A ​feltalálók futama 3 csillagozás

A Rubik-misszió
John Farndon: A feltalálók futama

Új kötetekkel bővült népszerű sorozatunk, a Kalandos küldetés. Ezúttal a Rubik-kocka révén a 10 év körüli gyerekek élhetnek át egy-egy nagyszerű kalandot a matematika és a fizika területén; megtapasztalhatják, milyen egy játékkészítő verseny, vagy hogyan lehet túljárni egy őrült feltaláló eszén. A különleges felépítés révén az izgalom egyre fokozódik, s a küldetések közben az olvasó is rádöbbenhet arra, hogy többet tud, mint gondolná!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kalandos küldetés Napraforgó

Napraforgó, Budapest, 2014
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634455455 · Fordította: Pataki Andrea · Illusztrálta: David Shephard, Lyndon White

lenne P>!
John Farndon: A feltalálók futama

Nem tudom, hány „játékos küldetés” könyv az orvosilag javasolt, de én azt hiszem, már túl vagyok rajta. Csalódtam, mert azt hittem a játékkészítő verseny tényleg játékkészítést jelent, ehelyett egy pedálos gokartot kellett összerakni és menni vele… De azért így sok mindent megtudtunk, nem mondhatom, hogy haszontalanul telt az olvasás.

Kicsibogár>!
John Farndon: A feltalálók futama

Zseniális.Olyannyira, hogy új kedvenc sorozatot avattam! Itt sem lineáris a cselekmény, hanem lapozgatós, és emellett játékosan bevezet a fizika és a gépek világába. Amikből egyik sem a kedvencem. És a könyv mégis magával ragadott, mert okosan és játékosan tanít meg alapvető fizikai és gépészeti ismeretekre, és a könyv hátulján található kisokos mindezt összefoglalja. És kémiás könyv is van a sorozatban, alig várom, hogy olvashassam!!!