A ​szenvedély hatalma 77 csillagozás

Johanna Lindsey: A szenvedély hatalma

Alana ​Farmer különc gyámja, Leonard Farmer a napóleoni háborúk elől Angliába menekült a védencével, hogy Londonban kezdjen új életet. Alana gyermekkorában egy nemes lány gondtalan életét élte, és olyan nevelésben részesült, amit egy királynő is megirigyelhetne. Most elérte a nagykorúságot, és készen áll arra, hogy előkelő ifjú hölgyként belépjen a londoni társasági életbe. Ám a nagy napon értesül a származása megdöbbentő titkáról. Tényleg ő Lubínia elveszett hercegnője és egyetlen trónörököse, akit csecsemőkorában meg akartak gyilkolni, és ezért kellett titokban elhagynia Angliát? A gyámja rábeszéli, hogy térjenek vissza a hegyek között fekvő, elszigetelt európai királyságba, mert csak Alana felbukkanása veheti elejét egy véres lázadásnak. A fiatal lány egy idegen országban találja magát, ahol még mindig veszély fenyegeti.

A gyönyörű jövevény felbukkanása alaposan próbára teszi Christoph Becker állhatatosságát és kötelességtudatát. A palotaőrök kapitánya letartóztatja… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

GABO, Budapest, 2013
466 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636896461 · Fordította: Gondáné Kaul Éva
GABO, Budapest, 2013
466 oldal · ISBN: 9789636897550 · Fordította: Gondáné Kaul Éva

Alana Stindal

Sippancs P>!
Johanna Lindsey: A szenvedély hatalma

Nagyon jó kis könyv volt ez. Az írónőnek sikerült a bolondját járatnia velem, mert mikorra már beleéltem magam abba, hogy Alana spoiler, akkor még csavart egyet a történeten. Tetszett a nem szokványos helyszín, Leonard foglalkozása és az, hogy a végéig titok övezte a felbujtó kilétét, Christoph viselkedése viszont azért néhol bicskanyitogató volt.
Sajnálom, hogy egy epilógusra nem jutott már idő, egy pár évvel későbbi szösszenetet szívesen olvastam volna még.

JBollok92>!
Johanna Lindsey: A szenvedély hatalma

Úgy tűnik, több történelmi romantikus regényt kellene olvasnom. Ez a történet fantasztikusra sikerült. Már az elején berántott, és nem eresztett el. Lindsey olyan csavarokat vitt bele, hogy a szemem kikerekedett. Alana és Christoph párosa nagyon tetszett, spoiler Leonard pedig igazi oltalmazó angyal volt. Nagyon jó volt olvasni, ajánlom mindenkinek, aki szereti a műfajt.

Elhaym>!
Johanna Lindsey: A szenvedély hatalma

A legújabb Lindsey könyv már a fülszöveg alapján megfogott, ezért egyből elkezdtem olvasni, amint a kezembe vehettem. Már az első 50 oldal után tudtam, hogy ebben a történetben nem csalódhatok. Imádom a viszályokkal, ármánykodással, összeesküvésekkel, cselszövésekkel teli, fordulatokban gazdag, bérgyilkosos sztorikat. E könyv többször is meg tudott lepni engem.

Bővebben:

nagy_anikó>!
Johanna Lindsey: A szenvedély hatalma

Imádom a jó kis viszályokkal, ármánykodással, összeesküvésekkel, cselszövésekkel teli, fordulatokban gazdag történeteket. E könyvben mindez benne volt és ezen felül romantika, bimbózó érzelmek, cívódások, gyermeki naivitás a kornak megfelelően és szerelem. Alana és Christoph párosa egy nagyon jó könnyed kikapcsolódást biztosított számomra.

mokus33>!
Johanna Lindsey: A szenvedély hatalma

Elég jól szórakoztam ezen a könyvön, valószínűleg jó hangulatomban talált meg :) Jó volt az alaptörténet, nem volt nagyon erőltetett a cselekmény, csak a közepe volt kicsit unalmas és lapos, bevallom, ott egy picit untam. Viszont a vége kárpótolt, az nagyon tetszett, annak ellenére, hogy túl hirtelen oldódott meg minden probléma, és lett mindenki boldog és elégedett. A főszereplő karakterekkel is elégedett voltam. Alana nyűgössége néha picit sok volt, de mire felidegesített volna, mindig összekapta magát :)
Kategóriájában szerintem ez egy teljesen megfelelő könyv volt, nem szabad sokat várni tőle, akkor jó szórakozást nyújt!

Paulina_Sándorné P>!
Johanna Lindsey: A szenvedély hatalma

Nem igazán ezt vártam az írónőtől. A történet maga nem lett volna rossz, de az elején nem igazán tudott lekötni. Alana idegesítő egy nőszemély volt, bár a végére normálisabb lett. Christoph viszont az elejétől szimpatikus volt, bírtam a stílusát, szövegét. Az első találkozásuk a havazás közben a hágón felejthetetlen. spoiler Tetszett, ahogy a végén alakultak a dolgok. Meglepődtem, hogy az özvegy királyné azért még ha kell észnél van. spoiler

krisztina0419>!
Johanna Lindsey: A szenvedély hatalma

Elég régóta tervbe volt véve, hogy elolvasom. Mivel bent volt a könyvtárban, így könnyebb volt rávennem magamat.
Rögtön magával ragadott, és megszerettem a szereplőket. Alana és Christoph szerethető karakterek voltak.
Bár ezzel kicsit megkavart az írónő, hogy mikor kinek a gyereke végül is Alana.
A műfaj kedvelői tuti nem csalódnak benne :)

wallery>!
Johanna Lindsey: A szenvedély hatalma

Ja, nem is tudom: jó is volt meg rossz is volt, vagy inkább voltak benne jó dolgok és rosszak is… nagyon sok volt a húzás és néhány helyen erőltetett volt, a karakterek nem lesznek a kedvenceim, az apa-lánya kapcsolatról sem ez a könyv fog eszembe jutni az biztos.

Mágnes21>!
Johanna Lindsey: A szenvedély hatalma

A könyv eleje egy kicsit fura volt, ahogy nem adnak más lehetőséget az álhercegnőnek, csak a bezárást, majd a folytatással is elszigeteli mindentől Alanát a palotaőr. Védelmezi is, de közben nyomoz Christoph, hogy megtudja igazat mond-e Alana. Összeségében aranyos könyv volt, a végére egy kicsit már meg is kedveltem a szereplőket.

ncsn87>!
Johanna Lindsey: A szenvedély hatalma

Nagyon tetszett, végig izgalmas volt, tele fordulatokkal, mondhatni nyomozással és imádtam mindegyik főbb szereplőt benne. :) Jaj, olyan cuki volt a végén Alana és Christoph, de azt is imádtam, ahogy szinte végig civakodtak, évődtek! <3
Volt egy levonható tanulsága is számomra a könyvnek, hogy nem szabad túl hamar ítélkezni és mindennek több oldala van. :)
Ha nem gond, leírom az egyik kedvenc jelenetemet belőle: :D
spoiler
Mindeninek szívből ajánlom, nem fogtok unatkozni!!!!!! <3

Queen001 P>!

– Most megpróbálnak mellénk érni és a fák között elrejtőzni.
– Hiába ravaszkodnak, ha ilyen pocsékul céloznak – felelte a lány.
– Könnyen beszélsz, téged nem lőttek meg.

Queen001 P>!

A lány gyorsan megtette, amit a kapitány kért, és csak most tűnt fel neki, hogy a szán nem állt meg, de nem is gyorsult fel. Még mindig ugyanabban az egyenletes iramban haladt tovább. Maga mögé nézett, és azonnal rájött az okára. Te jóságos ég! A szegény süket hajtó nyugodtan ült a bakon, és észre sem vette, hogy golyók repkednek a feje körül.

Queen001 P>!

– Helga Engel nagy fényűzésben él a király hegyi rezidenciájában – közölte a kapitány. – Egész életére szállást kapott ott, jutalmul az önfeláldozásáért. Nem akar majd a kormos Londonban élni.
– Honnan tudod, hogy London kormos?
– Az anyai nagyanyám ott él.
– És miért?
– Azért, mert angol.

Queen001 P>!

Hendrik vidáman odakiáltotta neki: – Nézd, ki van itt, Ella! És rajtakaptam, ahogy megcsókolja ezt az ifjú leányzót. Meg kéne mondanod neki, hogy vegye feleségül. Rád biztosan hallgatni fog. Ha megajándékoznak egy unokával, akkor végre lesz játszótársa a mi kis Wesley-nknek.