Forró ​pite (Hap és Leonard 5.) 11 csillagozás

Joe R. Lansdale: Forró pite

Hap Collins a középkorúság minden átkával küzd. Éjszakánként kidobóembereskedik egy helyi lokálban. Napközben legjobb barátja – a fekete, homokos vietnami veterán, Leonard Pine – és jó asszonya, a valaha-volt megyeszépe, Brett Sawyer kegyelemkenyéren tengeti életét. Hap gödörben van, de ott még nem tart, hogy az eget is bedeszkázták volna fölötte.
Eddig a jó hírek. Szükség is lesz rájuk, mert jönnek a rosszak.
A menet nem ígérkezik könnyűnek: a már ismerős moszkitófészekből, a texasi LaBorde-ból első menetben az oklahomai Hootie Hoot nehézfiúihoz kell látogatniuk.
Útközben a trió új ismerősökre tesz szert, köztük egy esetlen igehirdetőre, aki voltaképp nyugdíjas bérgyilkos, de támadnak új ellenségeik is, köztük egy vörös hajú törpe, no meg egy egész bandányi motoros, akik időközben profi bűnözőkké és hidegvérű gyilkosokká váltak.
A mű hamisítatlan texasi kalandregény…

Eredeti cím: Rumble Tumble

Eredeti megjelenés éve: 1998

Kalandor, Budapest, 2004
258 oldal · ISBN: 9639557218 · Fordította: Rákócza Richárd

Hap Collins · Leonard Pine

Joe R. Lansdale: Forró pite

Fantasztikus volt! Imádtam ugyanúgy, mint az eddigi köteteket.
És most a guta ütöget, amiért a többi könyvet nem adták ki nálunk.
Már most Hap és Leonard hiányom van!

Enikő_>!
Joe R. Lansdale: Forró pite

Nagyon jó, izgalmas csihi-puhi könyv. Habár nem szokam ilyeneket olvasni, Hap és Leonard nagyon, nagyon szimpatikus, és imádom a humorukat. Az ötödik rész is pont olyan magas színvonalú, mint az előzoőek.

Royal>!
Joe R. Lansdale: Forró pite

Bár lenne még több rész Hap és Leonard történetéből!!!!

Fairymysz>!

…a szerelemben kell hinnünk, hagynunk kell, hogy az betöltse a levegőt, és az ég egy adta világon minden a legnagyobb rendben lesz.
A szennyezés, az tölti be a levegőt, aranyom, ha hiszed, ha nem. A szerelemnek ennél sokkal több a dolga. Ám sajna – a légszennyezéssel szemben – a szerelem hajlamos arra is, hogy elillanjon.

Fairymysz>!

– Olyan messzire csak repülőn szeretek utazni, az ölemben egy stewarddal – mondta Leonard.
Haskel szeme rávillant. – Mármint hogy stewardesst akart mondani, he?
– Aligha – rázta a fejét Leonard, s hagyta, hogy Haskel elrágódjon ezen. Nem úgy látszott, hogy egyhamar döntésre jut. Talán távoztunk után fellapozza az értelmező kéziszótárt, megnézi benne a légi utaskísérő címszót, elgondolkodik felette egy kissé, és akkor komolyan ideges lesz. Reménykedtem benne.

Kapcsolódó szócikkek: Hap Collins · Leonard Pine
Fairymysz>!

…megmutatta az áttetsző műanyagból készült ketrecet, ahová a prérikutyák pottyantak. Hárman voltak csakugyan, és zavarodottnak tűntek. Azt hiszem, velem sem lenne másképp, ha békésen üldögélnék a nappalimban, s egyszer csak azon kapnám magam, hogy beszippantottak egy műanyag konténerbe. Gyanítom, hogy a prérikutyák irodalma bővelkedhet az idegen lények által végrehajtott elrablásokról szóló történetekben.

Kapcsolódó szócikkek: prérikutya