Ötven ​fegyver, amely megváltoztatta a történelmet 7 csillagozás

Joel Levy: Ötven fegyver, amely megváltoztatta a történelmet

A gazdagon illusztrált kötetben szemügyre vehetjük az elmúlt 3500 évet meghatározó harci eszközöket. A fotók és illusztrációk, az érdekfeszítő technikai jellemzők és bőséges háttér-információk tökéletesen elhelyezik az adott fegyvert a vizsgált korszakban, bemutatva a háborúk során játszott szerepüket és a reánk hagyott örökséget egyaránt. Könyvünk több mint egyszerű fegyvermustra: olyan átfogó képet nyújt a múltról, amelyből talán jövőnkbe is bepillantást nyerhetünk.

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ötven dolog, amely megváltoztatta a történelmet Kossuth

Kossuth, Budapest, 2015

egri_balint P>!
Joel Levy: Ötven fegyver, amely megváltoztatta a történelmet

Érdekes és informatív könyv – sok érdekességet olvastam benne. Nem is feltétlenül a konkrétumok szintjén, vagy az egyes fegyverek leírásával kapcsolatban mutatott újat, inkább a hadviselés társadalomra gyakorolt hatásának leírása az, ami érdekes volt, illetve fordítva is: milyen társadalmi/politikai igények milyen technológiai fejlesztéseket, innovációkat indukáltak. Alapvetően pacifista emberként a saját határaim feszegetése céljából vettem ki a könyvtárból, és meglepetésemre nagyon érdekfeszítőnek találtam.