Heidi ​(német) 3 csillagozás

Johanna Spyri: Heidi (német) Johanna Spyri: Heidi (német) Johanna Spyri: Heidi (német) Johanna Spyri: Heidi (német) Johanna Spyri: Heidi (német) Johanna Spyri: Heidi (német)

Die ​Geschichte des kleinen Waisenmädchens Heidi, das bei seinem Großvater auf der Alm aufwächst, ereichte weltweit große Popularität: In über 50 Sprachen übersetzt wurde sie neben dem deutschsprachigen Kulturraum vor allem in Japan und in der Türkei rezipiert. »Heidi« wurde vielfach erfolgreich verfilmt so etwa 1937 mit Shirley Temple in der Hauptrolle, 1974 als japanischer Animefilm. In ihrem Vorwort zeichnet Esther Scheidegger nach, wie das Schweizer Meitli die Welt eroberte und heute vor allem in der Fremde ein Begriff ist. Auf der Alm des Öhis lebt Heidi frei und ungebunden in der Natur, die sie gemeinsam mit ihrem Freund, dem Geißenpeter, erkundet. Doch plötzlich wird sie in die Großstadt Frankfurt verschickt, sie soll die Spielgefährtin der kranken Klara sein. Nur sehr schwer gewöhnt sie sich an die strengen Regeln und die Enge der Stadt, ihr Heimweh wird immer schlimmer. Als sie zu schlafwandeln beginnt, wird sie auf Anraten des Doktors zurück auf die Alm gebracht. Der Öhi… (tovább)

Europa, Zürich, 2013
278 oldal · ISBN: 3905811677 · Illusztrálta: Pascal Blum
Interverlag Aachen, Aachen, 1995
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 185128396X · Illusztrálta: Georgina Hargreaves
Pestalozzi, Erlangen, 1979
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 3876241448 · Illusztrálta: Anny Hoffmann

Eule P>!
Johanna Spyri: Heidi (német)

A maga műfajában tökéletes: habos-babos, igazi konfliktusoktól mentes lányregény. No, persze tanulság így is van benne, csak szépen csomagolva. Így is lehet írni, bár manapság nem divat. Szép, lelket melengető történet – bár modern énem sok helyen meglátta a károkozás vagy hiány cselekményszálának lehetőségét. Az írónő azonban nem élt e fordulatokkal, inkább egy kedves nőalakot és külső segítséget spoiler vett igénybe a dolgok elsimítására. Annyi jóság és naivitás van benne, hogy időnként félre kellett tennem.

A stílus gördülékeny, a szöveg jól olvasható, a leírások érzékletesek: Heidivel együtt nekem is honvágyam volt, és magam is komoly késztetést érzek a nyári alpesi legelők szépségét vor Ort megtekinteni.

Nienna001 P>!
Johanna Spyri: Heidi (német)

Én egy 4 részre szedett változat második részét olvastam, ami összesen 18 oldalas volt. Így csak egy részletét ismerhettem meg a történetnek, viszont legalább a nyelvi szintemnek megfelelt.