Mondd, ​hogy szeretsz (A Malory család 5.) 78 csillagozás

Johanna Lindsey: Mondd, hogy szeretsz

Kelsey Langton családját egyik csapás éri a másik után. Az ifjú hölgy nem tudná elviselni, hogy az imádott kishúga egy fillér nélkül az utcára kerüljön, ezért egy árverésen áruba bocsátja magát. Lord Derek Malory nyeri meg a licitet, és így Kelsey a szeretője lesz.
Derek, a jóképű és ellenállhatatlan csirkefogó soha nem tapasztalt gyönyörökkel ismerteti meg ártatlan szeretőjét. Izgalmas kalandjaik során Kelsey mindvégig el akarja titkolni előkelő származását, hiszen nagy szégyent hozna a családjára, ha kiderülne, hogy mit tett. Vajon a kimondhatatlan szerelemnek végül sikerül legyőznie a társadalmi előítéleteket?

Pénzen vett szerelem címmel is megjelent.

Eredeti mű: Johanna Lindsey: Say You Love Me

Eredeti megjelenés éve: 1996

GABO, Budapest, 2009
448 oldal · ISBN: 9789636893002 · Fordította: Gondáné Kaul Éva

James Malory · Anthony Malory · Jeremy Malory · Warren Anderson · Derek Malory · Georgina Anderson · Nicholas Eden · Jason Malory · Percival Alden · Kelsey Langton · Roslynn Chadwick

anikho
Johanna Lindsey: Mondd, hogy szeretsz

Jó volt, tetszett, de nem tudtam odaadni a maximális csillagmennyiséget. :D Ennek ellenére persze nagyon is élveztem.

Derek egy tünemény. Majdnem sikerült beleszeretnem, de az én könyvesálompasis ízlésemnek ő túl jófiú volt. :) Kelsey-vel tök jó párt alkottak, aranyosak voltak együtt, bár hiányoltam a civakodást, egymás szekírozását. Valahogy kevés volt az ilyenfajta szenvedélyből.. ha fellelhető lett volna néhány ilyen jelenet, a romantikus részek is nagyobbat ütöttek volna.
De nincs harag, kellemesen lefoglalt másfél-két napig. :)

Jöhet a többi!

pöttyös

Úúú, még mindig nagyon szeretem Maloryékat! :D
Amikor elkezdtem olvasni, azt volt az első gondolatom, hogy fúúúj, hogy lehet ilyen Kelsey nagybátyja vagy kije, hogy ilyen ötletet ad neki. Végül áldottam az eget, hogy Kelsey ennyire lökött és eltökélt, hogy tényleg felállt arra a dobogóra, és hagyta, hogy Derek Malory megvegye. Az egyik kedvenc részem az volt, amikor Derek otthagyta Kelsey-t a házikóban, és miután felment a lány Londonba, olyan jól megmondta a magáét Dereknek, élvezet volt hallgatni. :D
Ebben a részben is felbukkannak a Mallory-k és tartozékaik, és rengeteg vicces helyzetet generálnak. Egyedül azt sajnáltam, hogy ebben most egyik Malory sem verte meg a másikat, helyette kaptunk egy Elizabeth nénit, aki bár keveset szerepel, mégis egy családba illő megmondóember. :D Jöhet a folytatás!

DarknessAngel P
Johanna Lindsey: Mondd, hogy szeretsz

Esküszöm, ez a sorozat egyre csak jobb és jobb. Igazából a Pénzen vett szerelemnek köszönhetem, hogy rátaláltam a Malory családra, mivel nagyon sokáig hajkurásztam a könyvet, de csak a Mondd, hogy szeretsz címmel találtam rá, amikor kiderült, hogy ez egy sorozat :D Szóval, talán ez volt AZ a várva várt történet, amit már annyira el akartam olvasni.

Derek egyszerűen csodálatos. El sem akarom hinni, hogy Malory létére ennyire helyén van az esze. Annyira, de annyira jó volt ezt most olvasni, teljesen belebolondultam mind a történetbe, és Derekbe *-*
Kelsey is mélyen belopta magát a szívembe – nem drámázik, szerény, kedves, aranyos, és hihetetlenül jószivű. Sok nehézségen kellett átmennie, és ő egyre csak küzdött.

Ami még vagy 1000 pluszot hozátett a könyvhöz, az a mérhetetlen humor. Ennyit én még egyik részen sem nevettem :D Ami Haverstonban történt az mindent megért. Nincs annál jobb, amikor együtt van a család. :D Tony és James… megunhatatlan :D De jó volt, hogy nem csak egymást tudták ugratni hála Warren, Nicholas és Jason jelenlétének :D
Ezt akármikor, akárhol újra tudnám olvasni :)))))

Becca
Johanna Lindsey: Mondd, hogy szeretsz

először is sokkal jobban tetszett mint vártam volna
volt benne izgalom, meglepetés, szerelem
leginkább meglepetések
úgy gondolom, hogy ezek a leírások, amik visszautalnak 1-1 párocskára hogy hogyan is jöttek össze tök fölöslegesek.. biztos, hogy nem ezzel kezdi az ember (pláne h rá van írva h 5. rész) szóval tisztában van az előzményekkel… mindegy, ezen változtatni nem lehet
(épp azt nézem, hogy a Pénzen vett szerelem is és a Mondd, hogy szeretsz is illik hozzá címnek ;) )

Ercsusz
Johanna Lindsey: Mondd, hogy szeretsz

Az a rengeteg visszaemlékezés kicsit zavaró volt. Nem is az, hogy ismétlés képpen visszajöttek az előző részben történtek, hanem a módja. Annyira unalmasan és leírásszerűen volt tálalva az egész, hogy az valami szörnyűség. Emiatt annyira nem élveztem az elejét, de szerencsére amilyen uncsi volt az eleje, olyan jó lett a vége! Mindig is azok a részek voltak a kedvenceim, amikor az egész család jelen van és főleg a vitáik! :)

Valahogy éreztem, hogy a bonyodalomat az a megszállott bolond fogja biztosítani. Ez kicsit új volt nekem, mert eddig csak filmekben találkoztam hasonlóval, de nagyon tetszett! De azt hiszem, számomra nem is ez volt a történet meghatározó része, hanem inkább, ami ezután történt. Na meg ráadásnak ott volt a begyöpösödött Jason is, akiről ugye kiderült, hogy mégsem annyira prüd és maradi, mint ahogy azt eddig gondoltam volna.
Imádtam a kavarodást és a vitázást és a sötétben tapogatózást Derek a családja előtti nagy bejelentésénél. Innentől kezdve szinte folyamatosan nevettem olvasás közben. Utána persze még ott voltak Kelsey fogadóbeli látogatói is :D Na meg nem gondoltam volna, hogy ezt még lehet fokozni… de a nagynéni felbukkanásakor kiderült, hogy hatalmasat tévedtem :)

Az azért érdekelt volna, hogy a család többi tagja mit szól Mollyhoz. Vagy meg se tudták? Ami nagyon zavart, hogy ha már az előző részekben Hawke volt, itt miért kellett Jamest Héjának hívni? És olyan rég volt már bababejelentés. Mentségül szolgál, hogy ez szinte ott folytatódik, ahol Amy és Warren abbahagyta, de akkor is…

Reika
Johanna Lindsey: Mondd, hogy szeretsz

A Malorykra jellemző, hogy érdekes körülmények között tesznek szert a feleségükre/férjükre, de ebben a tekintetben talán Derek veri a többieket.Szegény Kelsey elég nehéz helyzetbe került nem is egyszer, de jól tartotta magát. Dereket kedvelem, ő olyan rendes fickó, de tud kemény is lenni. Khm.. Több értelemben is. :D
Anthony és James pedig változatlanul a kedvenceim, akik egy kis plusz színt visznek a történetben.

ieszti
Johanna Lindsey: Mondd, hogy szeretsz

Ismét tetszett, bár csak Derek miatt. Kíváncsi voltam már korábban is az Ő sztorijára…
Kelsey számomra nem volt a tökéletes női figura. Valahogy őt nem tudtam megkedvelni, viszont a történet továbbra is érdekes volt.
Lehet lassan kellene tartanom egy kis szünetet a sorozat olvasása közben – azt hiszem lassan sok lesz már így egyszerre a romantikus könyvekből. Talán egy résznek adok még esélyt, aztán jöhet valami teljesen más műfaj kikapcsolódásnak – aztán majd visszatérek ehhez is.
Továbbra is az a véleményem, hogy J.Lindsey a maga műfajában csodálatos írónő – mert történeteivel lebilincsel és egy teljesen más világba röpít. Bár létezne az időutazás, szívesen megismerkednék a Malory klánnal :)
Összességében még mindig csak ajánlani tudom ezt a könyvet is…

wallery
Johanna Lindsey: Mondd, hogy szeretsz

Számomra Jeremy története után ez a második legjobb. Derek szintén közel állt a kezdetektől fogva a szívemhez, így nem volt nehéz szeretni. Kersleyvel való kapcsolata pedig nagyszerűre sikerült

xoxo_ivett
Johanna Lindsey: Mondd, hogy szeretsz

Jajj Derek annyira cuki és imádni való volt, és ez totál meglepő élmény volt számomra, mert én valahogy nem számítottam erre. Na persze nem arra számítottam, hogy egy bunkó lesz vagy ilyesmi, csak egyszerűen nem gondoltam volna, hogy ennyire imádni való lesz. Az, hogy ápolta Kelseyt mikor beteg lett és még főzni is próbált… Hát az valami megsemmisítő volt. Nagyon jóféle megsemmisülés!

Vaniliamamor_Bella
Johanna Lindsey: Mondd, hogy szeretsz

Az ugye már a legelejétől világos volt, hogy a könyv végére egy pár lesznek, már csak volt a kérdéses, hogy hogyan tudják elintézni, hogy ne legyen botrány. Nagyon jól megoldották. :) Élvezet volt olvasni.

DarknessAngel

– De vajon mi a fontosabb, a szerelem vagy az, hogy mások mit mondanak?
– Ez valami beugrató kérdés?
– Ez nem vicc, Tony – torkolta le Roslynn. – A szerelem sokkal fontosabb, és ezt te is tudod. Vagy talán azt akarod mondani nekem, hogy nem vettél volna feleségül, ha nem akad néhány gróf meg földesúr a családfámon?
– Válaszolnom kell erre?

Kapcsolódó szócikkek: Anthony Malory · Roslynn Chadwick
DarknessAngel

– Ezzel magam sem értek egyet, Jason… te jó ég, ez azt jelentené, hogy egyetértek Jamesszel? – kérdezte Anthony megjátszott méltatlankodással. – Ros, tapintsd meg gyorsan a homlokomat. Biztos elkaptam Judithtói a lázat.

Kapcsolódó szócikkek: Anthony Malory · James Malory · Jason Malory · Roslynn Chadwick
DarknessAngel

– A fiamnak igaza van. Ha feleségül veszi a lányt, fenntartás nélkül támogatom.
A szobában minden tekintet Jason felé fordult, s a legtöbb döbbenten, hitetlenül meredt rá. És ismét úrrá lett a csönd.
Elsőként Georgina törte meg.
-Te jó ég, James, én nem is tudtam, hogy ennyire meggyőző vagy.

Kapcsolódó szócikkek: Derek Malory · Georgina Anderson · James Malory · Jason Malory
DarknessAngel

-… Egyébként sikerült szert tennem egy új versenylóra, és szeretném, ha megnéznéd.
– Percy is vett egyet – mondta Derek. – Csurogni fog a nyálad, ha meglátod az övét.
Nicholas kuncogni kezdett.
– Már tegnap láttam. Mit gondolsz, kitől szereztem az új versenylovamat? Sikerült azt a drága fiút megint meggyőznöm.

Kapcsolódó szócikkek: Derek Malory · Nicholas Eden · Percival Alden
Sippancs P

– Elmondtad neki, Tony bácsi?
Anthony jót nevetett.
– Dehogy mondtam, kölyök – felelte jókedvűen. – Ha én azonnal észrevettem, akkor szerinted ő nem? Amikor James még nálam is sokkal bujább és élvetegebb volt?
James felvont szemöldökkel fordult az öccse felé.
– Tessék? Buja és élveteg?
Anthony szemöldöke is felszaladt a homlokára.
– Nem így volt?
– Lehet, de nekem jobban tetszik Reggie megfogalmazása. A „nők nagy tisztelője” sokkal jobban hangzik.

Kapcsolódó szócikkek: Anthony Malory · James Malory · Regina "Reggie" Eden
Ercsusz

– Most már egyértelműen a családhoz tartozik. Na persze neked már eddig is a sógorod volt, ami már önmagában is elég sajnálatos, de legalább velünk, többiekkel nem állt rokonságban – egészen mostanáig.
– A sógorokat az ember nyugodtan semmibe veheti. Az én George-dzsom ezt igazán remekül csinálja veled, nem igaz? – felelte James.
Anthony kuncogott.
– Az a drága lány kifejezetten imád engem, és ezt te is tudod.
James felhorkant.
– Épp annyira imád téged, Tony, mint amennyire én az ő családját.

nykyriana

(…) Vagy talán azt akarod mondani nekem, hogy nem vettél volna feleségül, ha nem akad néhány gróf meg földesúr a családfámon?
– Válaszolnom kell erre?
– Legott képen teremtelek, ember, ha nem vagyon képességed komolyan viselni magad – mondta Roslyn immáron széles skót tájszólással.

Kapcsolódó szócikkek: Anthony Malory · Roslynn Chadwick
DarknessAngel

(…) – Jason viselkedéséről beszélek. Nem lesz semmi bajod attól, ha beszélsz vele, és felhívod a figyelmét arra, hogy milyen lehetetlenül ésszerűtlen.
– Én? Még hogy én adjak tanácsot az egyik vénnek? – és James nevetni kezdett.

Kapcsolódó szócikkek: Georgina Anderson · James Malory · Jason Malory
Sippancs P

James az ég felé emelte a tekintetét.
– Ezek a nők! A folyosóra is kihallatszott, ahogy átkozta Ashfordot, és most mégis sír, pedig már megmenekült. Ezt nem értem.
Anthony felkacagott.
– Ez olyan női dolog, amit egy férfi soha nem érthet meg.

Kapcsolódó szócikkek: Anthony Malory · James Malory

Anthony jót nevetett.
– Nem szívesen ismerem el, de a jó öreg Nicknek igaza volt. Annyira szeretjük az unokahúgainkat, hogy meg van kötve a kezünk. Sajnos nem bánhatunk úgy a férjeikkel, ahogy a kedvünk tartja.
– Bizony – sóhajtott fel James. – Bár én azt vallom, hogy amiről nem tudnak, az nem bántja őket. Így azért van némi szabadságunk.

Kapcsolódó szócikkek: Anthony Malory · James Malory · Nicholas Eden

A Malory család sorozat · Összehasonlítás