Egyszer ​nyersz, egyszer tanulsz 9 csillagozás

John C. Maxwell: Egyszer nyersz, egyszer tanulsz

Akár ​személyes, akár szakmai téren éljük át, minden hátrahúzó kudarcból csinálhatunk előremozdító, nagy lépést is, ha megvannak a szükséges eszközeink és gondolkodásmódunk ahhoz, hogy a veszteséget nyereséggé változtassuk.

Dr. Maxwell több mint ötven év vezetői tapasztalatára építve kezünkbe adja a győzelemhez vezető térképet: közelről megvizsgálja azt a tizenegy elemet, amelyből összeáll a tanítható emberek DNS-e – azoké, akik képesek szembenézni bármilyen problémával, kudarccal és veszteséggel.

ALÁZAT a tanulás szelleme
VALÓSÁG a tanulás alapja
FELELŐSSÉG a tanulás első lépése
FEJLŐDÉS a tanulás fókuszpontja
REMÉNY motiváció a tanulásra
TANÍTHATÓSÁG a tanulás ösvénye
NEHÉZSÉG katalizátor a tanuláshoz
PROBLÉMÁK esély a tanulásra
ROSSZ ÉLMÉNYEK a tanulás perspektívája
VÁLTOZÁS a tanulás ára
ÉRETTSÉG a tanulás értéke

A tanulás nem könnyű olyankor, amikor nehéz időket élünk. Fegyelmezettségre van… (tovább)

Bagolyvár, Budapest, 2013

huszaghm>!
John C. Maxwell: Egyszer nyersz, egyszer tanulsz

Ez az első ilyen típusu könyvem. Kicsit megszenvedtem vele. Leírom, miért. Én kikapcsolódásként olvasok. Szóval, közben feltöltődök, pihenek. Na, ez a könyv minden volt, csak pihentető nem. Oda kellett figyelni, felfogni, megérteni. De megérte. Ahogy ezt elfogadtam, máris könnyebben ment a könyv olvasása. Azt hiszem, azzel a könyvvel kimozdultam a konfortzónámból és ismét tanultam sok mindent.
Az új évre is átviszem ezt az új szokást. Ez a könyv volt a 2023-as év utolsó elolvasott olvasmánya!

Viki_Bp>!
John C. Maxwell: Egyszer nyersz, egyszer tanulsz

Nem mostanában olvastam, de a TOP5 könyvemben benne van. Később írok róla részletesebben.

jendre P>!

T.S. Eliot irodalmi Nobel-díjas határozottabban fogalmazott: „A Nobel díj valójában jegy a temetésedre. Senki sem csinált semmit azután, hogy megkapta.” A siker gyakran eltorzítja a valóságképünket. Elhiteti velünk, hogy jobbak vagyunk, mint amilyenek valójában. Belecsábíthat abba a hitbe, hogy már alig van mit tanulnunk. Meggyőzhet arról, hogy már nincs szükségünk több kudarccal szembenézni. Ezek igen veszélyes gondolatok bárkinek, aki szeretne fejlődni.

jendre P>!

Nem bízom senkiben, akinek hatalom van a kezében, és nem ellenőrzi senki. Különösen magamban nem bízom.

jendre P>!

Fred Smith: „Nem hiszem, hogy Istent annyira érdekelnék a sikereink, mint amennyire az érettségünk.”