Mondd ​ki, ha szeretsz (Straton család 1.) 63 csillagozás

Johanna Lindsey: Mondd ki, ha szeretsz

Courtney Harte a volt egyszer egy Vadnyugat Amerikájában virul szép fiatal nővé, abban a korban, amikor egy magára maradt lány sorsa keservesen alakul a fehérek és indiánok között dúló bosszúhadjáratok közepette, a férfiak kegyetlen világában.

Courtney azonban nem adja fel, bízik abban, hogy elveszett apja él. Elhatározza hát, hogy nekivág a veszedelmes indián területnek, és megkeresi Harte doktort. A nem fehérnépnek való útra a pokolian jóképű, de szófukar és goromba Chandost választja, a titokzatos, magányos mesterlövészt, aki vad és veszélyes, akár a táj, amelyen átkelnek. Az ártatlan, tiszta lány olthatatlan szenvedélyre gyúl az égszínkék szemű férfi iránt, kinek lelkét szörnyű emlékek gyötrik. De mert megbízik benne, osztozik vele az út során rájuk váró megpróbáltatásokban, és nem veszíti el reményét a feloldozó erejű szerelemben.

Eredeti megjelenés éve: 1986

Magyar Könyvklub, Budapest, 1998
270 oldal · ISBN: 9635486455 · Fordította: Nagyné Királyi Katalin

Johanna Lindsey: Mondd ki, ha szeretsz

Amilyen brutalitással indult a történet, picit megijedtem, hogy hogy fog ebből egy vadnyugati románc kikerekedni, de végül minden szál szépen összeért, és panaszra sem lehetett okom.
Volt itt minden, indiánok, fehérek, lövöldözés, kígyómarás, bosszú, titok és szenvedélyes szerelem, úgyhogy egy percre sem unatkoztam a Wacoba tartó úton. Mondjuk Chandos és Courtney mellett eleve nehezen lehetett volna, mert ha éppen nem egymást marták, akkor csak úgy pattogtak a szikrák közöttük.
A végén valami hasonló lezárásra számítottam, ezért engem annyira nem lepett meg Chandos titka, ettől függetlenül a végső bosszú – Smith halála – igencsak gyorsra sikeredett.

Illatos_Hópehely>!
Johanna Lindsey: Mondd ki, ha szeretsz

Őszinte leszek, nem szerettem az elején.
Valami egész másra számítottam, nem rögtön az elején ilyen brutalitásra.
Aztán Courtney és Chandos egymásra találtak és elindult a közös út és a történet is.
Tetszett a hősnő csípős nyelve talpraesettsége.
Chandos is egy szerethető karakter volt, a maga nyers modorával.
A vége nagyon tetszett :)

Zeraphic>!
Johanna Lindsey: Mondd ki, ha szeretsz

Nem mondanám, hogy utáltam, mert nem igaz, de nem is kötött úgy le.
Imádom Lindsey regényeit, nagyon jó sorozatnak tartom a Malory családot, de ez most nem fogott meg.

Nagy favoritom az indiános történetek, itt csak egy picit kaphattam belőle sajnos.
Azt hittem több lesz benne ez a szál.
Chandos természetesen lenyűgözött, nem volt olyan porcikája, amit ne kedveltem volna.
Courtney is aranyos volt, a végére már elég jól megedződött Kane mellett.

Nem volt izgalmaktól mentes a könyv, de nagy kitörésekre ne számítsunk.
A mostohaanyja már hülyére idegesített az elején, de szerencsére nem kapott több fejezetet.
Kicsit nekem összecsapottnak tűnik a vége.
Valahogy mintha hiányozna valami, többre számítottam spoiler.
Mindegy. Ennyi elég volt nekem a Straton családból.

Demise P>!
Johanna Lindsey: Mondd ki, ha szeretsz

Én ennek a sorozatnak a másik kötetét már olvastam. :D Nem tudok mást mondani, tipikus Johanna Lindsey.

Annemary>!
Johanna Lindsey: Mondd ki, ha szeretsz

Hű, ez aztán a történet! Nagyon megkedveltem Chandos és Courtney párosát! Eszementül tudtak pörögni egymással és én pont az ilyen szitukért vagyok oda. Csak úgy pattognak a szikrák, hogy attól féltem kipattannak a könyvből! :D
Lebilincselt teljesen!

kuliga>!
Johanna Lindsey: Mondd ki, ha szeretsz

Nekem ez egy kicsit olyan utolsó mohikán-os indítás volt, mostanában egyébként is retro-zom az indiánok könyvekkel. Szerintem zseniális a történet, nem szokványos történelmi romantikus. Tetszettek a szereplők, a kalandok izgalmasak, nekem ez a keresem a családom, mert lehet él történet mindig bejön a kalandfilmekben, így itt is tetszett. Nagyon jól szórakoztam, igazán jó ötlet volt ezt a regényt választani.

Paulina_Sándorné P>!
Johanna Lindsey: Mondd ki, ha szeretsz

Bár az indiánokkal kevert történetekért annyira nem vagyok oda, ez tetszett. Chandos-t imádtam, tetszik a stílusa. Courtney az elején nem volt szimpatikus, de miután kapott egy kis kiképzést Chandos-tól, megkedveltem. A végét imádtam a könyvnek, ahol már Flecther farmján voltak.

Tímea_Kocsis_2>!
Johanna Lindsey: Mondd ki, ha szeretsz

Vadnyugat, indiánok és vérbosszú. Courtney apjával és mostohaanyjával utazik Texas felé mikor belekeverednek egy indián leszámolásba és az apját halottnak hiszik. Négy évvel később felfedezve hogy apja mégis életben van egy szinte ismeretlen társaságában folytatja az utat Texas felé. Chandos négy év elteltével az utolsó tagjait hajszolja annak a csapatnak, akik spoiler mikor az útjába kerül a lány, akit négy évvel korábban megkímélt. Közös utazásuk során sok kaland, nehézség és néháby félreértés nehezíti a helyzetüket.

HENGYE >!
Johanna Lindsey: Mondd ki, ha szeretsz

Nagyon izgalmas volt, nagyon szerettem ezt a könyvet.
A könyv egy kegyetlen fehérek által elkövetett gyilkossággal kezdődik az indiánok ellen. Ahogy Courtney az apjával és mostoha anyjával a vadnyugatra érkezik e bosszú hadjáratba keveredik, indiánok támadják meg a fogadót, ahová érkeztek. Az apa eltűnik és nélküle kezdenek a nők új életet. Eltelik négy év és Courtney egy fényképen a halottnak hitt apját véli felfedezni. Mivel amúgy sem érzi jól magát a városban elhatározza, hogy megkeresi az apját , erre az útra Chandost kéri meg, hogy kísérje el. A közös út aztán teljesen lebilincselő volt, csak úgy pörögtek az események egy percig sem unatkoztam, végig izgultam. Courtney és Chandos között csak úgy szikrázott a levegő, na és azok a párbeszédek, nagyon összeillettek. A vége pedig fenomenális. Ez a könyv újra olvasós.

miaow P>!
Johanna Lindsey: Mondd ki, ha szeretsz

Sokáig halogattam e kötet beszerzését, olvasását, mert nem annyira rajongok az indiános, vadnyugatos történetekért, inkább csak a változatosság kedvéért veszek ilyesmit kézbe. Hm, hiba volt ennyit várni. Kicsit ugyan rövidke a regény, de minden benne van, ami leköt s magával ragad: humor, fejlődőképes főszereplők, karakteres férfialak (de még mennyire!), talpraesett hölgy, izgalmas cselekmény némi családon belüli ellentéttel megfűszerezve.spoiler Remek sztori, lebilincselő történet.

Sippancs P>!

– […] Valaha azt hittem, hogy az otthon nyújtotta biztonság mindennél fontosabb. De az elmúlt néhány esztendő során rá kellett jönnöm, hogy ez a biztonság az egy fedél alatt élő emberektől függ, és nem mástól.

Sippancs P>!

– Mindig is mondtam, hogy egy kiadós sírás csodákat művel az emberrel.

meteoritastar>!

Az éjszakai égbolt csillogó gyémántokkal teleszórt fekete bársonyként borult föléjük. A távolból marhák bőgése, még messzebbről egy vadmacska elnyújtott hangja hallatszott. Friss, hűvös éjszaka volt, az előttük magasodó dombtetőn lágy szellő borzolta egy fa koronáját.

HENGYE >!

Szeretni, ragaszkodni kell ahhoz, hogy az ember ennyire rettegjen a másik ember elvesztésétől.

meteoritastar>!

– Nem, nem a nőm – bökte ki végül.
Ugró Farkas kihallotta Chandos hangjából a sajnálkozást.
– Miért nem?
– Nem az a fajta, aki vakon követi az ember szavát… és különben sem akarok letenni arról, hogy véghezvigyem azt, amit elterveztem.
– De ez a nő veled utazik.
Fehér fogsor villant a sötétben. Chandos elnevette magát.
– Nem szoktál te, barátocskám, ennyire kíváncsi lenni. Ugye, alighanem bolondnak néznél, ha azt mondanám, hogy ez a lány erősebb, jobban mondva kitartóbb nálam?
– Mi az az erő, amellyel képes hatalmat gyakorolni?
– A könnyek… azok az átkozott könnyek.
– Ó, nagyon is emlékszem, micsoda hatalma van a könnyeknek.

Straton család sorozat · Összehasonlítás