Gonosztevők (Star Wars: A Köztársaság kora) 63 csillagozás

Jody Houser: Star Wars: A Köztársaság kora – Gonosztevők

TALÁLKOZZ A KÖZTÁRSASÁG KORÁNAK LEGELVETEMÜLTEBB GONOSZTEVŐIVEL!

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL A Köztársaság kora című sorozatának részeit foglalja magában. A kötetben található történeteket Jody Houser írta, Luke Ross és Carlos Gómez rajzolta.

A sötét harag által tüzelt Darth Maul a Coruscanton rejtőzik, várva a megfelelő pillanatot, hogy lesújthasson a gyűlölt ellenségre. Dooku gróf szövetséget köt Darth Sidious Sith mesterrel, miközben Grievous tábornok Jedikre vadászik egy távoli bolygón. A galaxis leghíresebb fejvadásza, Jango Fett pedig, miután elmenekült a Kamino bolygóról, alámerül a bűnözők és gyilkosok világába, hogy fia, Boba Fett megfelelő kiképzést kaphasson… Ez a kötet a Köztársaság korának leghatalmasabb gonosztevőiről szól; olyan történeteket tár elénk, amelyekben megmutatkozik a Sithek és csatlósaik valódi ereje, gátlástalansága és céltudatossága.

Szukits, Szeged, 2019
132 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634975441 · Fordította: Sándor Zoltán · Illusztrálta: Carlos Gómez, Luke Ross

Razor P>!
Jody Houser: Star Wars: A Köztársaság kora – Gonosztevők

Ez a kötet jobban elnyerte a tetszésem, mint a Hősök párja, talán azért, mert ezeket a szereplőket közel sem használták annyit, mint a jófiúkat. A terjedelem miatt itt sem kell túl világmegváltó dolgokra készülni, viszont ezek az egy részes történetek ezeknek a karaktereknek olyan aspektusait ragadják meg – pl. miként építgeti Dooku titokban a hálózatát, vagy épp Jango fejvadászat közben, Bobát is tanítva –, amit a Legendákban sem sokat láthattunk off, a filmekben meg még annyira se. Talán ezek is közrejátszottak benne, hogy jobban csúszott ez a kötet, mint a másik. A rajzokkal nem volt problémám, szerintem szép, egyenletes színvonalú volt a kötet.

Mira_Skywalker>!
Jody Houser: Star Wars: A Köztársaság kora – Gonosztevők

Igazán remek kötet volt! Egyértelműen 5*!

A Clone Wars sorozat óta a Klónháború az egyik kedvenc Star Wars korszakom és mivel már olvastam korábban a Köztársaság kora – Hősök részt, gondoltam, erre is sort kerítek. Nagyon jó ötlet volt!
Remekül sikerült megragadni a kötet anihőseinek – Darth Maulnak, Jango Fettnek, Dooku grófnak, Grievous tábornoknak, Asajj Ventressnek – a nézőpontját, gondolkodásmódját, lelkivilágát különösen ahhoz képest, hogy ennek kifejtésére nem volt több tere Jody Housernek, mint 10-20 képregényoldal. Ráadásul a rajzok is remekül sikerültek a kötetben.

Darth Maul: ez a szám a háború előtt játszódik, antihősünk itt még Sidious mester tanítványa, itt még Darth Maulnak hívják és az eredeti lábai is megvannak.:) Ez a szám nagyon jól bemutatja a forrófejűségét és azt, hogy mennyire a Jediket látja a gonoszság forrásának magát pedig úgy, mint jófiút, aki egy szép napon végre leszámol majd velük és igazságot szolgáltat.

Jango Fett: kevés történet van, ami Jango és Boba apa-fiú kapcsolatáról szól, én legalábbis A klónok támadása óta nem találkoztam ilyennel, ezért hiánypótló volt. Itt azt követhetjük nyomon, ahogyan Jango bevezeti Bobát a fejvadászkodás rejtelmeibe, abba, hogyan boldogulhat és sok szó esik arról is, milyen fontos egy fejvadásznak a hírnév megszerzése és megtartása. Nem sokkal A klónok támadása előtt játszódhat.

Dooku gróf: talán ezt éreztem a legkevésbé erősnek a történetek közül, leginkább olyan volt, mint Dooku gróf egy átlagos napja – még mielőtt lelepleződött volna, mint Sith nagyúr – amelyen a mestere ügyében intézkedikspoiler.

Grievous tábornok: hiánypótló szám, amelyben Grievous szokásos pusztító hadjárata közben egyfajta látomást látspoiler. Ritkán – vagy sosem – látjuk így Grievoust, ezért érdekes volt.

Asajj Ventress: megdöbbentő, hogy mennyire erős lett még a 10 oldalas különszám is a kötetben. Ebben a háború alatt fejvadászként dolgozó Ventresst látjuk nem sokkal azelőtt, hogy a szökevény Ahsokával találkozna. Nagyon jól sikerült megragadni a karaktere összetettségét: kemény harcos, ugyanakkor nem szívtelen, hajlamos mások veszteségeiben meglátni a saját sorsátspoiler.

Összegezve: hiánypótló, színvonalas kötet, tartalom és rajzolás szintjén is. Ajánlom!

Darth_Revan>!

A Köztársaság kora: Gonosztevők
A Gonosztevők kötet a Hősökhöz hasonlóan felülmúlta a várakozásaimat. Igazán nagyszerű történeteket kaptam az egyik kedvenc időszakomról. Nem is gondoltam volna, hogy egy füzetes történetek is nyújthatnak maradandó élményeket. Látszik, hogy a Marvel sokat tanult a Dark Horse korszak építő és univerzum tágító történeteiből. A füzetek sokszor eszembe juttatták a Köztársaság sorozat füzeteit.
Darth Maul: Hamvak
Ebben a történetben Maulnak meg kell tanulnia, hogyan működnek az új Sithek. Nem elég a harci kiképzés. A türelem, a cselszövés és az ármány nyitja meg az utat az uralomhoz. spoiler Maximálisan elégedett vagyok vele. Ötös.
Jango Fett: Kiképzés
Rendkívül kevés sztori szól Jangoról. Még a Legendák idejében sem foglalkoztak vele túl sokat. Remélem az új kánonban is születnek az Open Seasons-höz és a Jango/Boba képregényekhez hasonló alkotások. A Kiképzés elmozdulás ebbe az irányba. spoiler Kiváló történet. És e mellett láthatók fajok a folytatás trilógiából is. Szeretem ezeket az összekötő elemeket.
Dooku gróf: Az ár
Dookuról szintén nagyon kevés történet van. E sztori újfent hiánypótló. spoiler Jó volt látni a Sullostot. Egy remek történet az új idők Sithjeinek módszereiről. Ötös.
Girevous tábornok: Égj!
Megint csak egy remek sztori. Ez jobban belement a misztikumba is. Grievous a Ledeve bolygón spoiler Egy nagyszerű misztikus helyszín került elő, mely remélem, még felbukkan későbbi történetekben is. E mellett láthattunk Grievous kaleeshi múltjából is részleteket. Nagyszerű füzet.
Nővérek
A különszám utolsó története itt kapott helyett. A klónháború alatt játszódik, pont a Klónok háborúja sorozat 5. évadjának utolsó részei alatt, amikor spoiler Nagyon tetszett a történet, mert Asajj Ventress emberi oldalát mutatja be és azt, hogy megváltást nyerhetne. Ötös.
Szóval Jody Houser kitett magáért ezekkel a történetekkel és Luke Ross rajzai is mesések. Ez a kötet is bekerül a kedvenceim közé.

negoti P>!
Jody Houser: Star Wars: A Köztársaság kora – Gonosztevők

A Darth Maul történet nem volt annyira érdekes, de Palpatinenak nagy tervei vannak. Jango Fett éles bevetésre viszi Bobát, és, mint a legtöbb fejvadász történet ez is nagyon jó. Dooku gróf (már nem mester) útját ott keresztezi egy jedi, ahol nem szerette volna, Grievousnak furcsa élményben lesz része, de ő csak egy, pusztítsunk el mindent, harcos. A különszám meg Asajj Ventresről szól. Összességében jó ez a kötet, és a részek végén rövid és érdekes összefoglalók vannak a karakterekről.

Akos_Kirsch I>!
Jody Houser: Star Wars: A Köztársaság kora – Gonosztevők

Nem jelöltem be a molyon, de tegnap érkezett ez a képregény két másikkal együtt. Rendkívüli módon elnyerték a tetszésemet a kötetben szereplő történetek és azok grafikai megvalósítása. Élvezet volt olvasni, ahogy betekintést nyerhettünk a negatív karakterek egy-egy kalandjába új és már ismert helyszíneken. Külön örömmel olvastam ebben és a Star Wars – A Közetársaság kora – Hősök című képregényben is a történetek közötti cikkeket, melyek a szereplők megalkotásáról meséltek, elárulva néhány kulisszatitkot.
Erős darab, jár az öt csillag. :)

Melcsó>!

Ez is tetszett!
Viszont a Hősök-el ellentétben, itt annyira nem hatott rám egyik sztori se úgy, mint mondjuk abban. Ettől függetlenül még jó kis sztorik voltak, bár sok újat nem mutatott, mivel szinte az összes szereplő ármánykodásait már végigkísérhettük a Klónok Háborújában. A kedvencem szerintem Jango Fett-é volt, spoiler. Lehet, hogy pont azért, mert belőle nem volt a sorozatban. Amúgy, ami nekem teljesen wtf moment volt, az a spoiler Nem tudom, hogy neki van-e valami szerepe valami korábbi Legends vagy bármi történetben, de én most találkoztam vele először, és nem nyert meg magának.

Nagy_Barna>!
Jody Houser: Star Wars: A Köztársaság kora – Gonosztevők

Egy árnyalattal gyengébb, mint a Hősök változat (Grevous tábornok bemutatása szerintem gyengébb lett) de alapvetően itt is jól működik a szereplőkre bontott szerkezet.

ftamas>!
Jody Houser: Star Wars: A Köztársaság kora – Gonosztevők

A kötet nagyon hasonlít a párjára (https://moly.hu/konyvek/jody-houser-marc-guggenheim-star-wars-a-koztarsasag-kora-hosok), csak itt nem a jókat, hanem a rosszakat mutatja be.
Ez is viszonylag igényes rajzokkal, rövid de nem rossz történetekkel operál.
Viszont az gáz, hogy mivel nincs meg az oldalszám, fogják és beleteszik a másik kötet egy novellájának a felét…

A_S1M0N P>!
Jody Houser: Star Wars: A Köztársaság kora – Gonosztevők

A Hősök után a Gonosztevők is tetszett, de semmi extra, mégis jó volt újra látni a sötét oldal szereplőit, mert érdekes karakterek. Kedvenceim Maul és Dooku, de a Fettek kis kalandját is örömmel olvastam.

Kada22>!
Jody Houser: Star Wars: A Köztársaság kora – Gonosztevők

Ez telitalálat volt. Imádtam. Még egy kicsit jobban is tetszett, mint a Hősök oldal. Maul története fantasztikusan viszi tovább a Darth Maul képregény történetét. Dooku története kb. ugyanennyire tetszett. Ahogy grófként utazgat és titokban gyűjti a szövetségeseket Sidiousnak. Jango története is meglepően izgalmas lett. És végre láthattam a jelenetet, mikor Dooku felbéreli. Ez nagyon tetszett. Ventress története szintén, pedig abban nem volt semmi rendkívüli.
Kicsit Grievous története lógott ki nekem. Az tetszett, hogy láthattam, milyen volt, mielőtt gép lett, de a sztori maga nem fogott meg.
Így sincs okom panaszra, a sötét oldal kedvelőinek kötelező olvasmány :D