Az ​Éj Káosza (Cherubion & Káosz 1.) 24 csillagozás

John Caldwell – Jeffrey Stone: Az Éj Káosza

Skandar Graun grimaszolva fogadta társa bizakodó pillantását, mélyet lélegzett, maga elé tartotta a varázsgyűrűt, ráköpött, és nagy műgonddal szétkente nyálát. Aztán várt.
Halk puffanás hallatszott, ámbraillatú füstfelhő jelent meg a helyiségben. A fülke közepén egy pocakos, kék szakállú dzsin lebegett bojtos fezben és bő szárú selyembugyogóban. Zavart képpel nézett körül, majd Skandar Graunhoz fordult.
– Maga Aladdin?
– Nem, kérem – krákogta a félork meglepetten. – Én Skandar Graun vagyok, a két lábon járó pestis.

Káosz a Káosz hátán Cherubionban!
AZ ÉJ KÁOSZA

Fantasztikus paródia, melyben Skandar Graun és Leon Silver, a Káosz-ciklus és a Cherubion-saga prominens alakjai azt sem tudják, melyik regényben szerepelnek. Csak egy a biztos: az íróik az életükre törnek! Vajon sikerrel?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris könyvek

Cherubion, Budapest, 1993

Noro P
John Caldwell – Jeffrey Stone: Az Éj Káosza

Ez a könyv és társai (lásd még: Telepítvény, Sztárt Wársz) alighanem a Gyűrűkúrának köszönhetik létüket, de sikerült még a nagy(on kínos) elődnél is alpáribb szintre vinniük a magyar SFF paródiák színvonalát. Szereplőik egytől egyig debilek, ellenszenvesek, és minden valóban jó poénjukra jut legalább két altesti témájú viccelődés. Nem látom semmi értelmüket.

PozAko
John Caldwell – Jeffrey Stone: Az Éj Káosza

Az első és a két (vagy egy?) író alapműveinek kiemelkedő paródiája. Jeles példája annak, hogy saját könyvből a szerző is tud kifordított paródiát írni. ;]

Cherubion & Káosz sorozat · Összehasonlítás