A ​Káosz Démonai (Káosz-ciklus 11.) 38 csillagozás

John Caldwell: A Káosz Démonai John Caldwell: A Káosz Démonai

Három összetartozó kisregény, melyek történései alapjaiban változtatják meg a Káosz Világát!

PONT EGY PONTY

Trükkös Trisha, mokharai mágus egy nap érzékeli, hogy Mennydörgő Kachorin harcba bocsátkozik az egyik szomszédos varázslóval, és Trisha megfelelőnek véli a lehetőséget, hogy egyszerre számoljon le mindkét alattomos vetélytársával…

DÉMONOK

Trigal Mardek, egy játékos kedvű varázslótanonc abban leli örömét, hogy hatalmát fitogtatva „megtáncoltatja” a Mokharai Mágustorony egy démoni rabját. Ám az események másféle fordulatot vesznek, mint azt képzelte, és Trigalnak nagy hirtelen ledermed az arcáról a mosoly…

A DÉMONMÁGUS

A nagy leszámolásokat követően három botcsinálta varázstanoncot – Trigal Mardek, Danucco, Roahmyer – szövetségbe sodor az élet, s a legendás Mennydörgés Botjával a kezükben azzal próbálkoznak, hogy kifosszák egy ősi máguskirály sírját…

Eredeti megjelenés éve: 2002

A művek szerzői: John Caldwell, Benjamin Rascal

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Cherubion Fantasy Cherubion · Cherubion Fantasy Exkluzív Cherubion

Cherubion, Budapest, 2018
Cherubion, Budapest, 2002

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
John Caldwell: A Káosz Démonai

kellemes meglepetés volt ,azt hozzá kell tennem, hogy nem nagyon szeretem a novellákat de most mégis jól szórakoztam. Egymáshoz kapcsolódó novellák, három teljesen kétbalkezes szereplő akik totál véletlenül lettek azok akik, jó sok vicces jelenettel megtűzdelve szuper kis olvasmány.
Remélem nem kell sokat várni a következő kötetre, de ahogy most mennek a dolgok nem leszek ilyen szerencsés.

elegos7>!
John Caldwell: A Káosz Démonai

A Káosz-ciklus általam legjobban kedvelt kötete, korábban megjelent írások egybeszerkesztett változata.

Számomra ezeknek a botcsinálta varázslóknak a kalandjai nagyon szórakoztatóak, már többször is újraolvastam a kötetet.

ChEebor>!
John Caldwell: A Káosz Démonai

Egymáshoz erősen kapcsolódó novellák gyűjteménye, és az egyik legidiótább Káosz-könyv. A három szerencsétlen mágus története nagyon jól sikerült darab, de talán a könyv legjobb darabja nem is a záróregény, hanem a Pont egy ponty c. alkotás, amelynek utolsó jónéhány oldala tömör idiotizmus, a jobbik fajtából.

Carun P>!
John Caldwell: A Káosz Démonai

A Káosz után a második kedvencem. Teljesen a szívemhez nőtt a három botcsinálta varázsló, és történeteik. John Caldwell nagyon ért hozzá, hogy egy senkiből, hogyan csináljon valakit… nos velük pontosan ez történt :) A Pont egy ponty című novellában pedig fantasztikusan van megírva a két varázsló párbaja… a végén lévő csattanóról nem is beszélve :D

Siriane P>!
John Caldwell: A Káosz Démonai

Ez a kötet nem lett a szívem csücske, talán az ismeretlen karakterek miatt, vagy csak egyszerűen kevés volt az egy-egy novella a bemutatásra. Sok helyen éreztem összecsapottnak a dolgot, meg valahogy stílusában is eltér a megszokottól.
Illetve kicsit az volt az érzésem, hogy belezavarodtunk az idővonalba, mert Roahmyer kapcsán előreutalunk olyan dolgokra, amik elvileg még nem történtek meg. spoiler
A szerző hozzáfűzött szavai megmagyarázzák, hogy miért kerültek egy kötetbe a kisregények, és együtt szép kerek egészet is alkotnak, de egyik karaktert sem éreztem túl emlékezetesnek, talán a későbbi kötetekben ez majd változik.

Indignation I>!
John Caldwell: A Káosz Démonai

Őszintén bevallom, hogy teljesen ismeretlenül kezdtem olvasni ezt a könyvet, azt sem tudtam, hogy az írója álnéven alkot :D Nagyon olvasmányos, szórakoztató és számomra új megközelítésből mutatja be a varázslókat; a kicsit esetlenebb oldalukról XD
Kikapcsolódásnak remek novelláskötet, mosolyra fakaszt.

hajo>!
John Caldwell: A Káosz Démonai

Nagyon tetszett bár nem igazán szeretem a novellákat, de ezek jól kidolgozottak voltak, és nagyon szórakoztatóak. Meg hiányzott is már ez a világ, alig várom az új káosz-könyv megjelenését!

Anonymusx>!

Néhányan vigyorogtak, de lehet csak pállott szájukat szellőztették

Káosz-ciklus sorozat · Összehasonlítás