Mutatvány ​a sötétben (Gideon Fell 10.) 6 csillagozás

John Dickson Carr: Mutatvány a sötétben

Különös gyilkosság ügyében nyomoz Sodbury Crossban Elliot, a Scotland Yard fiatal felügyelője és dr. Gideon Fell, a híres pszichológus. Marcus Chesneyt, a gazdag őszibaracktermelőt és műkedvelő kriminalistát ölték meg, annak az éjfélkor rendezett mutaványnak a során, amellyel azt akarta bebizonyítani, hogy egy előzőleg történt gyilkosságban nem unokahúga, Marjorie Wills a bűnös. Chesneyt kéksavval mérgezi meg az a valaki, aki az éjszakai előadáson partnere volt, az áldozat utolsó szavai szerint az asszisztense, Wilbur Emmet. Csakhogy néhány óra múlva Wilburt is megölik.

Lazi, Szeged, 2007
232 oldal · ISBN: 9789639690585 · Fordította: Szíjgyártó László

smetalin
John Dickson Carr: Mutatvány a sötétben

Semmi különös. Ez egy szokványos krimi, kicsit hasonlít A.C. munkáihoz.
Vidéki élet, csokoládés mérgezés, gyanú árnyéka, fiatal leány, régi kúria, rokonok, egy előadás, gyilkosság sok szemtanúval, két ballábas nyomozók, egy okos pszichológus aki lerántja a leplet, összehívja az embereket és elmeséli mi is történt.
Ezt dobáljuk bele egy kalapba, rázzuk meg,(nem keverve) öntsük ki, és máris megkapjuk a regényt. Kikapcsolódásra teljesen megfelel, de sajnos örök élményt nem nyújt egy két könyv után elfelejti az ember.

StJust P
John Dickson Carr: Mutatvány a sötétben

Ennyi nyomozó a Kennedy gyilkosságon se dolgozott, nem dörrentet valami nagyot. Kicsit erőltetett volt a sztori, a gyilkost kitaláltam, hogy miért ölt azt is, hogy hogyan, azt természetesen nem :)
„Ezt Önnek nem ajánlom.”

Gideon Fell sorozat · Összehasonlítás