Prűdek ​és paráznák 38 csillagozás

A nő petevédő, a férfi spermavető
Joe Quirk: Prűdek és paráznák

Férfiak ​és nők tényleg nem egyformák. És bizonyos életkor fölött mindenki tisztában van vele, hogy miben különböznek.

De vajon tudják-e, miért különböznek?

Mennyi megválaszolatlan kérdés! Mint például:
• Mi a közös a férfiakban és a majmokban?
• Mi a közös a nőkben és a lugasépítő madarakban?
• Mit tudhatsz meg a heréid méretéből? Miért olyan nehéz megtalálni a G-pontot?
• Minek a férfiaknak mellbimbó?

Ebben a könyvben egy átlagos pasi veszi szemügyre a párkapcsolatok örökzöld témáját a szociológia, a biológia, az antropológia és néhány borzalmas randi tükrében. S közben föltesz és meg is válaszol jó néhány, sokakat kínzó kérdést, úgymint:
• Miért a férfi kosárlabdázók állnak az első helyen a vonzalmi listán?
• Miért áll érdekükben a nőknek, hogy a zsírt a fenekükön meg a combjukon gyűjtögessék?
• Miféle előnyt jelent a szaporodásban a homoszexualitás génje?

Ez a vérbően humoros, intelligens és… (tovább)

Eredeti cím: Sperm Are From Men, Eggs Are From Women

Park, Budapest, 2009
310 oldal · ISBN: 9789635308552 · Fordította: Révbíró Tamás

Szimirza P

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Viccesen, poénosan tálal egy olyan témát, ami egyeseknek gondot okoz, akár beszélni róla, akár megérteni azt :)

AnyAnonymous P

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Ez egy olyan könyv, amivel az író egyszerre akar szórakoztatni és lenyűgözni. Laikusoknak íródott (egy önfejlesztő laikus által) és azt kell mondanom, hogy nekem komoly gondot okoz az értékelése. :D Mert eleinte piszkosul kiakasztotta a biológus lelkem, ahogy csúnyán elnagyol és szelektíven válogat példákat, hogy alátámassza azt a szintén végletes mondanivalót, amit az orrod alá akar dörgölni. Folyamatosan az volt az érzésem, hogy az általa összeszedett információk hitelességében egyszerűen nem hihetek, mert tudom, hogy ez ennél összetettebb. Illetve, sokszor a leírt adatokból levont következtetései is bicskanyitogatóak voltak. Számomra. De azért csak tovább olvastam, még ha le is tettem időnként, hogy ne kapjak agyvérzést. :D És végül megérte. A könyv második felére előkerültek olyan adatok és megközelítések is, amiket erősen hiányoltam az elején és lassan körbejárta azokat is. Nem tudom, hogy azoknak, akik nem látják át eleve ezt a témát, mennyire áll össze a végére ez az egész, mert minden fejezet csak egy-egy szemszögből világít rá dolgokra és elég végletesen, nincs összemosva a sok-sok opció és kombináció, de azért így a végére elég kerek. Még én is kaptam pár új gondolatot.

Summa summarum.. ez egy szórakoztató kis betekintés az emberi viselkedésbe, párválasztásba és motivációkba, evolúcióbiológiai és kissé antropológiai szemüvegen át. Nem teljesen pontos, senki ne alapozza erre teljes mértékben az életét, de könnyen lehet tanulni belőle. :)

Boglarina

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Ez a könyv nagyon-nagyon vicces.:D Körülbelül oldalanként lehetett volna idézeteket kiírni, de inkább nem, tessék elolvasni. Mert komoly, érdekes téma, érdekes színben feltüntetve.

piccola P

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Ott van. Igazából annyira vicces, hogy már majdnem elfeledteti, hogy nem árt gyököt vonni a mondanivalójából :)

Köszönet az ajánlásért @vargarockzsolt-nak!

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Jó kis könyv. Mindenkink ajánlom. Tisztán evolúcióbiológiai szinten magyarázatot ad szinte az összes emberi viselkedési formára. Egyszerűen lenyűgöző és közben az ember fexik a röhögéstől :D

Frytu

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Kicsit sokáig tartott elolvasni, mert egyben kissé tömény volt, ezért részletekben olvastam. Viszont jópofa volt a könyv, humoros gondolatokkal és érdekes véleményekkel. :)

Szanya

Zseniális könyv!
Izgalmas téma, érthetőség, hatalmas adag humor, könnyű olvashatóság, pörgős fejezetek, mókás tények. A könyv olvasásakor számos alkalommal éreztem azt, hogy „nem mondod, ezt én is tudtam", de még így is bőven voltak új információk, érdekes feltevések, elképzelések, na meg konklúziók. Igazán kellemes tudományosan tudománytalan olvasmány, ami a beharangozó ellenére könnyed szórakozásnak is tökéletesen megteszi. Egy biztos; nem csak jókat nevettem az író hihetetlen stílusán, de legalább valamit tanultam is.

Andaxin

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Jókat lehetett vigyorogni/röhögni és voltak találó gondolatai is.
és marhaságok is

gab001 P

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Rengeteg információt tartalmaz a könyv az evolúciós biológiáról, de mindezt olyan szórakoztató, könnyed hangvételben, hogy az ember szinte habzsolja az oldalakat. Nagyon érdes dolgokról ír, amelyekről szerintem a legtöbben nagyon keveset tudunk annak ellenére, hogy ezek a dolgok határozzák meg a viselkedésünket és döntéseinket, vagyis az életünket. Kár, hogy nem Joe Quirk és hozzá hasonló emberek írják a tankönyveket!

Gyarmati_Eszter

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Pár éve megvan ez a könyv.. a Libriben futottam bele, pont a címe miatt vettem meg, de nem kezdtem el olvasni… Kicsit elvont, kicsit saját szemszögből állítja be a dolgokat, de mindenképpen szórakoztató! :)

Solkim86

Amikor itt az udvarlás ideje, minden, ami él, virágba borul. A hernyóból pillangó válik. A bimbóból virág, majd gyümölcs. Belőled komplett idióta.

Kapcsolódó szócikkek: hernyó · lepke · virág
pulse

A szeméremsértően nagy szókincs valójában magamutogató vonás, amely azért fejlődött ki, mert őseink szexhez jutottak általa.

bazsalikom P

Az agyad tehet róla. Vagyis inkább a három agyad mindegyike tehet róla. Miért nem képesek kibékülni egymással?
Megvan benned az ősi hüllőagy, a hipotalamusz: ez szabályozza a táplálkozást, az agressziót, a menekülést, a csoportalkotást, a párosodást.
Megvan ezenkívül az emlősök limbikus rendszere, ez felel az olyan funkciókért, mint a remény, a szorongás, a szeretet, a düh, továbbá a kommunikáció, a babusgatás – szóval az ilyen csajos dolgokért.
És akkor itt van még ez a szerencsétlen neocortex, amelynek dolga a filozofálás, a biológiai könyvek írása, meg az ügyeskedés, hogy összehangolja a másik két agyat.
Az evolúció legutóbbi háromszázmillió évében három agyunkat csak átabotában sikerült összebuherálni, így aztán még soha, egyszer sem jutottak egyetértésre semmiben.
(….)
Így aztán most egy komplett triumvirátus tagjai balhéznak egymással a koponyánkban. Embernek lenni azt jelenti: ambivalensnek lenni.

roshy197

Határozzuk meg a szerelmet biológiailag: a szerelem az, amikor a génjeid szétrúgják a seggedet.

Solkim86

Határozzuk meg a szerelmet biológiailag: A szerelem az, amikor a génjeid szétrúgják a seggedet.

Solkim86

Amikor középiskolába jártam, a barátom Mike Chorost felmérést készített arról, hogy szexuálisan mennyire aktívak az osztálytársaink. A kutatásra tornaórán, a sportpálya lelátóján került sor, a résztvevők rengeteget kukucskáltak egymás válla fölött, és vihogtak. Az eredmény megdöbbentő volt. Kiderült, hogy a fiúk 99 százaléka szexelt már a lányok 1 százalékával. Hatalmas erkölcsi felháborodást éreztem! Kik ezek a lányok, és én miért nem ismerem őket? Rettentően untam, hogy egyike vagyok annak a három fiúnak, aki még szűz az iskolában. Tudtam, hogy a fiúkra vonatkozó adat nem pontos, mert én is hazudtam. Az is kiderült, hogy én vagyok az egyetlen kamasz aki maszturbál. Még szerencse, hogy erre a kérdésre is hazugsággal válaszoltam. Ahogy végignéztem a Casanova fiúkból és hótiszta lányokból álló osztályon, ráébredtem: a felmérésből csak egy dolog derül ki. Az, hogy mit szeretnénk, ha igaz lenne.

bazsalikom P

Ha a génjeid szaporodásra hajtanak, a legcsekélyebb szükségük sincs arra, hogy értelmesen gondolkodj.
A neocortex arra van teremtve, hogy társadalmi kapcsolatot ápolj mindazokkal, akikkel nem akarsz gyereket csinálni. Ha az orrod azt közli veled, hogy az immunrendszered tökéletesen kiegészíti a falu bolondjának immunrendszerét, akkor a génjeid nem akarják, hogy az agyad rájöjjön: ez egyet jelent a társadalmi öngyilkossággal. A szerelem biológiai szerepe az, hogy szenvedélyes, impulzív és hülye legyél. Ezért olyan jó érzés.

bazsalikom P

Jerry Springer show-műsorát antropológusként szoktam nézni. Amikor a cowboykalapos fazon azt mondja benne, hogy ő bizony eljár melegeket verni, mert a buzik rosszak, bűnös döntést hoztak, én ezt már úgy hallgatom, hogy tudom: a tagnak homoszexuális érzései vannak, de ezt le akarja tagadni. Ezért dühös azokra, akik másként döntöttek. Nekem eszembe se jut bántanai a melegeket – végül is annál több nő jut nekem –, de arra sem érzek indíttatást, hogy fedett helyen cowboykalapot viseljek.

Solkim86

Ha a férfi elég alkoholt iszik elindul a tejelválasztása. A máj elfojtja a női hormonjainkat, a nők azonban annyi ilyen hormont termelnek, hogy az bőven átjut a májon. Ha viszont a férfi túl sok Budweisert nyom be a szervezetébe, és legyengíti a májat, a kínos kis titok napvilágra kerül. A Pasinak megindul a teje, mint a dajak repülőkutya hímjének. Minden férfiben ott rejtőzik, és kitörni készül egy nő.
A férfi tejelválasztását azzal is elő lehet idézni. hogy előbb kiéheztetjük, majd megetetjük. A második világháború után ötszáz hadifogoly szabadult fel japán koncentrációs táborokban. Amikor évekig tartó koplalás után hirtelen jó, és bőséges táplálékhoz jutottak, emlőjük nőtt, és tej is termelődött benne. Beindultak a női hormonok, még mielőtt a májuk magához tért az alultápláltságból, és leállította ezt a hülyeséget

Dorci19

A Mongóliából származó dzsungáriai törpehörcsög elkötelezett apa. Learatja a környéket, a magvakat a pofazacskójába gyűjti, visszaszalad odújába, megáll a kölykök előtt, és két mancsával ütni kezdi a pofáját, hogy csak úgy záporoznak a magvak a csemetékre. (…) A hörcsögapuka ugyanígy jár el, amikor bábaként működik közre párja szülésénél: mellső mancsival pofozgatja az asszonyt. Nem könnyű eldönteni, hogy az anya örül-e ennek, de az igyekezet az, ami számít. Ha viszont apuci üzleti úton járva megismerkedik egy másik nősténnyel, patkányként viselkedik.