A ​gonosz új arca 233 csillagozás

John Cure: A gonosz új arca John Cure: A gonosz új arca John Cure: A gonosz új arca John Cure: A gonosz új arca

A ​HOLTAK VISSZATÉRHETNEK AZ ÉLŐK VILÁGÁBA?

John Marllow, a „Véres Casanova” néven ismert pszichopata, brutális kegyetlenséggel erőszakol meg és mészárol le nyolc nőt. A sorozatgyilkos végül az FBI elől menekülve egy elhagyatott házban öngyilkosságot követ el. Csakhogy a vérfürdő közel húsz év múlva újra kezdetét veszi, mindössze azzal a különbséggel, hogy a különös kegyetlenséggel elkövetett szexuális indíttatású gyilkosságok áldozatait immáron az interneten keresztül hálózza be a gonosz ragadozó.

Joseph Church, a feltörekvő író régi álma válik valóra, amikor megjelenő új regénye végre nagy sikert arat, azonban ezzel egy időben a felhőtlenül boldognak látszó házassága kártyavárként omlik össze.

Eddie-re, a rémálmokkal küzdő kamaszfiúra rátalál az első szerelem. Önfeledt szárnyalását viszont egy, a túlvilágról érkező gonosz szellem árnyékolja be, aki egyre jobban az irányítása alá vonja a fiút.

Gemsi, a fiatal és agilis nyomozónő hosszú éveket… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Enigma, 2019

Agatha Forth · Alfred Heckview · Bobby 'Túró' Dartsman · Dorothy Holle · Dr. Ronald McWorth · Edward Church 'Eddie' · Gemma 'Gemsi' Samworth · Harry Notfree · John Marllow · Joseph Church 'Joe' · Michael Lander · Thomas Marker

John Cure: A gonosz új arca

Már a Hontalan lelkekkel a szívembe lopta magát az író, imádom a stílusát!
Ő az az író, aki képes, úgy hátborzongató könyvet írni, hogy a humor sem marad ki belőle.

Nagyon vártam már, hogy olvashassam az új könyvét, és nem kellett csalódnom, sőt!
Érezhető, hogy eltelt 16 év a két regény megjelenése közt. Már az első regény is remek volt, imádtam, de ez mindent visz! Sokkal kiforrottabb az egész, a karakterek remekül kidolgozottak, szinte kézzel fogható a lelki vívódásuk, olvasás közben átéled az érzelmeiket, mintha csak a bőrükbe bújnál.
A több szálon futó cselekmény végig fenntartja az izgalmat, nincs üresjárat, filmszerűen pörögnek az események.
„A nyomasztó légkör megteremtése mellett könyörtelenül adagolja a feszültséget, amit olykor könnyed humorral vagy épp mélyről feltörő, ösztönös szexualitással old fel.”
Imádtam minden sorát! :) ♥ Remélem a következő regényre nem kell ennyit várni!

Ha egy valóban jó pszicho-thrillerre vágysz, akkor ezt semmiképpen ne hagyd ki!
Én imádtam, remélem, hogy Te is fogod! :)

Cukormalac P>!
John Cure: A gonosz új arca

A hideglelős borzongatás hazai mestere ezúttal is egy remekbeszabott, vérbeli pszichothrillerrel rúgta be az ajtót. S bár eleinte fura volt a hazai tájakon játszódó könyvei után amerikai környezetbe helyezettet olvasni tőle, egy ponton annyira belerázódtam, hogy szinte le sem bírtam tenni. Zseniálisan hasznosítja és definiálja újra a ‘80-as évek VHS-horrorjait, a korai Stephen King-művek minden jól működő elemét – küszködő íróval, diszfunkcionális családmodellel, rémálmokkal küzdő gyerekkel az élen, természetesen a sajátos, modern ízeivel megfűszerezve –, nem mellőzve az óriási és intenzív meglepetést okozó csavarokat sem. Egyébként kifejezetten tetszik, hogy rá jellemző módon spoiler itt is van némi figyelemfelkeltés, érzékenyítés – ami kell is, mert a cselekmény sokszor már gyomorforgató és gusztustalan, “köszönhetően” a kegyetlen sorozatgyilkosnak. Írói stílusa ezúttal is megvett, az elmeműködése pedig nálam mindenképpen plusz pontot érdemel, ugyanis a szereplők élettörténetének kibontása, a hatásos feszültségnövelés, fokozatos építkezés, végül pedig a szálak összefuttatása egy nem mindennapi tetőponton mind-mind olyan elemek, melyek hozzájárulhatnak a tökéletes kikapcsolódáshoz és alapos félelemkeltéshez. Újabb kedvencet avathattam tehát, ami után alig várom a többi, egyelőre olvasatlan regényének megismerését is.

Szilvi00 P>!
John Cure: A gonosz új arca

Remekül felépített és lebilincselő könyv volt, nagyszerű karakterekkel. Engem már az elején beszippantott a történet és végig izgalomban tartott. Könnyen olvastatta magát, elég gyorsan el is fogytak a lapok. A váltott szemszögnek köszönhetően minden lényeges szereplő életébe és érzéseibe betekintést nyerhettem. Szerencsére a gyilkos naplója nem volt túlrészletezve, nekem ennyi pont elég volt, több hátborzongató részletre nem is vagyok kíváncsi. Nem kedvelem ezt a hasonlatot, de most előttem is filmszerűen pörögtek az események. Egyedül a végével nem voltam teljesen kibékülve…Nem mintha spoiler csak pont erre számítottam és jól jött volna valami kis meglepetés.

szentesi_katalin P>!
John Cure: A gonosz új arca

Fúú de régóta vadásztam már erre a könyvre. Végre itt molyon eladásra kínálták, és le is csaptam rá azonnal. Nem bántam meg. Láttam, hogy igencsak megoszlanak a vélemények, de akkor is akartam.
A borító rémisztő és eszméletlen jó, a címe is nagyon betalált.
spoiler
A sztori nagyon jól levezetett, bár az elején figyelni kellett, hogy most hol is járunk az időben.
Nem egy agyalós könyv, hamar rájönni mi is a helyzet, de ezt nem nevezném hátránynak.
Felhívja a figyelmet a világhálón való ismerekedés veszélyeire, szóval szerintem nagyon tanulságos is!
Izgalmas volt, olvastatta magát.

Ferger_Jolcsi P>!
John Cure: A gonosz új arca

Ez immáron már a hatodik olvasmányom volt a szerzőtől, és már most alig várom, hogy a következő regényét is olvashassam, mert teljesen be szoktak szippantani engem a történetei. Ezúttal egy Eddie nevű kisgyermek kerül a főszerepbe, akit a szülei kénytelenek pszichológushoz vinni, mert szörnyű rémálmokkal küzd. spoiler Ezúttal is nagyon izgalmas és lebilincselő történetet dobott össze a szerző.
Bővebben: link

Lanore P>!
John Cure: A gonosz új arca

Sajnos elmaradt a katarzis élmény, de végső soron kaptam egy jó kis krimit. Maga az alaptörténet nagyon tetszett, jó volt az elgondolás, ahogy az író (aki mint megtudtam, magyar) összekapcsolta a múltat és a jelent, ahogy megismertette velem a szereplőket, tetszettek a karakterek is, de végig volt egy kis hiányérzetem. Tudom, hogy ez így furán hangzik, de nekem a nagybetűs Gonosz nem volt elég gonosz, még akkor sem, amikor az ő sorait olvastam, túl gyorsak voltak az ő fejezetei, sajnos nem tudta elhitetni velem azt, hogy tényleg egy elmebeteg pszichopata fejében járok. Jó, oké, gondolom, hogy nem egyszerű egy normális embernek pszichopataként írnia, amikor ő maga nem az, de azért néhány írónak mégiscsak sikerült (a Vérember írójával például még véletlenül sem találkoznék személyesen, annyira élethű volt). Ezt leszámítva krimiként megállja a helyét a történet, Agatha, Joe és Eddie világában érdekes volt elmerülni, egy hétköznapinak tűnő, de titkokkal teli családot ismerhettem meg.
OFF: sajnos nem tudom kihagyni, mert nagyon szúrja a szemem: a könyv adatlapján lévő 5 csillagos értékelések nagy része szeptemberben született, az íróik akkor regisztráltak, és azóta be sem léptek az oldalra, csak ezt az egy 5 csillagot adták… ez arra pont elég volt, hogy a könyv a 15. legjobb krimi legyen. No comment.

Nikymeria P>!
John Cure: A gonosz új arca

Nagyon sokat kellett várnom erre a könyvre, hogy megjelenjen és végül csalódjak is egy kicsit. Kiszámítható volt és egészen a 202. oldalig kellett várnom, hogy beinduljanak az események. Rossznak nem mondanám, de valahogy nem erre számítottam.

Hellena P>!
John Cure: A gonosz új arca

Ej de jó volt ez is megint, látszik is, milyen hamar felfaltam!

A fülszövegbe épp csak belepillantottam, így nem egészen ilyen cselekményre számítottam, de ez egyáltalán nem volt baj. John Cure ebben a könyvben ismét megmutatta, hogy tud ő úgy írni, hogy a szereplők fájdalmát átérezve perceken keresztül csak zokogjak és küldjem el őt a fenébe, amiért megint így megríkatott.

Ismét egy olyan témát vesz elő, ami eléggé aktuális, ha nem aktuálisabb évről évre: az internetes ismerkedés veszélyeit. Nem mintha élőben nem lehetne őrültekbe beleszaladni, de nicknevek és hitelesítetlen profilok mögött bujkáló emberekre nehezebb gyanakodni.

Nagy fordulat nem igazán van benne, eléggé kiszámítható. Ha meg az ember előre elolvassa a fülszöveget, akkor tényleg nincs min meglepődni. Illetve van; egészen pontosan az, hogy ez a John Marllow mennyire egy gusztustalan véglény. Fujj…

Agathát nem szerettem spoiler, Eddie-t sajnáltam, Gemsi pedig egy kicsit túl tökéletes lett.
A vége egy kicsit szirupos, de egye fene, ha már ilyen jól sikerült ezt a misztikus szálat beleszőni a regénybe.

Most pedig örömködöm, hogy az eddig megjelent életműnek még a fele olvasatlanul pihen a polcomon. spoiler

julcseee P>!
John Cure: A gonosz új arca

Nagyon jó könyv volt de az első gondolatom az volt, hogy kevés! Még, még, még olvastam volna spoiler. De ezért így is egy nagyon jó regényt kaptam, nem is tudom, voltak benne horrorisztikus részek, és brutálisak is, de mégsem nevezném azért ezt a Stephen King regényekhez hasonló horrornak, más volt ez, de máshogy jó :)

Cicu>!

Lélekben veled vagyok. Mindig. Minden helyzetben.

Kapcsolódó szócikkek: Michael Lander
Cicu>!

Lehet, hogy esélytelennek látszik a helyzet, de ne feledd, örökké nem eshet!

Cicu>!

Nő vagyok, nekem szükségem van biztonságérzetre egy kapcsolatban. Szeretném látni, hogy a kapcsolatunk tart valamerre, hogy van közös jövőnk.

Kapcsolódó szócikkek: Gemma 'Gemsi' Samworth
Cicu>!

Szerette volna kitépni a lelke mélyén tomboló fájdalmat, a jövőtől való félelmet és a kétségeket.

Kapcsolódó szócikkek: Edward Church 'Eddie'
Cicu>!

Nem fényevő vagyok, csak bizonyos dolgokat nem eszem.

Márpedig akadályok mindig vannak […]

Cicu>!

[…] a bizonytalanság az egyik legrosszabb dolog az életben.

Cicu>!

Mi lesz, ha lesz egy csók, amely mindent megmérgez?

Cicu>!

Nekem csak a remény van. Az pedig olyan törékeny.

Kapcsolódó szócikkek: Gemma 'Gemsi' Samworth