Vissza ​önmagunkhoz 6 csillagozás

A bennünk élő gyermek felfedezése
John Bradshaw: Vissza önmagunkhoz

A ​pszichológiai és pszichiátriai szakrendeléseken jelentkezők nagy száma bizonyítja hogy sok embert gyötörnek lelki panaszok. Nem vagyunk egészségesek. John Bradshaw-t saját személyes sorsán túl ez is ösztönözte öngyógyító módszere kidolgozására. A szerző arra a pszichológia tudományában jól ismert elméletre – Eric Berne tranzakció-analízisére – építi módszerét, amely szerint felnőttkori személyiségünk három részből áll: gyermeki, felnőtt és szülői énből.

E részek kölcsönhatásban vannak egymással, alakítják egymást. A felnőttkori lelki zavarok a legtöbb esetben gyermekkori sérülésekre vezethetők vissza. Ezért elsősorban annak megismerésére és meggyógyítására van szükség ahhoz, hogy felnőtt illetve szülői énünk kiegyensúlyozott lehessen. Hogyan tárhatja fel és elemezheti valaki önmaga is gyermeki énjét, annak sérüléseit? Hogyan adhatja meg számára mindazt, amiben egykor hiányt szenvedett, amit sem a család, sem az iskola nem adott meg annak idején?

A közérthetően,… (tovább)

350 oldal · ISBN: 9638413123 · Fordította: Szász Ilma

selfmadehell P>!
John Bradshaw: Vissza önmagunkhoz

John Bradshaw: Vissza önmagunkhoz A bennünk élő gyermek felfedezése

A könyv tartalma jó, a fordítás pocsék.
Végig szem előtt kell tartani a könyv olvasása közben, hogy egy 1990-ben írt önsegítő könyvről van szó, abból az időből, amikor még a szcientológia és az agykontroll is virágzott Amerikában. Azóta nagyon sok minden történt a pszichológiában is.

Black_Venus>!

Tudom, hogy mit akarok igazából karácsonyra. A gyerekkoromat akarom vissza. Senkitől nem fogom megkapni, tudom, hogy ennek nincs értelme, de elvégre ki beszél értelemről karácsonykor? Egy régi-régi, távoli gyerekről van szó, és a jelen gyermekéről. Benned és bennem laknak, szívünk ajtaja mögött várnak, hogy valami csodálatos dolog történjék. (Robert Fulghum)

Kapcsolódó szócikkek: Robert Fulghum
omegapolis>!

Az ember egy hajdani kín hatására mond oda nem illő dolgokat, cselekszik célszerűtlenül, nem tud megbirkózni a helyzettel, és elvisel szörnyű érzéseket, amelyeknek a jelenhez nincs is semmi közük.
(Harvey Jackins)

Thervinga>!

Három dolog tűnik fel a belső gyermekkel való munka során. Az emberek változásának sebessége; a változás mélysége; és az az erő és alkotókészség, amit a múlt sebeinek begyógyulása eredményez.

Maestros>!

Ha tudunk bízni a világban, meg tudjuk tanulni, hogy magunkban is bízzunk.

Black_Venus>!

De néha olyan vagyok, mint egy fa, mely sír fölött áll; levelekkel borított, kifejlett fa, amelyik megélte azt a különleges álmot, amit a halott fiú, aki köré gyökerei fonódnak, komor hangulatai és versei által elveszített. (Rainer Maria Rilke)

6. fejezet. Óvodásköri lényed meggyógyítása 162.o.

Kapcsolódó szócikkek: Rainer Maria Rilke