Heidi 17 csillagozás

Johanna Spyri – Ilse Binting: Heidi

Heidi számára az élet a havasi legelőn egyáltalán nem unalmas. Vidám napokat tölt itt barátjával, a kecskepásztor Péterrel, hancúroznak a virágos réten vagy a kecskegidát, Ugrubugrit pátyolgatják. A kislány esténként legszívesebben a kályha mellett üldögél a nagyapóval, aztán besurran illatos szénaágyába. Boldog és szabad. Ezért aztán villámcsapásként éri a hír: el kell utaznia a nagyvárosba, hogy egy beteg kislány, Klára tanulótársa, kis „társalkodónője” legyen. Az ottaniak azt szeretnék, ha örökre ott maradna…

A csodaszép Klasszikus történetet Ilse Binting dolgozza fel, és Danuele Winterhager pasztellszínekben pompázó rajzai hozzák még közelebb az ifjú olvasókhoz.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok kisebbeknek Ciceró

Ciceró, Budapest, 2007
86 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635395842 · Fordította: Kincses Edit · Illusztrálta: Daniele Winterhager

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P>!
Johanna Spyri – Ilse Binting: Heidi

Heidi története már gyermekkorom egyik kedvence volt. Láttam filmen, rajzfilmen, olvastam képregényben, pöttyös könyvben, s most elolvashattam ezt a verziót is. Nagyon tetszett még most is, szépek a lapokon a grafikák. Heidi egy csupaszív gyermek, kit gyökerei a hegyekbe hívnak, a svájci Alpok lejtőire, hogy Péterrel terelgethesse a kecskéket, hogy frissen fejt tejet igyon a szelet kenyere mellé, hogy a padláson vetett szénaágyában alhasson … mert ő itt van otthon :-) Rottenmeier kisasszony került legkevésbé közel a szívemhez, bár megnyilvánulásai sokszor csaltak mosolyt az arcomra. Heidi számomra örök :-)

Ciceró, Budapest, 2007
Boglárka3346>!
Johanna Spyri – Ilse Binting: Heidi

Jó kis könyv volt. :)) Heidi nagyon aranyos kislány. Tesóm is olvasta, és neki ez a kedvenc könyve… Nekem is tetszett, de olvastam már jobbat is :))

Millázs>!
Johanna Spyri – Ilse Binting: Heidi

Nagyon megfogta az öt éves gyerkőceimet. A tájleírás pont jó, elegendő, se nem hosszú, se nem silány. A honvágyat pedig, mint elvont fogalmat, ez a meseregény kiválóan érzékelteti.

Kata511>!
Johanna Spyri – Ilse Binting: Heidi

Még mindig ez a kedvencem. Lehet, hogy már egy kicsit kinőttem belőle, de még mindig jó.

sariflora>!
Johanna Spyri – Ilse Binting: Heidi

Ez a könyv nagyon izgalmas és szép, nekem nagyon tetszett.

Jeffi P>!
Johanna Spyri – Ilse Binting: Heidi

A képek csodásak, a történet jól követhető. Azt hiszem újra kell lassan olvasnom az eredetit mert már nem nagyon emlékszem rá ^.^