Értékelések 32

Kiskakukk>!
Joe Abercrombie: A Hősök

Ó, Abercrombie, maga kis huncut. :D

A háború borzalmait és értelmetlenségét ennyire szórakoztatóan átadni nem kis teljesítmény.

Merthogy hiába hasadtak a fejek és ömlöttek a belek, én bizony irtó nagyokat nevettem, mondhatni végigkacarásztam a könyvet.

Rengeteg karaktert mozgat (70+) és bizony mindegyik telitalálat (ráadásul sok visszatérő szereplő most más oldaláról mutatkozott meg). Csóri Gorst. :D Sneci káplár. Finree. Gyönyörűség. Whirrun. Beck. Begy. Fekete Métely. Kroy. Bayaz, az első (főrohadék) mágus.

Reszket. Reszket nagyon badass, egy ponton (nem, két ponton) megint el is gurult a gyógyszere. spoiler
Calder. Calder rohadt vicces volt és alighanem elmehetne Északföld első stand up comedy előadójanak. :D Azért részéről volt itt nem kevés karakterfejlődés is!

Kutyaember keveset szerepelt, viszont a nagy ”csel”, amit csináltak Vörös Süveggel…. hát azon sírva röhögtem. spoiler :D

A könyv 724 oldal és 70+ szereplőt mozgat, így nem feltétlenül egy könnyű olvasmány.
Abercrombie rajongóknak és a fekete humor kedvelőinek mindenképp ajánlom, DE (!!!) csakis a sorozat korábbi köteteinek (Az első törvény trilógia + Hidegen tálalva) ismeretében.