Magam ​vagyok a pokol! 36 csillagozás

Joe Alex: Magam vagyok a pokol!

Az író legújabb krimije egy repülőgép fedélzetén játszódik: a gép Johannesburgból tart London felé. Éjszaka van, az elcsigázott utasok mély álomba merültek. Ám hirtelen lesújt egy tőr, és a Joe Alex tőszomszédságában alvó gyémántkereskedő nem ébred fel soha többé. Joe Alex briliáns okfejtéssel sorra bebizonyítja útitársairól, miért lehetetlen, hogy ők követték volna el a gyilkosságot. Egyre szorul a hurok a gyilkos nyaka körül, és mire a gép Nairobiban leszáll, Joe Alex már kiderítette az igazságot.

Eredeti cím: Piekło jest we mnie

Eredeti megjelenés éve: 1975

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fekete Könyvek Európa

Európa, Budapest, 1978
132 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630718251 · Fordította: Murányi Beatrix

Katherine_Grey>!
Joe Alex: Magam vagyok a pokol!

Egyetlen lélegzetre elolvasható, izgalmas krimi remek figurákkal (az egyik nagyon sajnálatra méltó), klasszikus bezárt szoba szituációval: a gyilkosság egy repülőn történik. Nagy kedvencem!
A lengyel íróról itt írtam:

Párduc50 P>!
Joe Alex: Magam vagyok a pokol!

Joe Alex a magyar Leslie L. Lawrence, pontosabban Leslie L. Lawrence a magyar Joe Alex. Mindekettő álnév, ami egyben a nyomozójuk neve is. Csak az egyik Angliában székel, míg a másik kelet-szakértő.
A rövidke krimi igencsak feledhető, egy repülőgépen játszódik. Poirot-i előadás végén fedi fel a gyilkost a nyomozó. Elég uncsi és sablonos.

Joe Alex: Magam vagyok a pokol!

Megszerettem Joe Alex stílusát. Két nekifutásra ki is olvastam. Az első könyvem volt tőle, de átnézve az antikváriumi ajánlatokat, szert tettem még két krimijére.
Nincsenek verekedések, nem csattannak pofonok, nem üldöznek senkit. Tiszta tények vannak, és Joe Alex, aki kitűnő megfigyelőképességével, sziporkázó logikájával elválasztja az igazságot, a hazugságtól. Ahogy Doyle figurája, Sherlock mondja: „Ha kizártuk azt, ami lehetetlen, akkor az, ami marad, bármilyen valószínűtlen is, csak az igazság lehet.”

bond>!
Joe Alex: Magam vagyok a pokol!

Első könyvem, amit Joe Alextől olvastam, a csúnya borító jó krimit takar. Zárt térben elkövetett gyilkosság és ki a gyilkos közülünk rejtvény. Jól felépített és egyre izgalmasabbá váló történet. A könyv közepén felötlött bennem, hogy ki lehet a gyilkos, de aztán elhessegettem a gondolatot más jelöltek miatt. Bekerült a polcomra.

nyolcadikutas>!
Joe Alex: Magam vagyok a pokol!

Joe Alex a szó jó értelmében vett klasszikus krimiket ír, ahol az agytorna van előtérben és a logika. Aki szereti ezt a vonulatot, bátran neki láthat a könyveinek.

HUNBurger>!
Joe Alex: Magam vagyok a pokol!

Remek volt a teljes sztori, tetszett nagyon a helyszín és kicsit váratlan ez a fejet nélküli, „egy szusszal” végigmondott történet. :) Részemről 5 csillag.

Mr_However>!
Joe Alex: Magam vagyok a pokol!

Könnyed olvasmányra vágytam, és szerencsésen választottam ezt a rövid kis krimit.
Kedvenc szereplőm a nagydarab, izmos, de nem agressziv, és kedvesen buta Fighter Jack, aki kifejezetten rokonszenves volt nekem.
Joe Alex könyörtelenül logikus és tárgyilagos következtetése is jó volt.

lizzizi>!
Joe Alex: Magam vagyok a pokol!

Rövidke krimi, aminek olyan a hangulata mint a Dallas vagy a Columbo valamelyik részének: ballonkabátos, szivarozós, nosztalgiázós. És még lehetett dohányozni(!) a repülőn.
(A cím pedig Milton: Elveszett paradicsomából egy idézet. – nem is tudtam.)

pelika_Bp>!
Joe Alex: Magam vagyok a pokol!

Ezt tényleg egy üléssel el lehetett olvasni. Remek volt :)

Merre fussak el
a végtelen düh és kétség elől?
Menekvésem: Pokol! Magam vagyok
a Pokol! Legbelül vad üresség
riaszt, s engem benyelni tátja torkát.

John Milton – Elveszett Paradicsom

Aquarius>!

Lehunyta a szemét, és lázasan töprengeni kezdett. Igen, annyi biztos: valamiről észrevette, hogy nem igaz… Talán még tegnap este? És mi volt az, olyasmi, amit valaki mondott? Egy állítás? Vagy talán valami, amit látott?… Valami, amire a tudata nem reagált, de megrögződött a tudattalan sötét kamráiban, az ember akaratától független birodalomban, lénye legmélyén? Tudta, hogy azok a szavak vagy képek ott rejtőznek az emlékezete peremén, egészen közel, és ha sikerül őket felidézni, élesen és világosan megjelennek.