Árulkodó ​jelek 10 csillagozás

Testbeszéd a munkahelyen
Joe Navarro: Árulkodó jelek

Joe Navarro, az egykori FBI-ügynök, a viselkedéselemzés nemzetközileg elismert szakértője, a „Beszédes testek” szerzője megosztja velünk a régen várt választ.
Kiderül, mi történik valójában a munkahelyeden vagy épp az állásinterjúkon. Az „Árulkodó jelek”-ből megtanulhatod, hogyan fejleszd nem verbális intelligenciádat, hogyan használd a testbeszédet munkád során. Ha pedig állást keresel, megtudhatod, hogyan viselkedj, hogy a mindent eldöntő első benyomás rólad tökéletes legyen!

Eredeti cím: Louder than Words: Take Your Career from Average to Exceptional with the Hidden Power of Nonverbal Intelligence

Eredeti megjelenés éve: 2010

Libri, Budapest, 2013
332 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633102008 · Fordította: Leyrer Ginda · Illusztrálta: Donald Bruce Poynter

Joe Navarro: Árulkodó jelek Testbeszéd a munkahelyen

Voltak benne tanulságok, mint pl. az öltözet és a kinézet üzenete, és fontosságának hangsúlyozása, valamint a csend és kivárás hatalma, ami tudatosította bennem, hogy hányszor is rontom ezt el…
Ami miatt mégis leugrott az a másfél csillag, az a szokásos amerikai típusú önfejlesztő könyv stílus, ahol habosítjuk a semmit oldalakon át. Ennek a könyvnek a valós tartalma 150 oldalban elfért volna. Nem szeretem, ha egy könyv ennyire terjengős, elveszik a lényeg, és rabolja az időmet.

Renkou>!

Joe Navarro: Árulkodó jelek Testbeszéd a munkahelyen

Ha a könyv első fele-harmada nem lett volna ennyire rémesen unalmas, még azt is mondhatnám, hogy tetszett. Nem lett volna rossz, sok új információt találtam benne, csak a stílus irritált folyamatosan.
A Beszédes testek könyvre hivatkozik mindig, de ezek után azt tutira nem olvasom el. Ennyit nem ér meg az egész.

Tüske>!

Joe Navarro: Árulkodó jelek Testbeszéd a munkahelyen

Sok érdekesség van benne…sok mozdulat…sok reakció…amit mindenki használ…lehet, hogy nem tudatosan…de másik megérti…és ez sem biztos, hogy tudatos :)

hofburg>!

Joe Navarro: Árulkodó jelek Testbeszéd a munkahelyen

Nagyon jól összeszedett, kidolgozott könyv! Rengeteget tanultam belőle.

AnZsu_01 P>!

Joe Navarro: Árulkodó jelek Testbeszéd a munkahelyen

A könyv első fele túl sok újdonságot nem tartalmazott, nem ez volt az első tanulmány, amit ebben a témában olvastam. A második rész már érdekesebb volt. Találtam egy-két tippet, amit biztosan fogok „tesztelni” ;)
Talán a legérdekesebb része a könyvnek az volt, ahol az öltözködés hatásairól beszél a szerző. Arról, hogy mi mindent tudunk vele kommunikálni illetve, hogy hogyan képes visszahatni a viselőjére.

Lorien_Crow>!

Ahogy Mark Twain egy ízben felhívta rá a figyelmet: „Jobb, ha befogod a szádat és ostobának tűnsz, mint ha kinyitod, és ezzel minden kétséget eloszlatsz.”

148

Lorien_Crow>!

Eszembe jut, amit egy pszichopata bűnöző mondott nekem:
„Szeretem, amikor a zsaruk üvöltöznek velem.”
„Miért?”
„Mert akkor tudom, hogy elveszítették az önuralmukat.”

147