Fejleszd ​a gondolkodásod 6 csillagozás

Változtasd meg a gondolkodásod a tudomány segítségével
Joe Dispenza: Fejleszd a gondolkodásod

TEDD ​MEG AZ ELSŐ LÉPÉST A VALÓDI FEJLŐDÉS FELÉ!

Eltűnődtél már azon, vajon miért futtatod le fejben ugyanazokat a negatív gondolatmeneteket újra és újra? Vagy azon, hogy miért hagyod még mindig a környezetednek, hogy játszadozzon veled, hatást gyakoroljon rád, uralkodjon feletted? Mi kényszerít a passzív szemlélődő állapotába? Lehetséges, hogy van valami a háttérben, ami erősebb nálad és visszatart a változástól.

Dr. Joe Dispenza – az Engedd el önmagad című világsikerű könyv szerzője – évtizedek óta tanulmányozza az emberi elme működését. A széles körben elismert kutatónak a kvantumfizika, idegtudomány és genetika eredményeit felhasználva sikerült bebizonyítania: gondolataink felelősek életünk alakulásáért.

Új könyve az emberi agy rejtélyes világában vezeti körbe az olvasót, ott, ahol sorsunk eldőlni látszik. Az író kézzelfogható bizonyítékokat tár elénk; gondolataink kémiai reakciókat váltanak ki agyunkban, melyek viselkedési, érzelmi mintázatokban… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Édesvíz, Budapest, 2020

Üreginyúl>!
Joe Dispenza: Fejleszd a gondolkodásod

Joe Dispenza: Fejleszd a gondolkodásod Változtasd meg a gondolkodásod a tudomány segítségével

Egy hónapja iratkoztam be a könyv témáját taglaló online kurzusra, amelyet maga dr. Dispenza tart. A tanfolyamhoz tartozik három meditáció is, amik valóban egészen kitaszítanak abból a diszkomfortos élethelyzetből, amitől szabadulni kívánunk. A könyv pedig olvasmányos stílusban beszél el psuchológiai.vantumfizikai ismereteket, így teljesen belépő szintről is élvezhető. Csak ajánlani tudom!

Szász_Judit>!

A helyzet az, hogy az emberi agy által egyetlen nap alatt generált idegi impulzusok száma meghaladja az egész bolygó összes mobiltelefonján létrejött elektromos impulzusok számát.

Mesii>!

Ha a külső védelmi rendszerünk túlórában dolgozik – amint túlélő üzemmódban mindig teszi –, a belső védelmi rendszerünk sem tud jól működni.

Szász_Judit>!

A közelmúltban az idegtudomány területén végzett tanulmányok eredményei szerint pusztán a gondolkodásunkkal átalakíthatjuk az agyunkat.

Szász_Judit>!

…egyet kell értenünk abban, hogy emberi mivoltunk nagy részét a génjeink határozzák meg. Mégsem kell úgy leélnünk az életünket, hogy valamiféle evolúciós ajándékkal ne járulhatnánk hozzá a jövő generációihoz.

Szász_Judit>!

Megfelelően végzett mentális gyakorlás esetén az agy nem tesz különbséget a mentális vagy a fizikai erőfeszítés között.

Szász_Judit>!

A funkcionális agyi képalkotó technológiára irányuló legújabb kutatás bebizonyította, hogy amikor az ember igazán fókuszál és koncentrál, az idővel, térrel és a test érzés / motoros / szenzoros érzékelésével társított agyi áramkörök szó szerint elhalkulnak.

Szász_Judit>!

Mi az oka annak, hogy amikor két gyári munkás, aki 20 éve egymás mellett dolgozik, ugyanazon rákkeltő vegyi anyag hatásának van kitéve, az egyiknél megjelenik a rák, míg a másiknál nem? Biztosan működnie kell ebben a helyzetben a belső rend valamely elemének, amely felülírja azoknak a káros vegyi anyagoknak a folyamatos környezeti hatását, amelyekről tudjuk, hogy genetikai szövetmódosulást okoznak.

Szász_Judit>!

Amit választunk, az egy dolog, de hogy miért döntünk úgy, hogy így élünk, az már egy másik. Részben genetikai okokból döntünk úgy, hogy egy konkrét lelkiállapotba és hozzáállásba ragadva éljünk, részben pedig azért, mert az agyunk egy része (az a része, amelyet az ismétlődő gondolataink és reakcióink huzaloztak be) korlátozza a rálátásunkat a lehetőségeinkre. Mintha csak túszok lennénk egy eltérített repülőgépen – úgy érezzük, beszíjaztak minket az ülésbe –, amely egy nem önként választott cél felé száguld, és egyáltalán nem látjuk a rendelkezésünkre álló többi lehetőséget.

Szász_Judit>!

Azt szeretném ezzel a könyvvel elérni, hogy megértsd: a változás evolúció annak a szokásnak a megszakításáról szól, hogy te „te” vagy.

Szász_Judit>!

…a tudatalatti világa a gyógyításon dolgozik, de csak olyan mértékben, amennyire a genetikai programunk engedi.