A ​Káosz káosza (Káosz-ciklus 4.) 63 csillagozás

John Caldwell: A Káosz káosza John Caldwell: A Káosz káosza

A Rend erőinek hadjáratát elárulták, a stafétát a Káosz zsoldosseregei vették át, s a Kondor Birodalomra rossz idők járnak. Grooms várát hónapok óta ostromolják, s az elkerülhetetlen végkimenetel már nem várat sokáig magára. Vajon ki szerzi meg Groomarból a Káosz Szívét? Az áruló, kétszínű Ywerd? Vagy Derek Cuman, Yvorl isten főpapja? Vagy talán Mark’yhennon maga száll harcba a világ sorsát eldöntő varázsszerért? S mi esélye lehet a Káosz és a Rend mindent elsöprő, hatalmas háborújában egy hitevesztett, kiábrándult, elerőtlenedett félork harcos-papnak, Skandar Graunnak és bamba óriás kedvesének?
Fény derül végre azokra a kozmikus titkokra, amik a Káosz Világát mozgatják?

Eredeti megjelenés éve: 1993

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Cherubion Fantasy Cherubion · Osiris Könyvek Cherubion

Cherubion, Budapest, 2011
Cherubion, Budapest, 1993
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 963784113x

Mrs_Mila>!

Nem volt tökéletes.
De kit érdekel?!?!?!?!?! :)) Hát lehet nem szeretni Skandar Graunt és a szerencsétlenségeket amik vele történnek? Ugye hogy nem!!!! Én sem tudok neki ellenállni. Fogom a fejem néha, néha nagyokat kacagok, néha megdöbbenek. És persze adott a dolog, soha, senkiben ne bízz meg!
Vártam kicsit az értékeléssel, hogy teszteljem, mennyire ragadt meg a történet. Mert ha egyáltalán nem, na akkor nagy baj van. De, bár nem lett teljesen tökéletes, én még is szerettem a sztorit. És vágyom hogy tovább olvassam :)
A cím bizony találó, mert ez a káoszok káosza bizony :) Piszokul kíváncsi vagyok a következő részekre. Persze minden befejezés ilyenre sikerül. Kíváncsivá tesz.
Skandar Graun, Te balfék ork pap, örülök hogy a világodba csöppenhetek.

Razor P>!
John Caldwell: A Káosz káosza

A történet fél évvel az előző rész után veszi kezdetét. Skandar Graun a mondhatni már kötelező vargabetűk után csatlakozik Groomar ostromához, ami a címnek megfelelően igen kaotikusra sikeredett, jó értelemben véve. Ami nem tetszett, hogy az utolsó fejezetben hirtelen kapunk egy csomó információt, ami persze felrúg korábbi feltételezéseket, meg szépen megágyaz a folytatásnak.

Cherubion, Budapest, 2011
Vác_nembéli_István_fia_istván>!
John Caldwell: A Káosz káosza

Na talán ez a rész tetszett a legjobban .
Ehhez kellett Hilgar az óriásnő és az ő Skandi -ja .
Hilgar okozott jó pár kellemes percet.

John Caldwell: A Káosz káosza

Az előző kötet után úgy éreztem, kicsit nehezen indult be a történet. Valahogy lassabban is haladtam vele, mintha elfogyott volna a lendület.
Aztán ez az érzés egy idő után eltűnik, és szépen felveszi a ritmust a könyv, onnantól a végéig megállás nélkül olvastatja magát. :) Jó, hogy végre kaptunk infókat, magyarázatokat, de kicsit túlzottan egybe lett zsúfolva minden, míg korábban minden sejtés és gondolat félbemaradt, az utolsó néhány oldalon egyben zúdítanak ránk mindent.
A szerző utószava viszont így huszonsok év távlatából egészen vicces… egye fene, készül még egy lezáró kötet Skandar Graunról… meg utána még jó néhány másik, ahogy mára látszik. :))
És érdekes, mert bár sok Káoszos történetet olvastam annak idején kamaszfejjel, kábé mindent, amit könyvtárból meg tudtam szerezni, de úgy látszik, pont ezek a koraiak maradtak ki – vagy legalábbis már nem emlékszem rájuk. :)

kissakos I>!
John Caldwell: A Káosz káosza

Kedvenc orkunk, Skandar Graun visszatér…klasszikus…a figura fantasy Bud Spencere…

darkfenriz>!

Ha nem manó az anyád, minek eszel tarhonyát?!

Kapcsolódó szócikkek: tarhonya
darkfenriz>!

– Ha átversz… az égen csinálj házat!

darkfenriz>!

Ha magadra borítod a köpenyedet, tánc közben buzgón lengeted az óriás szerszámát, s néha a változatosság kedvéért a köpennyel is úgy integetsz, mintha fel akarnál röppenni… a manók pontosan annak fognak nézni, ami valójában vagy is… egy jókora fütyi!

darkfenriz>!

-Fura egy alak vagy te, Skandar Graun – szólalt meg végül. – Egy könyörtelen gyilkos, egy két lábon járó pestis, ahogy te szoktad nevezni magad, s mindamellett egy ostoba, jámbor teremtmény, akinek olyan ártatlan a lelke, mint a ma született bárányé…

darkfenriz>!

– A halál olyasvalami, amitől már rég nem félek. Egyfajta megnyugvás, egyfajta feloldódás, megszabadulás a felelősségtől, az örök megpihenés

Siriane P>!

Tévedni emberi dolog… de még az elfekkel is előfordulhat.

darkfenriz>!

– Menj te a jó francba, pajtás, hát azt hiszed, hogy hazudok? Nem látod, hogy én Baltás Bodin vagyok, vérbeli törpe, s mint köztudott, a törpék nem hazudnak, mert mint a mondás is tartja, hazug törpét könnyebb utolérni, mint az idegbajos sárkányt.

Siriane P>!

– […] Korábban nem… mondtam… igazat… Pontosabban, bizalmatlan voltam… megmásítottam a tényeket…
– Pedig – szavalta Bodin fennhangon –, hazug törpét könnyebb utolérni, mint egy seggbe nyilazott sárkányt.
Drelgar a fejét rázta.
– Én ezt a mondást úgy ismerem, hogy hazug törpét könnyebb fülön csípni, mint egy fülesbaglyot.
– De létezik olyan változata is – tromfolt rá Bodin –, miszerint: hazug törpe olyan, akár a sánta ló… mindig megbotlik.
– Ja, ez már egy másik mondás! – vigyorgott Drelgar. – Ennek az a másik változata, hogy a hazug törpe olyan, mint a sudár jegenye. Előbb-utóbb jön valaki, aki kivágja.
Bodin a homlokát ráncolta.
– Ezt nem értem. Van egyáltalán valami értelme?
Drelgar vállat vont.
– Nincs… de azért jól hangzik.

Káosz-ciklus sorozat · Összehasonlítás