Egyetlen ​szerelem (A Malory család 1.) 151 csillagozás

Johanna Lindsey: Egyetlen szerelem

Lord Edward és Lady Charlotte Malory gyönyörű unokahúga, Regina Ashton végzetes tévedés áldozatává válik: az elviselhetetlen természetű, de ellenállhatatlanul jóképű Nicholas Eden a szeretője helyett őt rabolja el. Miután beszennyezte Reggie nevét, a szenvedélyes természetű hölgy megfogadja, hogy minden áron hozzámegy feleségül. Reggie lélegzetelállító szépsége a lelke mélyéig felkavarja Nicholast, pedig ez eddig még egyetlen nőnek sem sikerült.
Vajon a kettejük között fellángoló szenvedély képes lesz legyőzni minden akadályt, intrikát és félreértést? És igaz-e, hogy az Eden család férfitagjai életükben csak egyszer szeretnek?
Az Egyetlen szerelem a Malory család történetének első regénye.

Eredeti mű: Johanna Lindsey: Love Only Once

Eredeti megjelenés éve: 1985

GABO, Budapest, 2008
358 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636891879 · Fordította: Gondáné Kaul Éva

James Malory · Anthony Malory · Jeremy Malory · Nicholas Eden · Percival Alden · Regina "Reggie" Eden · Conrad "Connie" Sharpe

pillangovirag P
Johanna Lindsey: Egyetlen szerelem

Szerethetö karakaterek, nagyon frappáns és izgalmas cselekmény szál, minen benne van amit egy romantikára hangolodáshoz kell és egy sorozat nyitó kötetéhez képest viszonylag jóó.
MInd Nicholas mind Regina karaktere nagyon jól fel van építve és illenek egymáshoz már aki szereti a szócsatározáasokat.
Csak ajánlani tudom minden romatikusnak .

Johanna Lindsey: Egyetlen szerelem

Nagyon tetszett . A szereplőket hamar megkedveltem. Főleg Reginát mert nem hisztizett feleslegesen. Niccholas-ra megharagudtam amikor elhagyta Reginát, és jól fejbe is vágtam volna, hogy észhez térjen. A család többi tagját is kedveltem és kíváncsi vagyok az ő történetükre is.

Vanessza_Dénes
Johanna Lindsey: Egyetlen szerelem

Feladom, menthetetlenül megnyert magának Johanna Lindsey és a Maloryk is.

DarknessAngel
Johanna Lindsey: Egyetlen szerelem

Egy igazán nagyon jó, hangulatos és érdekes könyv. Kikapcsolódásra pont alkalmas, gyorsan kiolvasható. Az ilyen népes családoknál, mint a Malory is, mindig eltart egy kis ideig, mire megjegyzem a neveket :D
Regina nagyon szimpatikus volt már az elejétől fogva. Okos, vicces, nem hisztizik fölöslegesen, és minden kalandban benne van. Érdekes volt, hogy ritka könyvek egyikében, itt a félreértések, és az egymást való kerülgetések főleg a férfi hibája volt. Iagzából eléggé haragudtam is Nicholasra, amiért csak úgy elhagyta a feleségét fél évre…
A Malory fivérek viszont nagy kedvencek lettek, főleg Tony és James :D Kíváncsi vagyok a többi részre is.

anikho
Johanna Lindsey: Egyetlen szerelem

Azt hiszem, nagy elvárásokkal álltam neki az olvasásnak, amiket a történet nem tudott hozni.
Az alapszituáció viszont remek volt, csak valahogy máshogy kellett volna kanyarodnia a cselekményszálnak a későbbiekben. Nicholas és Reggie ennél sokkal jobb párt is tudott volna alkotni. Az elején még éreztem köztük a szikrát, ám a történet közepén és végén már sajnos nem. Így a bonyodalmak megoldása után is keserédes a szám íze.
El fogom olvasni a többiek történetét is, valószínűleg lesznek még sokkal-sokkal erősebb sztorik is. :)

Zsani1418
Johanna Lindsey: Egyetlen szerelem

Ez volt az első könyvem az írónőtől és sorozatindításnak nem volt rossz, de azért remélem a többi rész ennél is jobb lesz.
Jól kezdődött a történet, nevettem is párszor, viszont én sajnos később csalódtam benne. Sajnos különösebben se Nicholas, se Regina nem tudott igazán közel kerülni hozzám, bár azért Reggie-t jobban megkedveltem (elég okot adott Nicholas, hogy ne őt kedveljem jobban). Én a könyv végére se tudtam teljesen megbocsátani azt, amit Nick tett Regina-val spoiler Egy idő után már kifejezetten idegesített Nick-nek a születésével kapcsolatos aggodalma. Voltak olyan részek is, amiket kicsit olvastam volna még tovább, részletesebben.
Nagyon megkedveltem a Malory családot, főleg Antony-t és James-t, az ő történetüket várom a legjobban.
Összességében nem bántam meg, hogy elolvastam, mert azért tetszett is. hiszen 4 csillagot adtam rá, de van egy olyan érzésem, hogy lesznek még itt sokkal jobb részek is! :)

Tyna
Johanna Lindsey: Egyetlen szerelem

Igaz, hogy nem egy Julia Quinn még mindig Ő a favorit de nagyon tetszett. Jó volt egy kicsit, hogy nem annyira „merev” nem annyira Társaság függő a szereplők viselkedése és a humorát kifejezetten imádtam :)
Reggie és Nick igazán szerethetőek voltak, akárcsak a többi Malory :) Tony <3
A fél csillag levonás mindössze azért, mert néha már eltúlzottnak éreztem a drámázást, egyik főszereplőnk sem volt hajlandó engedni, holott ezzel nagyon sok fájdalomtól megkímélték volna magukat és főleg egymást.
Kedvenc ugyan nem lett, de jöhet a folytatás :)

Becca

jaaaj nagyon tetszett
bár sokat mérgelődtem ezen a bolond pasin
a nagybácsik haláliak voltak XD új látszik Lindsey szereti ezeket a védelmező 2ajtós szekrény nagybácsikat XD

Ercsusz
Johanna Lindsey: Egyetlen szerelem

Olvastam már jobbat is J.L.-től, azonban nem mondanám rossznak, hiszen teljesen lekötött. Könnyen olvasható, egyszerű kis történet.
Regina egy belevaló csajszi, akit a nagybátyjai neveltek fel. Nem hiába bírtam már az első perctől kezdve. Népes családjában mindenki úgy gondolja, ő tudja legjobban segíteni és nevelni a lányt.
Nick… hogy a saját szavaival éljek, tényleg ostoba volt… aztán végül megjött az esze és még szerető anyára is lelt.
Kíváncsi leszek, mikor derül ki, mit művelt Amy a bokorban. Na meg persze, hogy kivel :)
Hawke-al én is szívesen elmennék hajókázni, de nem csak három hónapra :)
Abszolút kedvenceim Tony, James és Jeremy.

pöttyös
Johanna Lindsey: Egyetlen szerelem

A könyv olvasása közben olyan érzésem volt, mintha hullámvasúton ülnék. Eleinte nem tetszett, még az is megfordult a fejemben, hogy félbehagyom, és elkezdek mást, de nem tettem. Aztán beindult a történet, rengeteget nevettem a közepe körül, főleg amikor feltűnt Hawke kapitány is a színen. :DD De aztán a vége felé megint lelassultak kicsit az események; sőt azt is éreztem, hogy sokkal jobban meg lehetett volna írni az utolsó oldalakat.
Regina nagybátyjait nagyon szerettem, és egyébként is bírom az olyan történeteket, ahol az eleve sok testvérnek sok gyereke van, melléjük jönnek még az ilyen-olyan ismerősök meg jó- és rosszakarók, és rögtön itt egy szerethető, sokkötetes, izgalmas sorozat. A történelmi romantikusok amúgy is közel állnak a szívemhez, eddig Julia Quinn könyvei foglalták el a fő helyet a toplistámon, de talán a Malory család sorozatát is megszeretem.
Ez mindenesetre egy jó nyitás volt. :)

devergo01

-És én… nem akarom,hogy bántsd.
-Nem akarod,hogy…Miért nem,Reggie?
-Tetszik nekem- válaszolta a lány.-Rád emlékeztet.
Lord Malorynak ökölbe szorult a keze.
-Akkor mégis megölöm!

Kapcsolódó szócikkek: Anthony Malory · Regina "Reggie" Eden
Nikyy18

– Montieth negyedik vikomtja? Úristen, sokat hallottam magáról.
– Biztosíthatom, hogy mind szemenszedett hazugság
– Kétlem. – A lány a férfira mosolygott. – Ám nem kell amiatt aggódnia, hogy rossz
véleménnyel vagyok magáról. Hiszen Tonynál talán csak a bátyja, James nagyobb hóhányó,
mégis mindkettejüket nagyon szeretem.
– Mindkettejüket? Tony és James Maloryt is? – A férfi teljesen el volt képedvc. – Te jó ég!
Csak nem azt akarja mondani, hogy James Malory is a szeretője?
A lány szeme egy pillanatra kitágult, és az ajkába harapott. Ám hiába próbálta visszatartani a
nevetést, elemi erővel tört ki belőle.
– Nem értem, mi ebben a vicces – jegyezte meg Nicholas hideg hangon.
– Pedig az! Tehát azt hiszi, hogy Tony és én….. Hát ez remek! Ezt el kell mondanom
Tonynak… nem, inkább nem. Nem hiszem, hogy mulatságosnak tartaná. Maguk férfiak néha
olyan merevek tudnak lenni. – A lány felsóhajtott. – Anthony Malory a nagybátyám.

Cheril

(…) Nicholas felnézett az ezüstkorongra, amelyik most bukkant elő egy felhő mögül. Még mindig szédült. A fenébe! Ettől a versenytől igazán kijózanodhatott volna!
A barátjára emelte tekintetét.
– Mennyit kérsz ezért a lóért, Percy?
– Eszem ágában sincs eladni. Még sok versenyt meg fogok vele nyerni.
– Mennyit akarsz? – makacskodott Nicholas.
– Kétszázötvenet fizettem érte, de…
– Háromszáz.
– Nem eladó.
– Négyszáz.
– Ugyan már, Nicky! – tiltakozott Percy.
– Ötszáz.
– Reggel átküldőm hozzád.

Kapcsolódó szócikkek: Nicholas Eden · Percival Alden
Reika

– Mondja, hogy csak álmodom, Hawke!
– Rendben van, Montieth. Csak álmodik.
Nicholas odament az asztalhoz, és leült.
– Akkor nem foglalkozom magukkal.
– Látod, Jeremy? Erről beszéltem. Képes lenne még az ördögöt is szemen köpni.

Kapcsolódó szócikkek: James Malory · Jeremy Malory · Nicholas Eden
Ercsusz

– Az unokatestvérek összeházasodhatnak?
Conrad hahotázni kezdett, James haragos arcot vágott, Reggie pedig elpirult. Most már értette, miért volt a fiú olyan buzgó.
– Egy újabb szoknyapecér a családban, James bácsi? – kérdezte gúnyos hangon.
– Úgy tűnik – sóhajtott fel James. – Ráadásul milyen korán kezdi.
– Csak az apja példáját követi – jegyezte meg Conrad könnyedén.

Nikyy18

– A pokolba! – fakadt ki belőle a kiáltás.
A mellette álló Percy kifinomultabban fogalmazta meg a helyzetet.
– Jóságos Isten! Ezt alaposan elintézted. Mondtam, hogy ne tedd, de te nem hallgattál rám.
Most aztán megnézheted magad.
– Fogd be a szád, Percy.
– De hiszen ő ott van! Akkor ki az a madárka, akit otthon kalitkába zártál? Elraboltad Malory
szeretőjét! Meg fog ölni, Nick! Addig nem nyugszik, amíg meg nem öl.
Nicholas viszont legszívesebben az aggodalmaskodó barátját ölte volna meg.

flamepetals P

– Belehalnék, ha későn érkeznék az ünnepségre.
A férfi ajka a jól ismert, gúnyos mosolyra húzódott.
– Túl gyakran halsz meg kedvesem.

1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Nicholas Eden
vmonika_

– Ne tégy úgy, mintha érdekelne, hogy vagyok -dohogott a nő. – Ugye tudod, hogy az évnek ebben a szakában mindig Londonba szoktam jönni? – kérdezte a férfit.
– Igen.
– Meglátogattál, amióta megérkeztem?
– Múlt hónapban Cornwallban találkoztunk – emlékeztette Nicholas.
– Most nem erről van szó – legyintett a nő, majd hátradőlt a kereveten.

Kapcsolódó szócikkek: Cornwall · Nicholas Eden
Kicsicsillag123

– Drága gyermekem! Csupán a saját ostobaságomon derülök. Ha tudtam volna, hogy ez az alak még itt sem fog békén hagyni, akkor nem intéztem volna el, hogy az őrök futni hagyják.
– Átkozott hazudozó! – fakadt ki Conrad mérgesen. – Az őröket nem lehetett megvesztegetni! Akármennyi pénzt ajánlottam fel nekik, hajthatatlanok maradtak.

A Malory család sorozat · Összehasonlítás