A ​bűvészinas 12 csillagozás

Johann Wolfgang von Goethe: A bűvészinas

Goethe klasszikus verses meséjét olvashatják a gyerekek a gyönyörű kivitelezésű, színes, nagy alakú albumban. A tanulságos történetben a varázslóinas, kihasználván mestere távollétét, önálló szellemidézésbe fog. Kísérlete azonban balul sül el, mert nem tudja kordában tartani az elszabadított erőket, így azok feldúlják nemcsak a varázslólakot, hanem a közeli falut is. Szerencsére, mielőtt komoly baj történne, hazaér a mester és megzabolázza az elszabadult szellemlényeket. A szöveget Szegedi Katalin különleges hangulatú vízfestményei illusztrálják. Goethe Johann Wolfgang von legutóbb ismertetett műve: Faust Szegedi Katalin grafikus, könyvtervező, illusztrátor. 2001-ben és 2003-ban elnyerte a 'Szép magyar könyv', illetve 2003-ban az Egyesült Államokban a 'Legszebben Tervezett és Illusztrált Könyv'- díjat

Elektra, Budapest, 2003
26 oldal · ISBN: 9639391735 · Fordította: Kardos László · Illusztrálta: Szegedi Katalin

Mazsola_78 P>!
Johann Wolfgang von Goethe: A bűvészinas

A történet maga engem nem különösebben fogott meg, 2-2,5 csillagot adnék rá. Viszont mint minden Szegedi Katalin által illusztrált könyv, ez is gyönyörű kiadás, a plusz csillag ennek szól.

Jeffi P>!

Illusztrálta: Szegedi Katalin
Ugyehogyugye? Igen, igen, igen. Gyönyörűséges, nagyon passzolós, nagyon kedves, és nagyon :)
Történet, nem nagy, de tetszik, Goethe-től még úgyse olvastam ezen kívül semmit. Ideje volt. Aranyos kis inas, versbe szedve meg minden.
Rajzoláshoz visszatérve: Inas, nagyon szép, fekete macska (az valami tünemény), van bagoly is! :) Csak ajánlani tudom, mert nagyon jó :)

Gelso>!
Johann Wolfgang von Goethe: A bűvészinas

a tartalom nem nagy, de talán tanulságos lehet a felismerés, hogy mit is lehet Jupiternek, és mit lehet a kisökörnek, azaz a kis bűvészinasnak… a kisfiam reggel, suliba indulás előtt, míg öltöztettem a kicsit, felolvasta újra, és rájött, hogy nem is a kádból jön a sok víz, hanem a seprűből… szóval, azt hiszem, a versbe szedett tartalom, még neki kevésbé volt érthető…
viszont a rajzok gyönyörűek, varázslatosak, elbűvölőek; szép kis fiú, amolyan „szeplős harrypotter” – biztos, hogy sokat előkerül majd nálunk a rajzok végett…