Hat (Stranger Things 2.) 77 csillagozás

Jody Houser: Stranger Things 2. – Hat

1978. AMERIKA. MÉG JAVÁBAN TART A HIDEGHÁBORÚ, ÉS FÉNYKORUKAT ÉLIK A VESZÉLYES TUDOMÁNYOS KÍSÉRLETEK…

Francine a hetvenes évek átlagos tinédzsere lehetne, ha nem bírna bizonyos különleges mentális képességekkel. Így viszont ahelyett, hogy az amerikai iskolások életét élné, kénytelen Dr. Brenner felügyelete alatt tölteni napjait a Hawkins Laboratóriumban.
A lány azonban egyre jobban úgy érzi, hogy kihasználják, és képességeit fegyverként akarják használni. Végül egy olyan sötét jövőkép kezd körvonalazódni előtte, amelynek semmiképp sem akar részese lenni, ezért megpróbálkozik a lehetetlennel, a jövő megváltoztatásával…

Ez a képregény kötelező olvasmány a Netflix Stranger Things (Furcsább Dolgok) sorozatának rajongói számára!

Szukits, Szeged, 2020
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634975854 · Fordította: Uray Márton · Illusztrálta: Edgar Salazar, Keith Champagne

Klodette>!
Jody Houser: Stranger Things 2. – Hat

Továbbra is tartom magam azon kijelentésemhez, hogy érdekes, izgalmas sztori és sok-sok potenciált rejt magában, rengeteg kiaknázatlan lehetőség van benne, amit a sorozat készítői talán sosem fognak igazán bemutatni és kidolgozni a képernyőn.
A Hat című képregény Francine, a hatos számú különleges képességekkel megáldott vagy éppen megvert tinijének életébe ad betekintést, akit akárcsak Tizenegyet vagy Nyolcat a hawkinsi laboratóriumban tartanak fogva és különböző ijesztő és megterhelő kísérletek elvégzését kényszerítik rá Dr. Brenner felügyelete alatt.
Francine mellett több alanyt is megismerhetünk, mindüket más-más képességekkel.
A sztori két szálon fut, egyik a jelenben, még másik a múltban, ahol feltárul Francine családjának története is.
Természetesen vannak visszatérő, már jól ismert karakterek, de a lényeg mégis az, hogy tágítja a Stranger Things univerzumát és nem Tizire vagy Tótágasra helyezi a hangsúlyt, bár kezdem azt gondolni, hogy a rajongói teória, miszerint Tótágas világa egy bizarr jövő és nem egy párhuzamos világ, egyre inkább megállni látszik a lábain.
A képregény egyébként jól ábrázolta a tényt, miszerint teljesen felesleges kényszeríteni bármelyik alanyt arra, hogy fejlessze nyomás alatt a tudását, hiszen Tizi és Hat esetében is akkor működött leginkább a képességük és vették hasznát, amikor szabadnak érezték magukat.
Mint mindig, úgy most is kitartóan követelem Tótágas bővebb bemutatását, feltárását és magyarázatát, valamint a Steve Harrington-t középpontba állító regényt vagy bármit. ;)

Kicsi bővebben: https://klodettevilaga.blogspot.com/2020/07/kepregeny-a…

Chöpp >!
Jody Houser: Stranger Things 2. – Hat

Nocsak, nocsak, alakulnak a dolgok. Nem a legjobban, de alakulnak. Izgalmas világok érnek össze, és ott az a másik, ami felől dől a fenyegetés és a halál. Jöhet a következő!

jeszan>!
Jody Houser: Stranger Things 2. – Hat

Na ez a rész egy fokkal jobb volt. Ennek már volt eleje és vége is. Francine-t, alias Hat, nagyon sajnáltam, érezhető volt, hogy kihasználják a képességét, gyakorlatilag nem volt saját élete. A rajzok továbbra is szépen kidolgozottak.

read_happilyeverafter>!
Jody Houser: Stranger Things 2. – Hat

Ez a rész egy picit csalódás volt. Nem csak a sorozatból megismert múltnak mondott ellen (főleg a negyedik évadnak), hanem saját logikai hibája is volt. Kérdem én. Ha 11 kicsikora óta a program része, miért kapott nagyobb számot, mint 6, aki később jött.
Ha a negyedik évad előtt olvastam volna, valószínűleg jobban tetszene, de így csak bosszant, hogy nem lehet igaz, hisz szembemegy azzal, amit tudunk.
(A spoiler buborék alá írom a problémáim, és az a sorozat negyedik évadára is spoileres!!)
spoiler

fowler P>!
Jody Houser: Stranger Things 2. – Hat

Picit többet vártam, bár 96 oldalba komplett, önállóan a helyét megálló előzménytörténetet beleszuszakolni viszonylag nehéz – nem is sikerült maradéktalanul. Jobban tetszett, mint a Gyanakvó elmék, de picit kevésbé, mint az A túloldalon. Ebben a történetben olyan a filmben egyébként kevésbé fontosnak tűnő, vagy kevesebbet látott, ezért rejtélyesebb mellékszereplők kapnak egy kicsit nagyobb szerepet, mint Dr. Brenner vagy Connie Frazier, megtudhatjuk, kicsoda Három és Hat, sőt, egy képkocka erejéig Nyolc is feltűnik. Ugyanazt tudom leírni amit az előző kötetnél is tettem: aki belépő szinten kezelné a kötetet, ne tegye, látni és ismerni kell hozzá a sorozat első két évadát. Rajongóknak viszont kvázi kötelező.

A_S1M0N P>!

Jó volt, csak kevés! :D

Az előző kötettől eltérően itt nem a sorozatból már jól ismert szereplő van a középpontban (spoiler), aminek én örültem, így tovább mélyült ez a történet is.
Francine szimpatikus, ahogy a többi gyerek is, a cselekmény érdekes, izgalmas, a vége spoiler.

Külön tetszett spoiler pedig hangos nevetést váltott ki belőlem! :D

Várom a következőt!

zaerth>!
Jody Houser: Stranger Things 2. – Hat

Az első Stranger Things képregény után, gyorsan következhetett a következő kötet. Valamelyest csalódott vagyok, olyan érzésem van, mintha félbemaradt volna a történet, véleményem szerint, még lett volna benne potenciál, némileg összecsapottnak éreztem. Izgalmasan indul a cselekmény, és mire belemelegszik az olvasó, akkor egyszer csak bumm és vége. Jó lett volna, ha kicsit többet megtudunk a szereplőkről, ha kicsit jobban kibontják a szálakat.

Úgy gondolom, hogy ez kötet is lehetett volna hosszabb, bár az előző résznél is ugyan ezt éreztem. Mindezek dacára, ismét remek szórakozást biztosít ez a remek képregény, ismét átélhetünk egy csepp borzongást a már megszokott Stranger Things recept alapján. Sőt még ismerős arcok is felbukkannak a képregény lapjain. Minden képregény fannak és ST rajongónak kötelező darab.

theodora P>!
Jody Houser: Stranger Things 2. – Hat

A sorozat rajongójaként nem volt kérdés, hogy ezt a képregényt is elolvasom, amelyben egy előzménytörténetet olvashatunk. Francine sorsát ismerhetjük meg benne, akinek különleges képessége, hogy látja a jövőt – a kutatási programban Hatnak nevezik. Egy villanásra Tizi is felbukkan, de nem rajta van a hangsúly. Dr. Brenner karaktere is fontos szerephez jut – látjuk, hogy milyen ember; erőteljes a párhuzam Francine apja és Brenner között… Rövid sztori, egy estés olvasmány volt, nekem sokat nem tett hozzá a ST világához.

Shikaichi P>!
Jody Houser: Stranger Things 2. – Hat

Érdekes történet volt, már csak azért is, mert a két magyarul megjelent kötet közül ez volt a jobb. Ha a külcsínyt és a grafikát nézzük, akkor itt sokkal jobbak voltak mind a rajzok, mind a színek. Valahogy jobban idézték a régi korokat. A történet maga eleinte fura volt, nehezen tudtam összerakni, hogy hol a jelenben, hol a jövőben vagyunk, de ahol összeforrt a kettő, ott nagyon jól működött az időugrálás. Az, pedig külön tetszett, ahogy utaltak a sorozat egyik momentumára.
Jó képregény volt, és várom a többi kötetet is magyarul.

Waikiki>!
Jody Houser: Stranger Things 2. – Hat

Érdekes volt, és ez a rész az előzővel ellentétben hozzá adott egy kicsit a sorozathoz.
Először a 3. évad után olvastam el, és azt hittem a 4. évadban Hatról is szó lesz, de jobb ez így szerintem. Most újra olvasva is ugyanígy gondolom. Örülök, hogy megkaptam anno ezt a részt is :)

Stranger Things sorozat · Összehasonlítás