Hősök (Star Wars: A Köztársaság kora) 8 csillagozás

Jody Houser – Marc Guggenheim: Star Wars: A Köztársaság kora – Hősök

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL A Köztársaság kora című sorozatának részeit foglalja magában. A kötetben található történeteket Jody Houser és Marc Guggenheim írta, Cory Smith és Wilton Santos rajzolta.

Qui-gon Jinn egy különös bolygóra utazik, ahol megkísérti a Sötét Oldal – vajon képes lesz a Jedi mester ellenállni a delejes csábításnak? Yoda javaslatára Obi-van Kenobi magával viszi fiatal padavanját egy veszélyes küldetésre, amelyre a fiú még nem áll készen. Anakin fontos csapást mér a szeparatista erőkre, mestere mégis bizonytalan a jövőjét illetően… Padmé Amidala titokban hagyja el a Coruscant bolygót, hogy rávegyen egy bolygórendszert a Köztársasághoz való csatlakozásra – ám a diplomáciai tárgyalás életre-halálra szóló harccá fajul…

Ez a kötet a Köztársaság hőseinek kalandjait meséli el; olyan történeteket, amelyekben megmutatkozik a hősök valódi nagysága, bátorsága és állhatatossága.

Szukits, Szeged, 2019
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634975434 · Illusztrálta: Cory Smith, Wilton Santos

Saille P
Jody Houser – Marc Guggenheim: Star Wars: A Köztársaság kora – Hősök

Azt hittem, összefüggő sztorit kapunk, de nem, hanem egy-egy kis jellemtő történetet kapunk a főbb karakterekről, és utána egyoldalas kánonos összefoglalót a szerepükről és az életükről. Ez kissé furcsábbá és szagatottá tette a kötetet. Ám a rajzolása a legtöbb esetben feledtette ezt. legalábbis Qui-gon és Obi-van nekem nagyon tetszett (ritkán ragadják meg ennyire jól őket). Szóval mindenképp érdemes beszerezni ezt a kötetet is!