Válj ​természetfelettivé! 44 csillagozás

Hétköznapi emberek nem hétköznapi csodája
Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!

Dr. ​Joe Dispenza orvos, tudós és modern misztikus. Egyszerű, lényegre törő és könnyen érthető stílusban ötvözte egyetlen kötetbe a kvantummechanika paradigmaváltó felfedezéseit és azokat a mély bölcsességeket, amelyeket a régmúlt mesterei egy életen át tanulmányoztak."Gregg Braden

Mi lenne, ha képes volnál ráhangolódni az anyagi világon túli frekvenciákra, megváltoztathatnád agyad kémiáját, és a tudat transzcendens szintjeire emelkedve új jövőt teremtenél? Ha képes volnál átalakítani tested biológiáját, hogy mélyreható gyógyulás vehesse kezdetét? Vajon milyen lenne természetfelettivé válni?

Dr. Joe Dispenza forradalmi könyve egy olyan tudást és eszköztárat nyújt át, amellyel a hozzád hasonló hétköznapi emberek is rendkívüli létállapotokra juthatnak el. Az első olyan gyakorlati útmutató, amelynek célja, hogy lépésről lépésre segítsen elérni lehetőségeink maximumát testi síkon, egészségi állapotunkban, kapcsolatainkban és életcéljainkban, miközben végig a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

Bioenergetic, Budapest, 2020
368 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632914220 · Fordította: Kozma Gyula · Illusztrálta: John Dispenza
Bioenergetic, Budapest, 2020
400 oldal · ISBN: 9789632914480 · Fordította: Kozma Gyula

zahraa P>!
Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!

Joe Dispenza: Válj természetfelettivé! Hétköznapi emberek nem hétköznapi csodája

Óriásit kockáztatott az író a könyv kiadásával. Egyre népszerűbbé válik, és a megnövekedett figyelem miatt, biztos vagyok benne, hogy a karrierjére nem a hétköznapi, rosszindulatú laikus jelent veszélyt, hanem mindazon tudományterületek képviselői, akiknek a munkásságát kísérli meg egyesíteni. Ezzel a könyvvel eljutott arra a pontra, hogy a lehetetlent magyarázza meg.
Nagyon remélem, hogy a fogadtatása nem fog a jelen kor boszorkányperévé fajulni, amelyben már nem bebörtönözzük, élve elégetjük a másikat, hanem az ősi alap félelmet használjuk fel, a hordából való kiközösítést, nyilvános lejáratásokkal, rosszabb esetben a tudományos szférában elért eredményei semmibe vételével intézzük el. Hiszen alaposan kilökött a komfortzónából mindenkit, pláne azokat, akik ragaszkodnak a már-már dogmatikus rendszerekhez, illetve nem hajlandóak elfogadni, hogy van még felfedezni való világ Einstein elméletein túl is.
Kvantumfizika, epigenetika, neurológia… Annyi minden van ebben a könyvben, mégis egy kis nyitottsággal és kellő türelemmel nem káosszá, hanem egy nagy egésszé áll össze. Érthetően, lépésről lépésre magyaráz tudományos szakszavakkal biokémiai folyamatokat olyan mesterien, hogy olvasás közben azt gondolhatja az ember: „Ezt értem! Nem tudom szóról-szóra ugyanígy elmondani, de értem.”
A gyakorlatok hasznosak és érdekes élményt adtak, ez volt az első könyv, aminek az olvasása közben álltam neki elvégezni a gyakorlatokat, nem pedig „majd ha elolvastam” (soha).
Több alkalommal jutott eszembe, hogy ez az egész írás valahol az őrület és a zsenialitás határán táncol, viszont bizonyítékokkal szolgál, minden állítását alátámasztja kutatási anyagokkal, tehát mégis inkább zseniális. Ez a könyv kezdete valami sokkal magasztosabb dolognak, ami történhet(ne). Ha ez a világ közelebb állna az emberekhez, és a mindennapjaink részévé válna, és beszédtéma lenne a panaszkodáson túl is- akkor az őrület fel sem merülne. Ahogyan többször leírta Dispenza is, az ismétléssel új neuronkapcsolatokat (aztán hálózatokat) alakítunk ki, éppen ezért, ha elégszer csináljuk, tanítjuk, beszélünk róla, ez lesz a kiindulási alapja még nagyobb dolgoknak.
Mondanom sem kell, 5 csillag. Hosszú ideje ez az egyik legjobb olvasási élményem ebben a témában.

FélszipókásŐsmoly P>!
Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!

Első könyvem a szerzőtől, bár a híre megelőzte az olvasmányélményemet. Tudományosabb volt, mint amire számítottam. De azért a kvantumok ezoterikus felhasználása sem maradt el, már a címválasztás is felkészít valami ilyesmire. Szóval az idegpályák, bél- és mirigyrendszer mellett csakrákról, pránáról, Hórusz-szemről, energiaközpontok megáldásáról, buddhizmusról, kristályokról, téridőről, szívkoherenciáról és meditációról is olvashatunk. Mégis, úgy tűnik, hogy nem bugyuta New Age sületlenségeket hadovál, hanem tudományosan – vagy legalábbis tapasztalati módon – megalapozott összefüggésekre épít (epigenetika, neurológiai megfigyelések, mágnesesség, hormonok, Naptevékenységi ciklusok stb.). Látszólag csodásan áthidalja a spirituális és a tudományos közösségek szakadékát. Ennek ellenére javasolt fokozott figyelemmel, józan éberséggel olvasni, mert pontosan ezek az eszközök azok, amivel az amerikai (=bármilehetséges) kóklerek átlöknek a palánkon.

A Kundalini-gyakorlat megvalósítása például nem kezdő eljárás, tapasztalt vezetőt, figyelmességet, felelős felkészülést és folyamatos, kitartó gyakorlást igényel, ezek hiányában kicsúszhat a kézből az irányítás, és ez bizony egészségügyi zavarokat eredményezhet (link magyarul: link). Az világos, hogy léteznek ezek a pályák, csatornák, kapcsolatok, ám nem mindegy, hogyan használjuk őket. Tehát nem válhat „csak úgy” valaki „természetfölöttivé”, mert elolvasta egy doktor lelkesítő könyvét.

A könyv kivitelezése egyébként meglepően szép és komolyságot tükröz: keménytábla, gondos szerkesztés, sűrű és helyenként elég száraz szövegezése ellenére jól átlátható, a szerző testvére által készített fekete-fehér és színes ábrákkal szemléltetett magyarázatokkal. Képes elhitetni a mondandóját. Rengeteg alapvető összefüggésre (mirigyek szerepe, az emberi test mágnesessége, idegrendszer és ezoterikus fogalmak kapcsolata stb.) hatásosan felhívja a figyelmet, magyarázattal szolgál, lelkesít, visszaadja a hitet a változtatásba (élet, gyógyulás, mágia), a szabad akaratba (tudatosság, önfelhatalmazás). Ugyanakkor a csakrák előítéletes megkülönböztetése (alsóbb = alsóbbrendű, anyagibb, szenvedéshormonok, negatív tulajdonságok; felsőbb = fenségesebb, szellemibb, tudatosság) rombolja az összképet, az alsóbb csakráknak épp úgy megvan a maguk szerepe (másként hogy szaporodna az emberi faj, hogy vágyna többre, hogy alapozná meg a túlélését stb.), tehát nem elvetendő, meghaladandó létállapotok, hanem a teljesség szerves részei.

Érdemes figyelembe venni azt, amit leírt a szerző, de tájékozódni arról is, amiről nem beszélt. A keretekről, a kockázatokról, a józan, lényegi alapokról. Azért, mert valami ösztönző, még nem tesz szabaddá. Legfeljebb eloldja a szakadék fölött tartó kötelékeidet. Neked kell megtanulnod megkapaszkodni a szikán, kötelékek nélkül.

Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!

Nagyszerű, hiteles könyv, bár a kutatások leírását és magyarázatát elég nehéz volt olvasni. Sok olyan rész volt, aminek többször neki kellett futnom. A meditációk miatt még újra elő fogom venni a kötetet.

Mesii>!
Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!

Számomra túlságosan is részletes és tartalmas volt ez a könyv. Rengeteg tanulmány, kísérleti és kutatási anyag került bele, ami segít megérteni a különféle fizikai és biokémiai folyamatokat, ám nagy figyelem szükséges az olvasáshoz, mert könnyű elveszíteni a fonalat, ha ezek a dolgok egyébként távol állnak az olvasótól. Sokkal több esetleírásra számítottam, mert számomra ezek jelentették az igazi csodát!! Hiszen a sorsfordító gyógyulások és gondolkodásmódbeli változtatások tényleg csodálatosak. Most rajtam a sor, hogy kipróbáljam a könyvben leírt módszereket és meditációkat!

doszka>!
Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!

Szeretem Joe Dispenzát, nagyon jó embernek tartom, aki tényleg sokat segít az embereken. Ugyanakkor bármennyi könyvet is ad ki, a lényege igazából mindegyiknek ugyanaz, méghozzá a hogyan jussunk el egy másik tudatszintre meditációval. Erről a témáról lényegében már elég sok könyvet kiadott, más címekkel felvértezve. Valahogy úgy vagyok vele, hogy elég tőle 1 könyvet elolvasni. Utána viszont ajánlom esetleg a meditációiból 1-et ténylegesen megvenni, mert szerintem jó meditációkat tart, nekem bejönnek. Nem mind azért, van 1-2 fura is, de van ami szerintem igen jó (bár hozzá teszem azért 1 órás meditációk.. huhhh elég hosszúak)

Sue_Dylen I>!
Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!

Ajándékba kaptam és jól elraktam másfél évre. Minden nyitott, a hétköznapokon túl/gondolkodó embernek ajánlom. Szerintem zseniális.

illusionlight>!
Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!

Nagyon hasznos könyv, rengeteg tanács, ami jó útravalót ad a jövőre nézve. Biztosan fogom még a szerző további könyveit olvasni.

attatoth P>!
Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!

A meditációs gyakorlatok és az esettanulmányok kifejezetten tetszettek. A tudományos körítéssel már gondjaim voltak. Sokszor túl részletes és hosszadalmas volt. Pl. kételkedem, hogy a melatonin szintetizálás lépéseit az olvasóközönség 2-3%-nál többen tudnák értékelni. Kicsit úgy éreztem, hogy a szerző a sok tudományos ténnyel próbál győzködni, hogy valóban működik amit bemutat. Ez nekem sokszor nem tetszett. Mi értelme volt pl. a csakrák helyett ilyen remek megnevezéseket használni mint „alsó bélfodor idegközpont”? A tobozmirigyről sok érdekeset tudtunk meg, de elég bizonytalan vagyok, hogy a kalcit kristályok valóban piezoelektromos kristályok lennének. A kvantumállapotoknál pedig eléggé sikerült összezagyválni a dolgokat. Szerintem kevesebb „tudományos” szöveggel is nagyon jól működne ez a könyv.

Eri_Flower>!
Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!

Ha csak 1 könyvet olvastok el Joe Dispenzától, ezt ajánlom, minden benne van, amire szükséged van.

Mónika_Kelemen>!
Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!

Zseniális. Sokszor vettem észre azt, hogy tátott szájjal olvasok érthető és lenyűgöző

Pistacchio>!

A jövőd csupán visszatérés a múltba. Ez azért van, mert a tegnapod teremti a holnapod.

Bioenergetic, 2020, 57. oldal

Pistacchio>!

Sok gyakorlás kell ahhoz, hogy nyitva maradjon a szíved, de ha sikerül, hosszabb ideig fog dobogni.

Bioenergetic, 2020. 23. oldal

ketike19 >!

Tudatosan vagy tudat alatt, de sokan napi szinten gyakoroljuk a boldogtalanság, a harag vagy a félelem érzését. Miért ne gyakorolhatnánk helyette az örömteli, szerető, önzetlen érzelmeket? Nem vezetne ez el végül egy új belső rendhez, amely jó általános egészségügyi állapotot és boldogságot okozna?

Pistacchio>!

Csakis a jelen pillanatban tudjuk visszaszerezni az energiánkat.

Bioenergetic, 2020, 80. oldal

ketike19>!

Ha azonban kitartóan hiszel a lehetőségben, és szenvedélyesen azon fáradozol, hogy kézzelfogható valósággá változtasd, megtörténik a csoda.