A ​vezető 21 nélkülözhetetlen tulajdonsága 9 csillagozás

John C. Maxwell: A vezető 21 nélkülözhetetlen tulajdonsága

Miről ​álmodozol? Legmerészebb elképzeléseidben milyen tevékenység közben látod magad? És vajon mi áll közted és az álmod között? A válasz a vezetés. „Minden a vezetésen áll vagy bukik, de a vezetés elméletének ismeretével még csak félig nyertük meg a csatát. A vezetés megértése és a tényleges vezetés két különböző dolog.”

A kulcs, mellyel a vezetés elméletét értő emberből a valós világ sikeres vezetőjévé alakíthatod magad, a jellem. A jellemedben rejlő tulajdonságok hozzák lendületbe és bontakoztatják ki vezetői képességeidet – vagy állnak sikered útjába!

Dr. Maxwell szerint: „Minden vezető fejlődésének része a vezetés törvényeinek elsajátítása, hiszen ezek azok az eszközök, melyek megtanítják nekünk, hogyan működik a vezetés. De a vezetők mindig amiatt értékesek, ami a belsejükben rejlik. Ha el akarsz jutni a vezetés legmagasabb szintjére, belülről kifelé haladva kell kifejlesztened jellemed e tulajdonságait.”

Ha megfigyeled a nagy vezetőket, úgy találod,… (tovább)

Bagolyvár, Budapest, 2007
158 oldal · ISBN: 9789639447950 · Fordította: Hegedűs Péter

csillabella>!
John C. Maxwell: A vezető 21 nélkülözhetetlen tulajdonsága

Jó összefoglaló arról, hogy milyen tulajdonságokkal kell rendelkezzen egy vezető. Közérthetően leírva, nincs túlbonyolítva, vannak példák ismert emberekkel, javaslatok, hogyan fejletszhetjük magunkat. Bár hasznos volt, kicsit túl általános, és nem érzem, hogy sokkal előrébb lennék most.

GabrielVaraljay>!
John C. Maxwell: A vezető 21 nélkülözhetetlen tulajdonsága

Maxwell megfogalmazza mitől jó egy vezető. Managerek részére kötelezővé tenném.

Roadway07 I>!
John C. Maxwell: A vezető 21 nélkülözhetetlen tulajdonsága

Milyen kicsi könyv és mégis mennyi igazság lapul benne! Ajánlom minden vezetőnek és azoknak a főnököknek is, akik annak hiszik magukat. Tanulságos olvasmány lesz.

viktike>!

Ha vezetőnek tartod magad, de senki nem követ, akkor csak egyszerűen elmentél sétálni.

viktike>!

Soha ne próbáld az összes problémát egyszerre megoldani – sorakoztasd fel őket magad előtt egyesével.

viktike>!

Arra összpontosíts, amihez értesz, és csináld jobban mindenki másnál!

viktike>!

Az elégedetlen vevők mindig gondot jelentenek, de egyben a legnagyobb lehetőségedet is.

viktike>!

A jó vezető arra biztatja követőit, hogy azt mondják el neki, amit tudnia kell, ne pedig azt, amit hallani akar.

viktike>!

Úgy tűnik, a siker összefonódik a cselekvéssel. A sikeres emberek folyton mozgásban vannak. Követnek el hibákat, de nem adják fel.

viktike>!

Az okos vezetők csak felét hiszik el annak, amit hallanak. A jó ítélőképességű vezetők pedig tudják, melyik felét kell elhinniük.

viktike>!

A vezetés képesség és akarat, hogy férfiakat és nőket sorakoztass fel egy közös cél érdekében, és jellem, amely önbizalmat önt beléjük.