A ​pénz 7 csillagozás

Joe Cribb: A pénz

Izgalmas bepillantás a pénz változatos világába.
Az egyiptomi ezüstökről, kínai ásópénzekről, spanyol aranyakról, a különböző ostrompénzekről és a ma használatos valutákról készült nagyszerű, élethű fényképek egyedülálló áttekintést adnak a pénzről.
FIGYELJE MEG,
– az etiópiai sópénzt
– milyenek voltak a legelső pénzérmék és milyenek a hamis érmék és bankjegyek
– mekkora halom egymillió dollár.
ISMERJE MEG,
– hogyan készülnek a pénzérmék és a bankjegyek
– miért használtak a német gyerekek pénzkötegeket építőkockának
– miért tettek pénzérméket az ókori görögök a halottak szájába.
FEDEZZE FEL,
– az egyes országok pénzeinek történetét
– hol bocsátották ki az első papírpénzt
– hogyan lehet megkülönböztetni a hamis érméket.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szemtanú Park

Park, Budapest, 1995
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 963530112X · Fordította: Fráter Zoltán Tamás
Park, Budapest, 1991
64 oldal · ISBN: 9637970495 · Fordította: Fráter Zoltán Tamás

WolfEinstein>!
Joe Cribb: A pénz

Ez a kötet is hozza a Szemtanú sorozat eddig megszokott színvonalát. Részletgazdag illusztrációk segítenek elmélyedni a pénz igencsak változatos formáiban. Nekem nagyon tetszik a kötet szerkesztési elve: az első részben általános kérdéseket tárgyal, mint például hogy mi a pénz és milyen megjelenési formái vannak, hogyan készül, mikor, hogyan és mire használták és használják a pénzt? A második rész az egyes országok, régiók pénzeiről ad – terjedelmi okokból felületes, de széleskörű – áttekintést, amelynek során következetes rendező elv, hogy az adott ország vagy más földrajzi egység történelmét tekinti át röviden a forgalomban lévő pénzek segítségével, a végén pedig a könyv kiadásakor érvényes bankjegy- és érmekészletet mutatja be. Szépen kirajzolódik a politika-, társadalom-, gazdaságtörténet szoros összefonódása a kiadott pénzekkel. Ebben rejlik a numizmatikai kutatás egyik igazi szépsége. A másik persze az ábrák, rajzolatok és feliratok önmagukban történő tanulmányozása. A könyv harmadik egysége pedig ismét átfogóan mutat be a pénzzel kapcsolatos kérdéseket, mint a pénz őrzése, hitelkártyák, csekkek használata, a pénzgyűjtéssel kapcsolatos néhány gyakorlati tudnivaló. A képi illusztrációk és a szöveg szoros egysége és tudatos együtt kezelése adja az igazi élményt. Ne numizmatikai kiadványt várjunk, hanem egy színes, átfogó ismeretterjesztő művet a pénz fogalmáról, használatáról, megjelenési formáiról. Hasznos olvasmány, még akkor is, ha erősen idejétmúlt.

kuliga P>!
Joe Cribb: A pénz

Az egyik gyerkőcöm kapta anno ajándékba, és akkor együtt olvastuk még. Most is nagyon érdekes volt olvasni, nézegetni a képeket, ábrákat. Sok tudnivalót tartalmaz a pénz kialakulásáról, fajtáiról. Nagyon hasznos lehet kis gyermekeknek, akár történelmi tanulmányokhoz is.

Blissenobiarella>!
Joe Cribb: A pénz

Mennyit forgattam gyerekként! Mai szemmel is érdekes, tartalmas könyv.

ZsuZsanna5>!

BAGLYOK MINDENÜTT!
Az azhéni ezüstpénzeket éremképük után „baglyok”-nak nevezték. A Kis Bagoly Athéné istennő madara volt. Athén az ókori Görögország leggazdagabb városállama volt, és világméretű kereskedelmi forgalmát ezüstpénzeivel bonyolította le. Az érmekép olyan népszerű volt, hogy a térképen is látható sok ország hasonló vereteket bocsátott ki.
(A térképen ltható országok: Egyiptom, Palesztina, Itália, Törökország, Irak, Irán, Dél-Arábia.)

Pénz és kereskedelem, 20. oldal