Hősök (Star Wars: A Köztársaság kora) 34 csillagozás

Jody Houser – Marc Guggenheim: Star Wars: A Köztársaság kora – Hősök

TALÁLKOZZ A KÖZTÁRSASÁG LEGNAGYOBB HŐSEIVEL!

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL A Köztársaság kora című sorozatának részeit foglalja magában. A kötetben található történeteket Jody Houser és Marc Guggenheim írta, Cory Smith és Wilton Santos rajzolta.

Qui-gon Jinn egy különös bolygóra utazik, ahol megkísérti a Sötét Oldal – vajon képes lesz a Jedi mester ellenállni a delejes csábításnak? Yoda javaslatára Obi-van Kenobi magával viszi fiatal padavanját egy veszélyes küldetésre, amelyre a fiú még nem áll készen. Anakin fontos csapást mér a szeparatista erőkre, mestere mégis bizonytalan a jövőjét illetően… Padmé Amidala titokban hagyja el a Coruscant bolygót, hogy rávegyen egy bolygórendszert a Köztársasághoz való csatlakozásra – ám a diplomáciai tárgyalás életre-halálra szóló harccá fajul… Ez a kötet a Köztársaság hőseinek kalandjait meséli el; olyan történeteket, amelyekben megmutatkozik a hősök valódi nagysága, bátorsága és állhatatossága.

Szukits, Szeged, 2019
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634975434 · Fordította: Sándor Zoltán · Illusztrálta: Caspar Wijngaard, Paolo Villanelli, Marc Deering, Walden Wong, Wilton Santos, Cory Smith

Yoda · Qui-Gon Jinn · jedi

Razor P>!
Jody Houser – Marc Guggenheim: Star Wars: A Köztársaság kora – Hősök

Ez most nekem annyira nem jött be. Egy füzetes történeteket, ami esetleg újat is mond, sohasem egyszerű írni, főleg már bejáratott karakterek esetén, és ez itt igencsak megmutatkozott. A négy nagyból leginkább Obi-Wan története tetszett, az jól bemutatta a bizonytalanságát mester státuszát illetően, de a többi… Qui-Gon története alapvetően jó volt, de picit olyan érzésem volt, mintha ha valami nagyobb történet bevezetője lenne, Anakin és Padmé történetét pedig láthattuk már ilyen-olyan formában A klónok háborúja epizódjaiban. A végén a két kis történet egynek elment, a Rex és Jar-Jar sztorin egész jól szórakoztam, kis dózisban szerintem jól működik a gungan esetlensége.
Grafikailag rendben volt a kötet, szerintem hozta az elvárt színvonalat, a karakterek felismerhetőek voltak és a történet is követhető volt minden esetben.

Darth_Revan>!

Star Wars: A Köztársaság kora: Hősök
Az Age of… sorozat Köztársaság korában játszódó kötete, mely a világos oldal bajnokaival foglalkozik egy nem mindennapi gyűjteményt tár az olvasók elé. A Skywalker kora filmmel lezárul a Skywalker saga és az Age of… képregények végig vonulnak minhárom trilógián, hogy az összes jelentős szereplővel foglalkozzanak egy-egy történet erejéig.
Qui-gon Jinn: Egyensúly
Obi-van Kenobi: Küldetés
Anakin Skywalker: Az Áldozat
A Baljós árnyakban Anakin arról is álmodott, hogy felszabadítja a rabszolgákat. Nos, gyakorlatilag ezt kapjuk meg most egy rövid és izgalmas történetben. spoiler Sok mindent sikerült belesűríteni ebbe a füzetbe. A hősies Anakint, az egyre inkább a Birodalomra hajazó Köztársaságot, az összemosódó határvonalat a jó és a rossz között.
Padmé Amidala: A híd
spoiler Padmé töretlenül hisz a jóban és a szebb jövőben. A békéért és az igazságért kockára teszi az életét is. Ez a történet kiválóan bemutatja ezt.
A különszámok történetei.
A fegyver
spoiler E történetben jól megmutatkozik a Jedik korlátja is. Hiába vezeti őket a jó szándék, a törvények sokszor ezt is felülírják. Keserű.
501 plusz egy
Rex és Jar Jar mulatságos kalandja. Örülök, hogy külön történetet kaptak. Főleg Jar Jar. spoiler A csupaszív és aranyos Jar Jar nem hagyja bajtársait bajban és a saját ügyetlen módján segít. Sokat derültem ezen a rövid történeten, nagyon élveztem.
Összességében véve több, mint elégedett vagyok a kötet történeteivel. Nagyon színes és sokoldalú. Elképesztő rövidségük ellenére mindig sikerült kiemelni az adott karakter egy fontos személyiség jegyét és sikerült a Köztársaság és a Jedik fontos problémáira is rávilágítani. Nagyszerű esszenciája az előzmény trilógiának. A kis összefoglalók csak még jobban elmélyítik az élményt. Kiváló, ötös.

A_S1M0N P>!
Jody Houser – Marc Guggenheim: Star Wars: A Köztársaság kora – Hősök

Tetszettek ezek a rövid történetek és a végükön a kánonos összefoglalók is.
Qui-gon Jinn és Obi-van Kenobi továbbra is nagy kedvenceim, előbbi remekül látja, hogy mi a baj a Jedi Renddel, utóbbi pedig magát is tanítja, nem csak Anakint, mind a ketten jó hatással vannak a másikra.
A többiek is tetszettek, összességében a kötet nem váltja meg a világot, de mégis örömmel olvastam ezeket a rövid történeteket, amik tovább bővítették a jól ismert karakterek ténykedéseit a zavaros időkben.

Melcsó>!
Jody Houser – Marc Guggenheim: Star Wars: A Köztársaság kora – Hősök

Hát ez igazán jól esett, főleg reggel volt jó olvasni, mikor elkezdtem :)
A fél csillag levonást inkább a rajzokra kapta, mert valahol elég érdekesek voltak, nem mindig hasonlítottak olyan jól a karakterekre, de efelett persze el lehet siklani.
A történetek is tetszettek mind, talán csak spoiler Nekem még a spoiler
Nagyon tetszett Qui-gon bevezető sztorija, az igazán megfogott :) spoiler De persze élveztem nagyon Obi-Want is, szerintem övé lett a második legjobb. Anakinét is meg Padmét is szerettem.
Lehetett volna hosszabb is, de nem volt rossz így se. Láttam van belőlük egy egész sorozat minden erából, úgyhogy valószínűleg folytatom majd.

ftamas>!
Jody Houser – Marc Guggenheim: Star Wars: A Köztársaság kora – Hősök

Apró és ( talán túl ) rövid, pozitív karaktereket bemutató történetek, amelyek egész jól sikerültek és kifejezetten szépek, mondjuk az utolsó kivételével, de gondolom Jar-Jart nem merték szépen lerajzolni. :)

Nagy_Barna>!
Jody Houser – Marc Guggenheim: Star Wars: A Köztársaság kora – Hősök

Meglepően jó így, szereplőkre bontva a szerkezet. Az egyoldalas bemutatások is példaértékűek. Mindkettő lehetett volna felszínes és unalmas. Így viszont bizonyítékai annak, hogy egy képregény nem csak hosszú, mély történettel lehet jó (ahogy eddig gondoltam)

Csokky>!
Jody Houser – Marc Guggenheim: Star Wars: A Köztársaság kora – Hősök

Néhány apró történet, alapvetően jó rajzok. Egy kis színes, semmi több.

Kada22>!
Jody Houser – Marc Guggenheim: Star Wars: A Köztársaság kora – Hősök

A bejelentés óta vártam ezt a képregényt, külön pacsi a Szukitsnak, hogy ilyen hamar jött magyarul.
A kötetben 4 fő és két különszámos történet kapott helyet, különböző karakterekkel, különböző időszakokban.
Nekem a Qui-Gonról szóló történet lett a kedvencem. Annyira jól bemutatja, hogy mennyivel különb a többi Jedinél, ő az, aki bemutatja, milyennek kellene lennie a Rendnek, ha nem térnek le az útról.
Obi-Wan története is tetszett, jó volt kicsit belelátni a fejébe. Megismerni a gondolatait arról, hogy ilyen gyorsan lett mester.
Anakin sztorija simán elmenne egy TCW epizódnak is, olvasás közben szinte láttam magam előtt a részt. :)
Padmé sztorija nekem egy kicsit laposabbnak tűnt, mint a többieké, de persze nem sokkal maradt le. Szegényem nem tehet róla, hogy nem Jedi. :D
Tetszett Windu története is, és Rex századosé is. De ezek tényleg inkább csak kiegészítő történetek.
Tetszettek a történetek végén az összegzések a karakterekről.
Összességében nem csalódtam. Tökéletes nyitány :D

verone >!

Korlátok nélkül a Jedik könnyen azzá válnak, ami ellen harcolnak.

Kapcsolódó szócikkek: Jedi · jedi · Qui-Gon Jinn
verone >!

Az Erő sokak számára örök rejtély marad, és félreismerik azokat, akik gyakran folyamodnak hozzá.

Kapcsolódó szócikkek: az Erő · rejtély · Yoda