Szarvak 348 csillagozás

Joe Hill: Szarvak

Ignatius ​Perrish egy részeg éjszaka után arra ébred, hogy irtózatosan fáj a feje… és a tükörbe nézve azt látja, hogy szarvak nőttek a halántékán.

Ig először azt hiszi, hallucinál, a gyász és a harag elvette az eszét. Hiszen az utóbbi egy évet a maga privát purgatóriumában töltötte: egy esztendővel ezelőtt erőszakolták és gyilkolták meg brutális módon, felfoghatatlanul a szerelmét, Merrin Williamset. A teljes idegösszeomlás is szinte természetes lenne nála. Csakhogy ezek a szarvak valódiak…

Azelőtt Ig a boldogok gondtalan életét élte: gazdag szülők gyermekeként, tévésztár báty öccseként megvolt mindene, pénz, biztonság, megbecsülés. Megvolt mindene, sőt annál több is – Merrin szerelme, akivel együtt osztoztak romantikán, diákkori felelőtlenségeken, egy csakis kettejüknek kijutó, varázsos kalandon.

Merrin halálával mindez oda lett. Noha Ig volt az egyetlen gyanúsított, bíróság elé sohasem került, de fel sem mentette soha a kisváros, Gideon közvéleménye:… (tovább)

Eredeti mű: Joe Hill: Horns

Eredeti megjelenés éve: 2010

Európa, Budapest, 2012
504 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630793445 · Fordította: Uram Tamás

Ignatius Perrish

gazibla
Joe Hill: Szarvak

Hát ez nagyon jó volt. :) Hatalmas tehetséget örökölt az apjától Joe. :) Régebben párszor a kezembe került ez a könyv az Alexandrában és mindig elolvastam a fülszöveget, de sosem fogott meg. :) Aztán meg tudtam ki is Joe Hill és az apja miatt gondoltam még is csak adok egy esélyt ennek a könyvnek. :) Nem bántam meg. :) Laza, pörgős és a karakterek is jól meg vannak rajzolva. Biztos vagyok benne, hogy nem ez volt az utolsó könyv amit tőle olvastam. :) Aki King munkásságát szereti az ezt a könyvet is szeretni fogja. :) Úgyhogy hajrá. :)

Joe Hill: Szarvak

Ez a könyv lesz a Bibliám.
Aki nem olvasta még, sürgősen tegye meg.
Lebilincselő lélektani, és romantikus regény.
Csodálatosan bemutatja és jellemzi az emberi természetet. A rosszat.
Aki azt mondja, hogy ez a könyv nem jó, az biztos nem ezt olvasta, keveri valami mással. Vagy egyszerűen nem értette meg a mondanivalóját.
Megnevettet. Feldühít. Kikészít az igazságtalanságával. Megríkat. Megértet.
Így kellett lennie.
Amit pedig Istenről és a Sátánról állít, kenterbe ver minden tanítást.
Ha elolvastad, Te is hívő leszel.

Bleeding_Bride IP
Joe Hill: Szarvak

Tudtam, hogy az én könyvem, de mégis féltem, hogy nem találunk egymásra. Halogattam, tologattam az olvasást, de a kíváncsiságom felül kerekedett.
Mosolyogtam magamban, mert az istenkép ebben a történtben azonos a sajátommal. Az üzenetek, az emberi gyarlóság, kétszínűség és romlottság bemutatása Nobelt érdemel.
Sokkal több megfontolandó tanács, útmutató volt benne, mint a már- már szentírásként kezelt Müller kötetekben.
Furcsállom, hogy sokak számára csak egy nyers, rémisztő fantasy történet jött le, nekem ez a szál teljesen mellékes.
Joe Hill ezzel a kötettel bizonyította, hogy felnőtt a feladathoz és nem az apja árnyéka. Sőt, talán a Szarvakban több tanulság lapul, mint pár tucat SK kötetben összesen (bár SK rajongó vagyok, be kell ismerni, a történetei legfőbb célja nem a társadalmi görbetükör)

Miközben ezt a sokat nem mondó pár sort idevéstem olyat csinálok, amit nagyon ritkán szoktam: nézem a filmet :D

Navi

Keresem a szavakat …
Ördögi igazságszolgáltatás.
Ez az, ami először eszembe jut a könyvről. Nem vagyok vallásos ember, nem hiszek az isteni teremtésben, ugyanakkor vallom, hogy vannak dolgok, amiket nem tudunk megmagyarázni, tudományosan alátámasztani.
A Bibliával főiskolán egy szemesztert foglalkoztunk. Rengeteg mindent megtudtam, de tényleg vannak dolgok, amikre nem ad magyarázatot. Joe Hill olyan megközelítését adja az Ördög „létének”, amin eddig nem gondolkoztam el. Viszont ezek után valószínűleg jobban bele kell ásnom magam a témába.
A szereplőkről nem szeretnék beszélni. Mindenki azt kapta, amit kért vagy megérdemelt.

Miss_Mila P
Joe Hill: Szarvak

Hagytam kicsit ülepedni. Mert muszáj volt.
Ez a könyv valami elképesztő! Nem egy egyszerű thriller. Nem egy egyszerű fantasy. Ez sokkal több!
Érzelmi hullámvasúton ültem és nem akarok leszállni róla. Hol vigyorogtam, hol megdöbbentem, hol sírásközeli állapotok környékeztek.
Ezek és az ilyen olvasmányok kellenek nekem, ebben a torz világban valahogy remekül eltudok merülni. Beteg emberek, velejéig gonoszak, kegyetlenek, gyilkosok. Az ő fejeikbe és tetteikbe láthattam bele. Ez a könyv remekül elém tárta hogy mi is az az igazán rossz. Emellett pedig fény derül egy gyilkosság körülményeire.
Az emberek ilyenek. Kegyetlenek. Mennyi gonoszság és gonosz gondolatok vannak elrejtve a fejekben, amiket nem mondunk ki. De Ig, az újdonsült hatalmával képes arra hogy ezeket a valós és szörnyű vágyakat és érzéseket kimondassa az emberekkel.
Rengeteg tanulság és mély gondolat van elrejtve a könyvben. Ezért érzem sokkal többnek ezt a könyvet, mint egy szimpla regény.
Aki könnyű olvasmányt keres, ne ebbe fogjon bele! De ha valaki vágyik egy rendkívül összetett történetre, ahol a sorok mögé is kell nézni, annak bátran a kezébe nyomnám!
A vége valami eszelős!!!! Fantasztikus könyv, nem kérdés hogy 5 csillagot érdemel :)

Röfipingvin MP
Joe Hill: Szarvak

Ha nem tudnám, hogy Joe Hill kicsoda, simán azt mondanám, hogy a Mester talált magának egy új álnevet. Bár rögtön felmerülne bennem a kérdés, hogy mi szüksége lenne rá…
Szóval JH le sem tagadhatná, hogy kinek a fia. És ez egyrészről egyáltalán nem baj, sőt… Ha lenne apatej, mondhatnánk, hogy avval szívott magába mindent. Egyértelműen érződik SK hatása.
Amit nagyon eredetinek éreztem az a felépítés, az időben való ugrálás – aminek a „segítségével” ugyanazt a pár órát megismerjük három különböző szemszögből –, a főszereplő. Nagyon tetszett az alapötlet, az egész átalakulás, az emberi kettősség, vagy sokszínűség ábrázolása. Valamint nagyon szépen megkoronázta a művet a vége, ami inkább csak sejtet, mintsem, hogy nagyon konkretizálna.
Mindenképpen kell még tőle olvasnom, neki pedig írnia, hogy én is és ő is megtalálja a színtisztán saját hangját!

Hill, nem most találkoztunk utoljára!

Jah, és feltétlenül megnézem, hogy Radcliffe és Alexander Aja mit hoznak ki a regényből.

Csike_The_Techmarine
Joe Hill: Szarvak

Na ezzel a kritikával bajban vagyok.
Nem tudom pontosan, hogy mit írhatnék, pedig az esetek jelentős többségében előre kitalálom, hogy mit írok.
Nem akarok olyan nyílvánvaló megállapításokat tenni, hogy zseniális volt, felkavaró volt és kegyetlenül emberi.
Borzalmasan tetszett ez a könyv. Rettenetesen erős a mondanivalója, már aki fogékony erre. A könyv közepe táján olyan dolgok hagyták el Ig száját, amikre már gondoltam. Ez azt jelenti, hogy velem van a baj vagy, az író is hasonlókép gondolkodik az férfiakról,nőkről,viselkedéskultúránkról.
Valamiért jól tudtam Iggel azonosulni, talán ez nem túl jó :D
Viszont kicsit többet szerettem volna olvasni, ahogy használja a képességeit, de ez már legyen az én bajom.
Ez egy nagyon erős emberi jellemrajz, teljesen reálisan mutatja be az emberi kicsinyességet, a gyarlóságot és az önzőséget, amit mások iránt viseltetünk. Noha néha fel-fel csillan a remény, hogy érdemesek vagyunk valamire, aztán jön Lee és tökéletesen szétbarmolja az egészet. ( Rég gyűlöltem ennyire egy szereplőt)
Nem tudom mit vártam az első horror könyvemtől, de soha rosszabbat ennél.
Akinek érzékeny a lelki világa, vagy előszeretettel gondol arra, hogy az emberek jók, az ne olvassa el ezt a könyvet. Vagy igen és ördögi mókában lesz része.

korkata
Joe Hill: Szarvak

Kíváncsian vettem a kezembe ezt a könyvet. Egyrészt mivel tudtam, hogy a szerző Stephen King fia. Másrészt egy kis izgalomra vágytam. Amit meg is kaptam, de nem olyan mértékben amennyire szerettem volna. Ez egy kicsit csalódás volt. Tény, hogy nem rágtam tövig a körmöm olvasás közben. Ettől függetlenül nem volt rossz könyv. A történet tetszett. Akárcsak ahogy a szerző ezt elénk tárja. A főbb karakterek jól kidolgozottak voltak. Ahhoz hogy minél jobban megismerjük őket segítette, hogy többször is hallottuk a saját véleményüket. Nekem ezek a részek tetszettek a legjobban. Néha én is kíváncsi vagyok, hogy mi jár a másik fejében, mit gondol rólam, vagy akár bármely eseményről, történésről.

lilla_csanyi
Joe Hill: Szarvak

Ez a regény egy barangolás az emberi lélek legsötétebb bugyraiba. Ez a könyv nem azért hátborzongató, mert rettentő szörnyek vannak benne, hanem mert az ember legszörnyűbb, legtitkosabb, legbetegebb oldalát mutatja be, ami mellett bármilyen alien sírva elbújna.
Joe Hill remekül megtanulta az apjától, hogy hogyan kell visszataszító karaktereket ábrázolni, és hangulatot teremteni – ez a része csillagos ötös, különösképpen kiemelve Lee karakterábrázolását.
Tulajdonképp arra jöttem rá, hogy Gideon nem egy hely, hanem egy állapot: a stagnálás és a lassú pusztulás állapota. Ez az, ami mindenkiből, aki sokáig marad itt, kihozza a legrosszabbat. Nem véletlen, hogy Terry nem tud 1-2 napnál tovább itt lenni, Glenna menekülne innen, Merrint pedig, aki a könyvben a leginkább testesíti meg az ártatlanságot, egész egyszerűen elemészti.
Szóval ezekből arra a következtetésre jutottam, hogy Joe Hill remek író.
Az egyetlen, ami nem annyira tetszett, hogy a gyilkost, miután megismertük mennyire tökéletesen illik rá a pszichopata fogalma, a könyv vége felé Joe Hill megpróbálta valamennyire felmenteni azzal, hogy valójában egy gyerekkori fejsérüléssel kezdődött minden. Szerintem ez a rész felesleges volt, és kár volt mentegetni az illetőt.
Minden esetre új kedvenc szerzőt avattam. :)

Blissenobiarella

Ejha!
Ahogyan azt sokan írták már előttem is, „az alma nem esett messze a fájától”. Érthető ez abban az értelemben is, hogy Joe Hill bitang jól ír, illetve abban is, hogy stílusa számomra meglehetősen emlékeztet apukájáéra. De ezt nem kritikának szánom, imádtam első sorától az utolsóig.
Joe Hillt nekem MÉG!

Bolondkandúr

– Tetszett az AC/DC. Ha le akarsz lőni valakit, ilyesmit kell hallgatni közben.
– És mi van a Beatlesszel? Amikor őket hallgattad, nem akartál lelőni valakit?
Lee komoly képpel elgondolkodott. – De. Magamat.

Kapcsolódó szócikkek: AC/DC · The Beatles
anglee P

A Sátán és Isten elvileg háborúban állnak egymással. Ha viszont Isten gyűlöli a bűnt, a Sátán pedig megbüntetni a bűnösöket, akkor ezek ketten nem ugyanarra a kapura játszanak?

elefes I

– Nem – mondta Ig. – Csak azért hordom ezt, mert piros harisnya meg köpeny nem volt kéznél.
– Piros harisnya meg köpeny? – A lány hangja kábult és kicsit vontatott volt.
– Nem ez van általában az ördögön? Mint egy szuperhős ruhája. Ha jól megnézzük, a Sátán volt az első szuperhős.
– Nem inkább szupergonosz?
– Egyértelmű, hogy hős. Gondolj csak bele. Az első kalandja rögtön az volt, hogy kígyóalakot öltve kiszabadított két rabot, akik pucéran sínylődtek egy megalomániás, mindenható zsarnok harmadik világbeli dzsungelbörtönében. Egyben változatosabbá tette az étrendjüket, és ráirányította a szemüket saját szexualitásukra. Egy Dr. Philbe oltott Animal Man.

Kapcsolódó szócikkek: Ignatius Perrish
Bolondkandúr

Ha úgyis a földi pokolban kell élned, ördögnek lenni kifizetődőbb.

Natasha

(…) a zene az a bizonyos harmadik, áram alatt lévő sín az élet metróalagútjában. Ha megérinted, a sokkhatás kizökkent az órák unalmas vánszorgásából, segít, hogy érezz valamit, hogy benned is fellobbanjon mind az a rengeteg érzés, amit az iskola és a tévé és a mosogatógép vacsora utáni feltöltésének megszokott körforgásában nem tudnál megtapasztani.

anglee P

Ha belegondolsz, a legtöbb jó ötlet azért született, hogy könnyebben eshessünk bűnbe.

Carun P

– Piros harisnya meg köpeny? – A lány hangja kábult és kicsit vontatott volt.
– Nem inkább szupergonosz?

elefes I

Mintha a romantikusok szerették volna Sátánt. Biztos azért, mert vagány szakálla van, él-hal a nőkért és a szexért, és tudja, hogyan kell egy jót bulizni.

Bleeding_Bride IP

Mániám, hogy valami olyat lássak, ami igazi. A legtöbb ember a felét sem érzi annak, amit kifele eljátszik.

elefes I

Az olyan írók műveit szerette, akik rövid, riasztó és tragikus életet éltek, vagy legalábbis angolok voltak.