Hideglelés 20 csillagozás

John Caldwell: Hideglelés

Morigan ​de Leroux, a lunnai dragonyosok száznagya jópofa, bohém fickó, aki nagykanállal és trollkorsóval habzsolja az életet. Úgy képzeli, hogy barátságos egyéniségét mindenki szereti, s éppen ezért elég nagy a megrökönyödése, amikor arról értesül, hogy valaki a közvetlen környezetéből az életére tör. Megmérgezik, leszúrják, kirabolják, lebénítják, dögkútba hajítják. De mindezt vajh miért? Talán egy sértett úrhölgy akarja a vesztét? Vagy egy féltékeny tiszttárs? Valaki megtudta féltve őrzött titkát, és azért vadászik rá, mert rájött, hogy a Nága Szövetség ügynöke?

Emberemlékezet óta nem volt ily elviselhetetlen, gatyarohasztó hőség Lunnában; Morigan de Leroux-t mégis kiveri a hideg. És megtud önmagáról még valamit: apja kedvenc bárdjával a kezében már egyáltalán nem olyan kedves jószág, mint amilyennek hiszik…

John Caldwell legújabb regénye fordulatos, izgalmas mű, mely a Káosz Világának egyik meghatározó eseményét vezeti fel, és Skandar Graun következő kalandjának… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris Könyvek Cherubion

Cherubion, Budapest, 2007

ChEebor>!
John Caldwell: Hideglelés

Jópofa, helyenként nehezen követhető mű. A történet olyan, ahogy megszokhattuk: izgalmas, véres, de közben megfelelően (és gyakran elég alpárian) humoros is. Ez a kettősség azonban most is jól működik, élvezetes lett, és nem lehet közben unatkozni.

elegos7>!
John Caldwell: Hideglelés

Bár a könyv lassan indul, de aztán a vége annyira felpörög és annyi csavar van benne, hogy letehetetlen.

Acheris>!
John Caldwell: Hideglelés

Az írótól megszokott fordulatosság, poénkodás jellemzi a kötetet, egy percig sem éreztem, hogy unatkoznék az olvasása közben.

Acheris>!

Hogy ki vagyok és mit keresek a létezők között senki sem sejti. Tudni fogják. Hamarosan. Mindenki. Az egész világ. Ám akkor már késő lesz.

Utolsó mondatok