Prűdek ​és paráznák 43 csillagozás

A nő petevédő, a férfi spermavető
Joe Quirk: Prűdek és paráznák

Férfiak ​és nők tényleg nem egyformák. És bizonyos életkor fölött mindenki tisztában van vele, hogy miben különböznek.

De vajon tudják-e, miért különböznek?

Mennyi megválaszolatlan kérdés! Mint például:
• Mi a közös a férfiakban és a majmokban?
• Mi a közös a nőkben és a lugasépítő madarakban?
• Mit tudhatsz meg a heréid méretéből? Miért olyan nehéz megtalálni a G-pontot?
• Minek a férfiaknak mellbimbó?

Ebben a könyvben egy átlagos pasi veszi szemügyre a párkapcsolatok örökzöld témáját a szociológia, a biológia, az antropológia és néhány borzalmas randi tükrében. S közben föltesz és meg is válaszol jó néhány, sokakat kínzó kérdést, úgymint:
• Miért a férfi kosárlabdázók állnak az első helyen a vonzalmi listán?
• Miért áll érdekükben a nőknek, hogy a zsírt a fenekükön meg a combjukon gyűjtögessék?
• Miféle előnyt jelent a szaporodásban a homoszexualitás génje?

Ez a vérbően humoros, intelligens és… (tovább)

Eredeti cím: Sperm Are From Men, Eggs Are From Women

Park, Budapest, 2009
310 oldal · ISBN: 9789635308552 · Fordította: Révbíró Tamás

felícia97>!

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Érdekes könyv volt. Egyszer jó régen már kinéztem magamnak hogy olvasni kéne,elvégre nagyon jó kérdéseket boncolgat a nők a és férfiak viselkedéséről ,és sok mindent górcső alá vesz.Ilyenek többek között a melegség témája,hogy mit akarnak a nők és a férfiak egy kapcsolattól,mik alapján választunk párt,milyen szerepe van a női orgazmusnak,vagy épp miért kapcsolatfóbiások a férfiak és még sorolhatnám.Az író szarkasztikus humorral visz végig minket a jelenen és egyúttal az őskoron, ahonnan minden viselkedés mintánkat származtatja.A minket formáló természeti erők és a gének hatalmas befolyást gyakoroltak ránk és arra amilyenekké váltunk, ez a kutatás pedig egyfajta humoros kis ismeretterjesztő már csak annál fogva is hogy mondandóját írónk számtalan az állatvilágból vett példával igyekszik alátámasztani és bemutatni .Sok érdekes infó volta könyvben, amit nyilván nem vettem készpénznek, de azért jó pár jellemzés betalál ha szétnézünk egy kicsit a környezetünkben.Most már azt is tudom, hogy ilyenkor fogjam a génekre vagy a hormonokra a felmerülő helyzetet és minden meg is van oldva. :DDD Bár ez a könyv első körben a szexualitás témáját járja körül azért más témák is felbukkannak,és voltak részek amiket kimondottan untam a sok adattal és és példálózgatással.Nem bántam meg, hogy elolvastam,perspektíva tágításnak tökéletes megfelelt de pár órányi szórakozásnál ne várjon senki többet a műtől.

Szimirza P>!

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Viccesen, poénosan tálal egy olyan témát, ami egyeseknek gondot okoz, akár beszélni róla, akár megérteni azt :)

AnyAnonymous P>!

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Ez egy olyan könyv, amivel az író egyszerre akar szórakoztatni és lenyűgözni. Laikusoknak íródott (egy önfejlesztő laikus által) és azt kell mondanom, hogy nekem komoly gondot okoz az értékelése. :D Mert eleinte piszkosul kiakasztotta a biológus lelkem, ahogy csúnyán elnagyol és szelektíven válogat példákat, hogy alátámassza azt a szintén végletes mondanivalót, amit az orrod alá akar dörgölni. Folyamatosan az volt az érzésem, hogy az általa összeszedett információk hitelességében egyszerűen nem hihetek, mert tudom, hogy ez ennél összetettebb. Illetve, sokszor a leírt adatokból levont következtetései is bicskanyitogatóak voltak. Számomra. De azért csak tovább olvastam, még ha le is tettem időnként, hogy ne kapjak agyvérzést. :D És végül megérte. A könyv második felére előkerültek olyan adatok és megközelítések is, amiket erősen hiányoltam az elején és lassan körbejárta azokat is. Nem tudom, hogy azoknak, akik nem látják át eleve ezt a témát, mennyire áll össze a végére ez az egész, mert minden fejezet csak egy-egy szemszögből világít rá dolgokra és elég végletesen, nincs összemosva a sok-sok opció és kombináció, de azért így a végére elég kerek. Még én is kaptam pár új gondolatot.

Summa summarum.. ez egy szórakoztató kis betekintés az emberi viselkedésbe, párválasztásba és motivációkba, evolúcióbiológiai és kissé antropológiai szemüvegen át. Nem teljesen pontos, senki ne alapozza erre teljes mértékben az életét, de könnyen lehet tanulni belőle. :)

Boglarina>!

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Ez a könyv nagyon-nagyon vicces.:D Körülbelül oldalanként lehetett volna idézeteket kiírni, de inkább nem, tessék elolvasni. Mert komoly, érdekes téma, érdekes színben feltüntetve.

piccola>!

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Ott van. Igazából annyira vicces, hogy már majdnem elfeledteti, hogy nem árt gyököt vonni a mondanivalójából :)

Köszönet az ajánlásért @vargarockzsolt-nak!

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Jó kis könyv. Mindenkink ajánlom. Tisztán evolúcióbiológiai szinten magyarázatot ad szinte az összes emberi viselkedési formára. Egyszerűen lenyűgöző és közben az ember fexik a röhögéstől :D

Frytu>!

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Kicsit sokáig tartott elolvasni, mert egyben kissé tömény volt, ezért részletekben olvastam. Viszont jópofa volt a könyv, humoros gondolatokkal és érdekes véleményekkel. :)

Linzi>!

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Biztosan jobban érdekelné a diákokat, ha ilyen módon tanítanák a biológiát :)
Nagy jó volt!

Andaxin>!

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Jókat lehetett vigyorogni/röhögni és voltak találó gondolatai is. és marhaságok is

gab001 P>!

Joe Quirk: Prűdek és paráznák A nő petevédő, a férfi spermavető

Rengeteg információt tartalmaz a könyv az evolúciós biológiáról, de mindezt olyan szórakoztató, könnyed hangvételben, hogy az ember szinte habzsolja az oldalakat. Nagyon érdes dolgokról ír, amelyekről szerintem a legtöbben nagyon keveset tudunk annak ellenére, hogy ezek a dolgok határozzák meg a viselkedésünket és döntéseinket, vagyis az életünket. Kár, hogy nem Joe Quirk és hozzá hasonló emberek írják a tankönyveket!

Solkim86>!

Amikor itt az udvarlás ideje, minden, ami él, virágba borul. A hernyóból pillangó válik. A bimbóból virág, majd gyümölcs. Belőled komplett idióta.

Kapcsolódó szócikkek: hernyó · lepke · virág
pulse>!

A szeméremsértően nagy szókincs valójában magamutogató vonás, amely azért fejlődött ki, mert őseink szexhez jutottak általa.

bazsalikom>!

Az agyad tehet róla. Vagyis inkább a három agyad mindegyike tehet róla. Miért nem képesek kibékülni egymással?
Megvan benned az ősi hüllőagy, a hipotalamusz: ez szabályozza a táplálkozást, az agressziót, a menekülést, a csoportalkotást, a párosodást.
Megvan ezenkívül az emlősök limbikus rendszere, ez felel az olyan funkciókért, mint a remény, a szorongás, a szeretet, a düh, továbbá a kommunikáció, a babusgatás – szóval az ilyen csajos dolgokért.
És akkor itt van még ez a szerencsétlen neocortex, amelynek dolga a filozofálás, a biológiai könyvek írása, meg az ügyeskedés, hogy összehangolja a másik két agyat.
Az evolúció legutóbbi háromszázmillió évében három agyunkat csak átabotában sikerült összebuherálni, így aztán még soha, egyszer sem jutottak egyetértésre semmiben.
(….)
Így aztán most egy komplett triumvirátus tagjai balhéznak egymással a koponyánkban. Embernek lenni azt jelenti: ambivalensnek lenni.

roshy197>!

Határozzuk meg a szerelmet biológiailag: a szerelem az, amikor a génjeid szétrúgják a seggedet.

Solkim86>!

Határozzuk meg a szerelmet biológiailag: A szerelem az, amikor a génjeid szétrúgják a seggedet.

Solkim86>!

Amikor középiskolába jártam, a barátom Mike Chorost felmérést készített arról, hogy szexuálisan mennyire aktívak az osztálytársaink. A kutatásra tornaórán, a sportpálya lelátóján került sor, a résztvevők rengeteget kukucskáltak egymás válla fölött, és vihogtak. Az eredmény megdöbbentő volt. Kiderült, hogy a fiúk 99 százaléka szexelt már a lányok 1 százalékával. Hatalmas erkölcsi felháborodást éreztem! Kik ezek a lányok, és én miért nem ismerem őket? Rettentően untam, hogy egyike vagyok annak a három fiúnak, aki még szűz az iskolában. Tudtam, hogy a fiúkra vonatkozó adat nem pontos, mert én is hazudtam. Az is kiderült, hogy én vagyok az egyetlen kamasz aki maszturbál. Még szerencse, hogy erre a kérdésre is hazugsággal válaszoltam. Ahogy végignéztem a Casanova fiúkból és hótiszta lányokból álló osztályon, ráébredtem: a felmérésből csak egy dolog derül ki. Az, hogy mit szeretnénk, ha igaz lenne.

bazsalikom>!

Ha a génjeid szaporodásra hajtanak, a legcsekélyebb szükségük sincs arra, hogy értelmesen gondolkodj.
A neocortex arra van teremtve, hogy társadalmi kapcsolatot ápolj mindazokkal, akikkel nem akarsz gyereket csinálni. Ha az orrod azt közli veled, hogy az immunrendszered tökéletesen kiegészíti a falu bolondjának immunrendszerét, akkor a génjeid nem akarják, hogy az agyad rájöjjön: ez egyet jelent a társadalmi öngyilkossággal. A szerelem biológiai szerepe az, hogy szenvedélyes, impulzív és hülye legyél. Ezért olyan jó érzés.

bazsalikom>!

Jerry Springer show-műsorát antropológusként szoktam nézni. Amikor a cowboykalapos fazon azt mondja benne, hogy ő bizony eljár melegeket verni, mert a buzik rosszak, bűnös döntést hoztak, én ezt már úgy hallgatom, hogy tudom: a tagnak homoszexuális érzései vannak, de ezt le akarja tagadni. Ezért dühös azokra, akik másként döntöttek. Nekem eszembe se jut bántanai a melegeket – végül is annál több nő jut nekem –, de arra sem érzek indíttatást, hogy fedett helyen cowboykalapot viseljek.

Solkim86>!

Ha a férfi elég alkoholt iszik elindul a tejelválasztása. A máj elfojtja a női hormonjainkat, a nők azonban annyi ilyen hormont termelnek, hogy az bőven átjut a májon. Ha viszont a férfi túl sok Budweisert nyom be a szervezetébe, és legyengíti a májat, a kínos kis titok napvilágra kerül. A Pasinak megindul a teje, mint a dajak repülőkutya hímjének. Minden férfiben ott rejtőzik, és kitörni készül egy nő.
A férfi tejelválasztását azzal is elő lehet idézni. hogy előbb kiéheztetjük, majd megetetjük. A második világháború után ötszáz hadifogoly szabadult fel japán koncentrációs táborokban. Amikor évekig tartó koplalás után hirtelen jó, és bőséges táplálékhoz jutottak, emlőjük nőtt, és tej is termelődött benne. Beindultak a női hormonok, még mielőtt a májuk magához tért az alultápláltságból, és leállította ezt a hülyeséget

Dorci19>!

A Mongóliából származó dzsungáriai törpehörcsög elkötelezett apa. Learatja a környéket, a magvakat a pofazacskójába gyűjti, visszaszalad odújába, megáll a kölykök előtt, és két mancsával ütni kezdi a pofáját, hogy csak úgy záporoznak a magvak a csemetékre. […] A hörcsögapuka ugyanígy jár el, amikor bábaként működik közre párja szülésénél: mellső mancsival pofozgatja az asszonyt. Nem könnyű eldönteni, hogy az anya örül-e ennek, de az igyekezet az, ami számít. Ha viszont apuci üzleti úton járva megismerkedik egy másik nősténnyel, patkányként viselkedik.