Fogyj ​15 perc alatt! 10 csillagozás

15 perces ételek és gyakorlatok a vékony és egészséges testért

EGYÉL ​TÖBBET,
TORNÁZZ KEVESEBBET,
FOGYJ LE!

A The Body Coach-ként, azaz a testguruként híressé váló Joe Wicks első könyvében megmutatja, hogyan szabadulj meg a fölöslegtől több evéssel és kevesebb edzéssel. Meglepő lehet, de működik.

A Fogyj 15 perc alatt! száz, tápanyagban gazdag, gyorsan elkészíthető receptet és Joe otthon végezhető HIIT (magas intenzitású) gyakorlatait tartalmazza, és megtanítja, mely ételeket és gyakorlatokat párosítsd az intenzív zsírégetés érdekében.

„Célom, hogy megmentsem az embereket a diétaipartól. Ez az étkezési és edzésterv azért született meg, hogy mindenki megtanulhassa, hogyan legyen vékony, egészséges és erős – éhezés nélkül. Már több mint 50 ezer embernek segített a világ minden táján. Őszintén hiszem, hogy a te életedet is alapjaiban megváltoztatja, és ezentúl teljesen másképp fogsz tekinteni a táplálkozásra."

1 sporttudományi diploma
5 év személyi edzőként
3 év… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
222 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633999363 · Fordította: Szabó Krisztina

A_Gréta22>!
Joe Wicks: Fogyj 15 perc alatt!

Joe Wicks: Fogyj 15 perc alatt! 15 perces ételek és gyakorlatok a vékony és egészséges testért

A Fogyj 15 perc alatt csak egy akció miatt került a kezembe, nem hallottam előtte Joe Wicksről, sem a 90 napos programjáról, de mivel 500 ft-ért vesztegették a könyvet, gondoltam megveszem, hátha vannak benne jó receptek, illetve érdekelt, hogy mit ír az elején a különböző tápanyagtípusoktól.
Sosem tudom biztosan, hogy hogyan értékeljek egy szakácskönyvet. A receptek nehézsége, sokszínűsége alapján? Az alapanyagok beszerezhetőségére való tekintettel? A képekről készült fotók vajon számítanak? Illetve felmerül bennem a gondolat, hogy igazán akkor lehetne véleményt írni ezekről a könyvekről, ha már kipróbáltam volna a receptjeiket (igaz akkor soha nem születne egy sem, legalábbis általam nem, mert mindig van valami, ami nem tetszik az adott receptek közül).
Joe Wicks könyve szerintem rendben van. Nem hiszem, hogy túlságosan kimagasló a szakácskönyveken és az egészséges életmóddal foglalkozó olvasmányokon belül, de nem is mondanám rossznak. Az elején kapunk egy egyszerű leírást a tápanyagokról és azok hasznosításáról (ami szerintem egy kis internetes kutatás után fellelhető a könyv nélkül is), aztán jönnek a receptek, edzés előttre és utánra. Nekem tetszettek, mert tényleg úgy tűnik, hogy gyorsan elkészíthetők, és ahogy lapozgattam, úgy láttam, hogy beszerezhető alapanyagokból állnak. Ugyanakkor Wicks megemlíti, hogy pontos receptet nem tud adni a fogyáshoz, mert mindenkinek más a teste, az energiafelhasználása, életmódja, ezért szabd személyre ezeket. Na, ez szerintem nem igazán okés egy fogyást kínáló könyv esetében, mert az előbb leírtakban totálisan igaza van, mégis akkor legalább az ételek kalóriaszámát megadhatták volna, esetleg lebontva őket fehérjére, zsírra, stb… Sajnos ilyet nem tartalmaznak az oldalak.
A végén vannak edzőgyakorlatok, amik elvileg otthon végezhetőek… Na, azért megnézném, hogy a panelban lévő alsó szomszéd mennyire örülne pl nálunk ha ennyit ugrabugrálnék. :D De ez nem probléma szerintem, az edzőgyakorlat hasznosak lehetnek annak, akik most kezdik az életmódváltást és konditeremben szuperül elvégezhetők.
Személy szerint nem hiszek ebben a mozogj kevesebbet, egyél többet és karcsúbb leszel dologban. Persze fontos, hogy milyen minőségű és mennyi tápanyagot viszünk be, de ettől függetlenül a mozgás is elengedhetetlen, és (bár értem, hogy a felgyorsult világban alig van időnk), de nem tetszett, hogy ezzel a koncepcióval akarja eladni a könyvet, pedig aztán én sem vagyok élsportoló, sőt sokkal többet kellene mozognom, ezért nem is vártam csodát ettől a kiadványtól.
Szerintem a receptek jók lehetnek, de azért a magasabb szénhidráttartalmúakkal nem árt vigyázni, és tényleg mondjuk edzés után fogyasztani. Elájulni nem fogok a kötettől, mert alapjában véve szkeptikus vagyok az ilyen „fogyj”- típusú művekkel szemben, de 500 ft-ot a benne talált receptek miatt megért.

Bianka367>!
Joe Wicks: Fogyj 15 perc alatt!

Sok hasonló könyvet elolvastam már, amiben rengeteg nyers és unalmas szöveg volt, és olyan ételek receptjei, aminek a hozzávalóit nem egyszerű beszerezni.
VISZONT ez az ember hihetetlen. Annyira hétköznapi és szórakoztató módon képes tovább adni a tudását, hogy azzal tele lettem motivációval, hogy csak ültem, és elolvastam a könyvet.
Mindenkinek ajánlom, aki szeretne valamilyen okból elkezdeni egészségesebben élni és edzeni. Szerintem ezzel az emberrel mindenkinek sikerülhet.