Irányítsa ​főnökét! 2 csillagozás

John Baldoni: Irányítsa főnökét!

Felkészült ​arra, hogy elismert, nagy formátumú és hatékony vezetővé váljon?

Az Irányítsa főnökét! ehhez a szerepváltáshoz ad útmutatót és nélkülözhetetlen vezérfonalat. Akkor lehet sikeres irányító, ha az olyan képességeit, mint a közösségteremtés, az energikusság, az empátia, a rugalmasság és a perspektivikus gondolkodás tökélyre fejleszti – ezek ugyanis azok a klasszikus vezetői vonások, amelyekkel a szervezet bármely szintjén dolgozó embereket a leghatékonyabb és legjobb munkára lehet serkenteni. A 3K (koordináció, kooperáció, kollaboráció) keretei között ugyanis a felső vezetők, a középvezetők és a beosztottak nem egymás ellenfelei, hanem egy olyan játék résztvevői, amellyel mindenki csak nyer. Ez a módszer a középvezetők munkájában a legfontosabb, ugyanis ők azok, akik főnökeikre, azonos szinten dolgozó munkatársaikra és beosztottjaikra egyaránt hatással vannak: elköteleződésük és viselkedésük mindhárom csoportnak példát nyújthat.

John Baldoni nemzetközileg… (tovább)

Eredeti cím: Lead Your Boss

Eredeti megjelenés éve: 2010

Akadémiai, Budapest, 2011
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630590112 · Fordította: Költő András

Cstimea>!
John Baldoni: Irányítsa főnökét!

Többször elolvastam, mikor csoportvezetővé szerettem volna válni egy gyárban. Már nem a termelésben dolgozom, de a benne lévő tanácsokat azóta is megfogadom és nagyon hasznosnak találom az élet többi területén is. Ez az a fajta könyv, amit sosem fogok eladni, időnként fellapozom.