Clockworks (Locke & Key 5.) 34 csillagozás

Joe Hill – Gabriel Rodriguez: Locke & Key – Clockworks

The sprawling tale of the Locke family and their mastery of the 'whispering steel' thunders to new heights as the true history of the family is revealed to Tyler and Kinsey. Zack Wells assumes a new form, Tyler and Kinsey travel through time, and surprises beyond imagination will be revealed before the sixth issue ends!

152 oldal · ISBN: 9781613772270 · Illusztrálta: Gabriel Rodriguez
154 oldal · ASIN: B008YPKNQE

klara_matravolgyi>!
Joe Hill – Gabriel Rodriguez: Locke & Key – Clockworks

Ez a sorozat még mindig piszok jó. Nem lehet semmi rosszat elmondani róla, nagyszerű grafika, nagyszerű történet.

Balázs_Erőss>!
Joe Hill – Gabriel Rodriguez: Locke & Key – Clockworks

Egy kissé leegyszerűsítették ezt a részt, ami igencsak fáj. Igazán lehetett volna, mondjuk még egyszer ilyen hosszú.
Miután 4 különböző kategóriában jelölték a sorozatot Eisner-díjra, ennél némileg szofisztikáltabb mesélést vártam.
Mindezektől függetlenül, ez a rész is jó, kellően izgalmas, és felfedi a múlt ködéből a történéseket.
Bónuszpontot adok az időutazás ötletéért.

ujhelyiz P>!
Joe Hill – Gabriel Rodriguez: Locke & Key – Clockworks

Mielőtt a sorozat a végső összecsapásra fordulna, nekünk olvasóknak szükségünk volt némi visszatekintésre a múltba, hogy megértsük, pontosan mi történt, hogyan keletkeztek a kulcsok és mi is a tényleges tétje az összecsapásnak. Ill. biztos, hogy ez annyira fontos volt, hogy csaknem egy teljes kötetet szenteljünk neki? Számomra a válasz az, hogy noha abszolút érdekeltek az események, sajnos a megvalósítás nem felelt meg a korábban (megjegyzem, nem véletlenül) magasra emelt elvárásoknak.

A felvetett elemek tényleg fontosak, és sokat segített, hogy végre megláttuk, hogy pontosan mi is történt harminc évvel korábban, amitől az egész hülye helyzet keletkezett. Nem tudom megmagyarázni, hogy pontosan mi a problémám itt, ugyanis alapvetően egy korrekt történetet kaptunk, de valahogy hiányérzetem volt, ugyanis annak ellenére, hogy az ismeretekhez Tyler és Kinsey is hozzájutottak (még ha kissé deus ex macchinaként is, de ez az előző részek alapján nem annyira meglepő), de a reakciójuk, ami karaktereiket korábban annyira érdekessé tette, itt szinte teljesen hiányoztak. Pedig jó eséllyel ez fogja meghatározni, hogy a végső összecsapás során érdekel-e, hogy mi történik hőseinkkel, vagy csak egy tucattörténetté megy vissza az amúgy kifejezetten izgalmasan induló sorozat.

Near>!
Joe Hill – Gabriel Rodriguez: Locke & Key – Clockworks

Ennél nagyobb meglepetést! Na ez végre igenis tetszett! Nemhogy érdekes volt, de végre úgy tűnt, hogy befejezzük a fura időhúzást és rátérünk a lényegre. A magyarázatra. Hogy mi történt és miért és hogy… Végre! Még ha a körítés, ahogy megtudjuk a dolgokat, nem is érdekelt, ezt már nem rovom fel neki. Túl jó volt minden más.

Gulo_gulo >!
Joe Hill – Gabriel Rodriguez: Locke & Key – Clockworks

Kicsit leült a történet és elment a teljesen kaotikus irányba az előző másfél részben, szóval jó látni, hogy van rend a káoszban. Kíváncsi vagyok, mi lesz a vége a történetnek.

Morn>!
Joe Hill – Gabriel Rodriguez: Locke & Key – Clockworks

Először nem tetszett a múltban vájkálás ötlete, mert soknak éreztem, illetve nagyon el lehet rontani. Szerencsére itt működött, ezt a megoldást teljesen elfogadom.
A plusz infóknak is nagyon örültem, nemcsak a kulcsokénak, hanem azoknak az eseményeknek is, amelyek Dodge-t életre hívták.
Kellően nyomasztó és szomorú volt a kötet. Sokáig leköti az ember gondolatait. Egy ostoba, vakmerő terv hány áldozattal járhat.
Külön kiemelném a szerelmet a történetből. Nem volt eltúlozva, nem csöpögött. Szép volt, de egyben nagyon szomorú is. Ellie es Luke története pont ilyen.

152 oldal · ISBN: 9781613772270 · Illusztrálta: Gabriel Rodriguez
Kincses_Nóra I>!
Joe Hill – Gabriel Rodriguez: Locke & Key – Clockworks

Megint csak remek. Luke és Ellie története komolyan annyira szomorú több aspektusból is, hogy azóta azon jár az agyam, hogy letettem. Az előtörténet is zseniális, izgalmas, még ha sejtettem is mi lesz a vége.
Ez a sorozat valami nagyon különleges darab, az elején nem is gondoltam volna.

negoti>!
Joe Hill – Gabriel Rodriguez: Locke & Key – Clockworks

Jó volt betekinteni a múltba és megtudni mi történt és mi az, ami miatt ma a Locke gyerekek ilyen helyzetbe kerültek.

Locke & Key sorozat · Összehasonlítás