Jóga 8 csillagozás

Az elme és a test harmóniája
Jóga Jóga

Ez a könyv, mely a londoni Sivananda Jóga Védánta Központ munkája, nélkülözhetetlen minden jógázó számára. A kezdőknek bátorítást nyújt, a haladónak önbizalmat.
A Sivananda Jóga Védánta központok szerte a világon jógázók ezreinek adják át az ősi jógatudomány tanításait. A kötet magyar kiadását a budapesti Sivananda Jógaközpont adja a magyar olvasó kezébe, hogy segítséget nyújtson egy egészségesebb, boldogabb és a spiritualitás iránt nyitottabb élethez.

Jóga

Jóga Az elme és a test harmóniája

Ha jógára gondolunk, lelki szemeink előtt egy többnyire nehezen elvégezhető, kitekert póz jelenik meg. Ez a kiadvány, amellett, hogy megjelenésében a mai kor igényeihez igazodik – színes, szép fotók, fényes lapok, kevesebb, de jól átlátható és lényegretörő szöveg – a jóga egy tradicionális rendszerébe nyújt betekintést, hangsúlyozva mind az öt elemét, amit a Sivananda mester (indiai jógi, élt 1887-1963) által kidolgozott rendszer alapvetőnek tekint. A könyvben a legnagyobb fejezetet az ászanákat (teshelyzetek, pózok) bemutató leírások teszik ki, de emellettt fókuszba kerül a relaxáció, a légzőgyakorlatok, a táplálkozás, a pozitív gondolkodás és meditáció fontossága is.
Hangsúlyoznám a könyv tradicionális szemléletét, amit átjár a hindu filozófia és testfelfogás. Képet kapunk a jógaszintézisről és azokról a lépcsőfokokról, amik szellemi, testi és lelki fejlődésünket segíthetik elő.

A könyv jó alapot nyújt annak, aki komolyabban érdeklődik egy komplex, egészségtudatos életszemlélet és a jógikus életmód iránt. Az itt megszerzett tudásra remekül lehet tovább építkezni.

estherlamm P>!
Jóga

Jóga Az elme és a test harmóniája

Szívből ajánlom! Jóga ősi forrásból, egy gyönyörű, modern könyvben.

vorosmacska>!

Aki napi három órát gyakorolja a fejenállást, az legyőzi az időt.

Jóga Tattva Upanisad

vorosmacska>!

Lélek vagyok, amely testet öltött.