, hogy lenyisszantsa Gilan fejét. Végül így fejezte be a mondatot: – …gigászi küzdelem volt.

Kapcsolódó szócikkek: Gilan · Horác
Habók P>!

Ha húsz évvel fiatalabb lehetnék – mélázott el.
Aztán sóhajtott egyet, legalább magával legyen őszinte.
Na, jó, harminc évvel…

annakonyvei>!

– Csak egy egyszerű tanítvány vagyok – ellenkezett, és ő lepődött meg a legjobban, amikor szavait az idősebb Vadonjáró heves fejrázása követte.
– Tölgylevelet viselsz a nyakadban. Az már, hogy bronzot vagy ezüstöt, nem számít. Közénk tartozol, és kész.

annakonyvei>!

– Gilan, amíg a tanítványom voltál, legalább ezerszer hallottam,hogyan csámpázol fel azokon a lépcsőkön, csak nem gondolod, összetéveszthetném mással?

A Vadonjáró tanítványa sorozat · Összehasonlítás