Iphigenia ​Taurisban 6 csillagozás

Johann Wolfgang Goethe: Iphigenia Taurisban Johann Wolfgang Goethe: Iphigenia Taurisban

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

54 oldal · ISBN: 9786155322495 · Fordította: Babits Mihály
116 oldal · Fordította: Csengeri János

hraurie>!
Johann Wolfgang Goethe: Iphigenia Taurisban

Rövidségénél fogva igazából olyan „semmilyen” mű, maga a cselekmény érdekes, de valahogy a tálalás miatt úgy érződik, mintha semmi nem történne. A karakterek szerencsére kevesen vannak, de ahelyett, hogy ezt kihasználva ráerősítettek volna a jellemekre, nem igazán marad emlékezetes egy sem. Iphigenia érdekes figura, volt, hogy kedveltem, a végére mégis kicsit ellenszenves lett. Hát, nem tudom, egyetemi kötelezőhöz képest jó volt, tetszett, de nem egy maradandó mű. spoiler

miss_eszti>!
Johann Wolfgang Goethe: Iphigenia Taurisban

Túl rövid volt ez, hogy tisztességesen értékelni lehessen, de a benyomásaimat tudom tolmácsolni. Nem tartozik a legmozgalmasabb drámák közé, kevés ember, kevés helyen sokat beszél, de keveset tesz. Iphigenia története, és az Elektra-sztori ismerős, itt még tovább lett fűzve egy kicsit. Az egész drámán végighúzódik a nők gyengesége, szelídsége a másik nemmel szemben, általában nem mint pozitívum tűnik ez fel. És Iphigenia ennek a szócsöve. Fontos eszméket, gondolatokat nem kerestem, ennyire nem mélyedtem bele (még).

Esther_Greenwood>!

Ami kevés az semmi, ha előre nézünk és látjuk ami még hiányzik.