Cosa ​Nostra 20 csillagozás

Az olasz maffia története
John Dickie: Cosa Nostra John Dickie: Cosa Nostra

A maffia titkos társaság, melynek hatalma egyes egyedül a gyilkosságokból ered. Az embereket megölni, majd eltakarítani őket – ezzel a borzalmas, ám igen egyszerű módszerrel dolgozott a szervezet. John Dickie a legújabb kutatások döbbenetes tényeit felhasználva írja meg a Cosa Nostra történetét a 19. Század elejétől a 2000-es évek elejéig. Megeleveníti azoknak a férfiaknak és nőknek a történetét, akik a maffia árnyékában éltek és haltak, s bemutatja a legkülönbözőbb híres figurákat is. A Cosa Nostra lenyűgöző történet, amely a szerző atmoszférateremtő erejét és a krimiszerzőkéhez hasonló feszültségkeltő képességét igazolja.

Eredeti megjelenés éve: 2004

GABO, 2023
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635660797 · Fordította: Bihari György
GABO, Budapest, 2005
488 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637318984 · Fordította: Bihari György

Timcsibaba77>!

John Dickie: Cosa Nostra Az olasz maffia története

Óvatosan fognék hozzá az értékelésem íráságoz..ugyanis sem az olvasóközönséget sem az írót sem az érintetteket nem szeretném megbántani. De nekem ez a könyv kicsit csalódás volt.
Megvallom őszintén mindig is izgatta a fantáziámat ez a titkos társaság..de jobbára talán az aktualitások reális talaja, ami érdekelt volna nem pedig a hosszú visszatekintés érdekelt annyira, amikor leemeltem ezt a könyvet a polcról. Szaftos szépen ecsetelt kriminalisztikai műre tényfeltáró irodalomra számítottam, nem történelmi könyvre. Szépen visszavezeti az olvasót a gyökerekhez egészen az ezernyolcszázas évek közepéig..honnan is ered ez a rettegett bűnszervezet. Amit leszűrtem , egyszerű börtön"töltelékek" alapítottàk…kicsit innen-onnan vettek a szertartásaikhoz…szabadkőműves gyökerek…erős összetartás…kitartás. Mindenképp megérdemelne még egy könyvet ez a téma ,csak aktualitásokkal. Kívàncsi lennék napjaink cosa nostrájára..egy tényleges tényfeltáró irodalomra. Biztos fogok még olvasni ebben a témában.
Egy biztos igazán soha nem fog eltűnni teljesen a maffia, mert mindig kész a megújulásra.
„Ami nem öl meg, erősebbé tesz” …

dagikám>!

John Dickie: Cosa Nostra Az olasz maffia története

Egy maffiával kapcsolatos előadás során figyeltem fel erre a könyvre. Sok érdekes tényt tár elénk a szerző a maffia kialakulásával kapcsolatban, illetve hogyan ivódik be minden területre. Voltak olyan tények,amiket már ismertem, de sok hasznos információt is meg tudtam. Néhol tömény volt, de ez sem szegte kedvem a könyvtől.

KillerCat>!

John Dickie: Cosa Nostra Az olasz maffia története

Sokáig tartott az olvasása. Nem azért,mert rossz,hanem mert tömény. Rengeteg adat van benne az olasz maffiáról,a működésükről,az ellenük folyó harcról. Akit egy kicsit is érdekel ez a világ,az mindenképpen olvassa el. Ajánlom azoknak is,akik szeretik A keresztapa című filmet.

Szilvia_B P>!

John Dickie: Cosa Nostra Az olasz maffia története

Nagyon alaposan megírt könyv.
Tömény, rengeteg információ, de viszonylag olvasmányos.
Nem bántam meg, hogy elolvastam, érdekes volt.

[Erről nem az író tehet, de megjegyezném, hogy a GABO ritka rossz kiadásokan gyárt, borzasztó kényelmetlen lapozni, tartani, merev az egész könyv. És nem csak ez, nagyon sok könyvük ilyen]

_Lexy_ P>!

John Dickie: Cosa Nostra Az olasz maffia története

Mindig is érdekeltek az olyan témájú könyvek, amik egy elzárt „világról” szólnak, és a maffia világa az pont ilyen.
Mindenhonnan lehet információkat szerezni róluk, de egy igazi átfogó képet, eddig nem nagyon találtam. Így nagyon megörültem, mikor rábukkantam erre a könyvre. Nagyon precízen, részlet gazdagon meséli el az olasz Costa Nostra történetét. Betekinthetünk a „kulisszák” mögé.
Pontosan emiatt, kicsit lassan is haladtam vele, mert tele van adatokkal, és rengeteg információval, ami egyszerre nagyon tömény.
Tetszett, ahogy a szerző, egészen az 1800-as évekig visszavezeti az olvasót, így megismerhetjük a maffia születését. Megtudhatjuk, hogyan alakult meg, kik voltak az alapítók, hogyan lehetett bekerülni stb. Bepillantást nyerhettünk eme titkos szervezet működésébe, és bizony nagyon nagy hatalom volt a kezükben. Elég korán felütötte a fejét a korrupció mind a politika, mind a katonaság területén.
Mindenhol jelen voltak. A szervezet elől nem lehetett elbújni.
Ami kimondottan tetszett az a könyv végén szereplő szójegyzék. Nagyon örültem neki, hogy az író által használt olasz kifejezések, itt fordításra kerültek, így amikor olyan részhez értem, ahol a szerző kimondottan olasz kifejezést használt, mint például pax mafiosa spoiler vagy fratellanza spoiler, gyorsan hátra lapoztam és megnéztem. Nem kellett külön szótár hozzá, így az olvasás élményéből sem vett el semmit.
Összességében nagyon tetszett a könyv, rengeteg olyan új információra tettem szert, amiről nem tudtam. Látszik, hogy hatalmas kutató munka van mögötte, így a lehető legtöbb információt tárja elénk a maffia világáról.
Véleményem szerint a maffia, ez a titkos szervezet mindig jelen volt és mindig is jelen lesz, ilyen vagy olyan formában. Teljesen soha nem tudták felszámolni, és nem lehet tudni, hogy éppen hol és mikor alakul ujjá vagy válik a jelenlegi erősebbé.

Anita_Janik>!

John Dickie: Cosa Nostra Az olasz maffia története

Kicsit másra számítottam mikor megvettem. Olyan mint egy történelem könyv. Nagyon tömény és száraz, rengeted adat, helyszín, név, idegen kifejezés, de azért érdekes volt, nem bánom, hogy elolvastam.

Ikarosz>!

Az „állam hajója” helyett Olaszország sokkal inkább csónakflottának tűnik, amelyeknek mindegyike más térkép szerint navigál, versengenek egymással a legkedvezőbb szélért, ennek ellenére mindegyik attól fél, hogy elszakad a többitől.

349. oldal, Az Antimaffia bizottság

Kapcsolódó szócikkek: Olaszország
Szilvia_B P>!

Ha mindenki bűnös, akkor senki sem bűnös.

Ikarosz>!

A tőkés gazdaság pokoli paródiájaként a földhöz hasonlóan a törvényt is felparcellázták és magánosították.

74. oldal, Az erőszakipar

Ikarosz>!

Bizonyos értelemben a corleoneiek ugyanazt jelentették a Cosa Nostrának, ami a Cosa Nostra Szicíliának: titkos, gyilkos élősködőt.

361. oldal, A corloneiek fölemelkedése: 1-Luciano Leggio (1943-1970)

Kapcsolódó szócikkek: Cosa Nostra · Szicília
Ikarosz>!

Felicia Bartolotta Impastato a fiához hasonlóan jelképe lett ennek a kiterjedt mozgalomnak. Ezzel együtt Szicília balsorsát mutatja, hogy még mindig szükség van efféle jelképekre. Nehéz igazságszolgáltatásnak nevezni azt, ha az igazság csak negyedszázaddal később derül ki.

382. oldal, A "baloldali fanatikus" Peppino Impastato halála

Kapcsolódó szócikkek: Szicília
Ikarosz>!

A taktika, amelyet a corleoneiek három évtized alatt fejlesztettek ki, megérlelte a gyümölcsét: diktatúrát hoztak létre a Cosa Nostrán belül, amely a folyamatos kivégzésekre épült. Ezzel egyáltalán nem árulták el a Cosa Nostra értékeit, ahogy később állította néhány disszidens; inkább föltárták annak lényegét.

402. oldal, A corleoneiek fölemelkedése: 2-A mattanza felé (1970-1983)

Kapcsolódó szócikkek: Cosa Nostra
altagi P>!

Rossi megkérdezte a parasztokat, mit jelent számukra a szocializmus. „Forradalom!” volt az egyik válasz; „Legyen közös a tulajdon, és együk ugyanazt” mondta a másik. „Ötvenéves vagyok – mondta egy harmadik paraszt –, de még sosem ettem húst.”

Kapcsolódó szócikkek: szocializmus
Near >!

A „maffia” sokak szemében a becsület primitív fogalmát testesítette meg, a lovagiasság kezdetleges kódexét, amelynek a szicíliai vidék elmaradott lakossága engedelmeskedik.

Near >!

Tutti colpevoli, nessuno colpevole.

Near >!

A világ megváltozott, de a szicíliai maffia csupán alkalmazkodott. Ma éppen olyan, mint születésekor volt: zártkörű titkos társaság, amely hatalmat és pénzt akar, és büntetlenül gyilkol értük.