Bűvös ​erdő 36 csillagozás

Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal
Johanna Basford: Bűvös erdő

Johanna Basford kreatív és meditatív színezőkönyveivel mesés világokat teremtett. Hatására számos országban több millióan fedezték már fel az alkotás és az időtöltés ezen új módját. A TITKOS KERT után újabb színezője érkezett meg hozzánk, amely ezúttal a BŰVÖS ERDŐbe kalauzolja a természet és a színezés szerelmeseit.

A gyönyörű rajzok arra várnak, hogy megtöltsd őket színekkel!

Ajánljuk alkotni vágyó felnőtteknek és ügyes kezű gyerekeknek – 10-től 99 éves korig mindenkinek, aki tartalmas és pihentető kikapcsolódásra vágyik a mindennapokban.

Ismerd meg a BŰVÖS ERDŐ világát, járd be ösvényeit, hagyd, hogy elvezessenek az erdő mélyén lévő elvarázsolt kastélyba! Kalandozásaid során különleges állatokkal, növényekkel és mesebeli lényekkel találkozhatsz, és kilenc titkos szimbólum is megfejtésre vár. A kastély kapui csak akkor tárulnak fel.

Eredeti mű: Johanna Basford: Enchanted Forest

Eredeti megjelenés éve: 2015

92 oldal · ISBN: 9789634030812 · Illusztrálta: Johanna Basford

mrsp

Johanna Basford: Bűvös erdő Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Engem is, mind sokunkat, Johanna Basford Titkos kertje vezetett be a felnőtt színezők világába, és akármennyire imádtam a Titkos kertet, a Bűvös erdő ezerszer jobb.

Először is kezdjük a változatossággal. El kell ismernem, hogy a Titkos kert is fantasztikus és csodálatos volt, de egy idő után kicsit egyhangúvá (és nem mellesleg aránytalan zöld ceruza fogyasztóvá) vált az ismétlődő virág és levélminta. A Bűvös erdő több lehetőséget tartogat magában, állatmotívumok és csendéletek hosszú sorával várja a kreatív felnőttet. Ezt nem a Titkos kert ellen írom, hiszen annak is megvan a maga bája, csak egyszerűen érezhető benne, hogy az még Johanna első színezője volt. Ettől függetlenül mindkettőt nagyon nagyon szeretem.

Ott van még az a fantasztikus dupla oldal, ami egészen egyedi, felnőtt színezőkben eddig nem látott. Nagyon gyönyörű kivitelezés.

Tetszik, hogy csakúgy, mint a Titkos kertben, itt is szimbólumokat kell keresni, hiszen így nem laposodik el és nevezhető szimpla színezőkönyvnek a kötet. Basford a szimbólumokat itt megfejelte azzal, hogy kilenc szimbólumnak különleges jelentése van. Imádtam.

Továbbá még tetszett az is, hogy eltűntek a rajzfeladatok. Ne értsetek félre, nagyon tetszett a Titkos kertben, hogy egy kicsit a kreativitásunkra hagyatkozott, de én személy szerint nem akartam elcsúnyítani a könyvet a saját rajzaimmal, így viszont hülyén néztek ki az oldalak, hogy üresek maradtak és ott voltak az utasítások. A Bűvös erdőben is megvan a lehetőségünk kiegészíteni az ábrákat, de itt már tényleg mi döntünk róla, nincsenek utasítások és félbehagyott ábrák.

Belle_Maundrell

Johanna Basford: Bűvös erdő Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

A Titkos kertet is imádtam, de ez talán még jobb volt. Olyan volt, mintha egy mesekönyv lenne, és tetszett, ahogy egyre közelebb jutottunk a kastélyhoz meg a sárkányhoz a titkos szimbólumokkal. Jó, mondjuk nem sorban színeztem a képeket, de a sárkányokat hagytam a végére, hogy dicsőségesen fejezzem be. :D Annyira csodálatos az a sárkány a kihajtható oldalon, hogy féltem, hogy elrontom a színezéssel, mert fekete-fehéren is gyönyörűséges volt. De jelentem, mindkettő nagyon szép lett. ;) Imádtam a sok állatot, a kastélyt, a vízköpőket, a kis házikókat. Mindent. Talán kicsit kevésbé volt zöldgyilkos a Titkos kertnél, de azért most is gyorsan zsugorodtak. Én kicsit darkosra vettem a figurát, mert a kastélyaim akár Drakula tetszését is elnyernék, de azt is szeretem nézegetni, hogy mások mennyire másra színezték. A személyes kedvencem talán a tó és a kastély bejárata, mert nekem ezek sikerültek a legszebbre, de mindegyiket nagyon szerettem színezni – még a békát is. Azt sem bántam, hogy kevesebb volt az utasítás, én sajnálom a saját szerencsétlen rajzaimmal elrontani a képeket, de itt szinte csak a tollakat kellett kiegészíteni, az meg ment. Közben tartottam egy kis szünetet, mert télen Johanna karácsonyi színezőjével tartottam fenn az ünnepi hangulatot, aztán a ronda gonosz vizsgaidőszakban nem is volt időm színezni, de nagyon szuper volt utána visszatérni a Bűvös erdőbe. Magában a folyamatban még mindig nem látok többet az isteni szórakozásnál, nem mondanék olyan magasztos dolgokat, hogy felébresztette a kreativitásomat meg a zen énemet, csak annyit, hogy imááááádom az eccarvúúút! Most pedig belecsobbanok a Kincses óceánba, hogy végre a kék színeseim is bevethessék magukat.

Ildó P

Johanna Basford: Bűvös erdő Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Ez még csodálatosabb, mint a Titkos kert! Sokkal közelebb állnak hozzám a rajzok, és változatosabbak is. Mikor fogom én ezeket teljes egészében kiszínezni?

Habók P

Johanna Basford: Bűvös erdő Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Még nem kezdtem el a színezést, de máris látom, hogy még jobban tetszik, mint a Titkos kert. Attól, hogy állatok is vannak benne, változatosabb. És rengeteg mulatságos apró ötlet, ami elsőre szinte alig tűnik fel, de második átnézésre már igen. És a kedvencem (sokáig el fogok vele bíbelődni), az a kihajtható oldalon lévő két gyönyörű sárkány!!!

benhargreeves

Johanna Basford: Bűvös erdő Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Nagyon szívesen szöszmötöltem a rajzokkal. Ki gondolná, hogy egy olyan már-már együgyűnek mondható cselekvés, mint a színezés valóban milyen megnyugtató hatással van az emberre. A rajzok hihetetlenül szépek, cseppet sem egyhangúak, sőt, és változatosságuk mellett igazán kreatívak is. Leginkább a különböző állatok – azok közül is főleg a róka – nyerték meg a tetszésem.

92 oldal · ISBN: 9789634030812 · Illusztrálta: Johanna Basford
Nes P

Johanna Basford: Bűvös erdő Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Nagyon-nagyon szeretem ezt a könyvet! Nem csak azért mert a párommal közösen használjuk, és töltjük meg színekkel, hanem mert, ad egy világot, egy gyönyörű világot, amit MI tölthetünk meg színekkel, élettel. Megadja, az alkotás élményét. Hogy valami gyönyörűt hozhatunk létre. Imádom, akarom mondani imádjuk!
És hálásak vagyunk Johannának, hogy megrajzolta nekünk. ❤

nemszilvi P

Johanna Basford: Bűvös erdő Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Ebben a könyvben is sok, szó szerint mesésen szép rajz van. Nekem a témájából kifolyólag jobban tetszik, mint a Titkos kert. A sok róka, na meg bagoly….:) Azt is a javára írom, hogy nincs benne annyi instrukció, mint a tesójában. (Ugye más is szokta azt érezni, hogy soha nem lehet elég zöld ceruzája?:D)

Lena430

Johanna Basford: Bűvös erdő Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Imádom, de soha nem fogok a végére érni….

Jdit

Johanna Basford: Bűvös erdő Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Nagyon jó unaloműző, a trópusosat is szívesen letesztelném. :)

macskabajsza

Johanna Basford: Bűvös erdő Színezőkönyv mesébe illő rajzokkal

Szeretem színezgetni, az állatos mintákat különösen.
Tetszik a végén a sárkány.
Van, hogy nem is szinezek, csak előveszem és nézegetem. Olyan szép.