Szívtől ​szívig 415 csillagozás

Jodi Picoult: Szívtől szívig Jodi Picoult: Szívtől szívig

E bravúros fordulatokkal tarkított, megindító regény egy gyilkosságért halálra ítélt férfi történetét dolgozza fel, aki azért küzd, hogy felajánlhassa szívét egykori áldozata szívbeteg kislányának. A kisvárosias New Hampshire államban e szándéka, és a személye körül kialakuló legendák alaposan felborzolják a kedélyeket. Egy talpraesett jogásznő és egy fiatal katolikus pap mégis a férfi ügye mellé áll – miközben az események hatására mindkettejük élete gyökeresen megváltozik.

A népszerű írónő, a Nővérem húga és a Tizenkilenc perc szerzője, e kötetében is rendkívüli érzékenységgel foglalkozik olyan kényes témákkal, mint a szervadományozás, a halálbüntetés és a vallásos meggyőződés. A könyv több héten keresztül vezette a New York Times bestseller-listáját.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Athenaeum, Budapest, 2015
448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632934563 · Fordította: Hussami Péter
Athenaeum, Budapest, 2012
442 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639797390 · Fordította: Hussami Péter
Athenaeum 2000, Budapest, 2009
442 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639797390 · Fordította: Hussami Péter

Claire Nealon · csapatkapitány · Isaiah Matthew Bourne (Shay) · June Nealon · Lucius DuFresne · Maggie Bloom · Michael Wright atya

ZsúésKrisz_Olvas>!
Jodi Picoult: Szívtől szívig

„Az írónő minden kötete szélsőséges érzéseket vált ki belőlem. Legtöbbször lassan haladok a műveivel, egyrészt, mert szeretném, ha minél tovább tartana, másrészt, mert mindig van bennük valami, amit fel kell dolgoznom, meg kell emésztenem, el kell rágódnom rajta, mint a csonton, és ez egy nagyon jó dolog. Kevés könyv váltja ki ezt nálam, de Jodi-nak szinte minden könyve.”
További értékelést itt olvashatod:

gabiica P>!
Jodi Picoult: Szívtől szívig

Jodi Picoult ismét egy nagyon megrázó, mély, és nehezen feldolgozható tartalommal bíró könyvet írt. A téma mindenképp elgondolkodtató, nagyon erős köntöst kapott ebben a könyvben.
Számomra elég sok, néha már túlzóan sok volt a vallás témája, ezért sem tudtam maradéktalanul 5 csillagot adni rá, sokszor elnyomta az igazi jelentőségét az eseményeknek.
A történet lezárása nem lepett meg – szinte végig számítani lehetett rá, de ettől még nem csökkent a cselekmény felfokozottsága. Ismételten nem kellett csalódnom Jodi Picoultban!

h_orsi>!
Jodi Picoult: Szívtől szívig

Ez volt az első könyvem az írónőtől, de biztosan nem az utolsó. Nagyon tetszett az írásmódja és a témaválasztással sem volt gondom. Viszont kicsit csalódtam. Ugyanis a komoly témát nagyon szárazon dolgozta fel. Másrészt pedig…tudom, hogy ezt mindenki elmondta már előttem, de borzasztóan hasonlít egy Stephen King könyvre, amiből filmet is készítettek. Ez pedig a Halálsoron.
Pozitívum viszont, hogy olyan témákat is érint, amik érdekelnek vagy csak egyszerűen az átlag embert is érintik. Ami tetszett, hogy kellőképpen komolyan dolgozta fel ezeket.
Sajnos a végével nem igazán tudtam mit kezdeni, de erről bővebben itt olvashattok:

KATARYNA>!
Jodi Picoult: Szívtől szívig

Az életet kétféleképpen lehet élni.
Úgy, hogy semmiben nem fedezzük fel a csodát.
És úgy, ha mindenben felfedezzük a csodát.

@loveQhuay sajnos még egy Kinget sem olvasott… főleg nem a Halálsoron-t! Innen üzenem neked 5 és fél nap félrepakolgatás… 1,5 nap alatti végigolvasás, 1 hét vacillálás után, hogy mi a jó eget írjak az értékeléshez… és az ismét visszatérő 39 fokos láz homályában :D, hogy olvasd el vagy nézd meg a filmet, mert szinte az első 100 oldal tisztára le lett másolva róla. Majdnem félbehagytam, nem akartam még egy King utánzatot olvasni… de utána a folytatásban… és a végén… hát igen… elsírtam magam. A sok vallási bizb.sz és a hasonlóságok ellenére is szerettem.
Shay <3 Olyan volt nekem, mint John Coffey.
És June férje…. spoiler

Szerettem, olvassátok… és a vége. <3

Ez az én egyszerű vallásom.
Nem kellenek templomok;
nem kell bonyolult filozófia.
A saját eszünk, a saját szívünk a mi templomunk…(…)

Bur3sz>!
Jodi Picoult: Szívtől szívig

Többen írtak a Halálsoron plágiumáról. Ebben nem tudok pálcát törni, mert Kinget szégyen szemre nem olvastam. JP viszont megint hozta a formáját. Számomra elgondolkodtató volt a regény, a témavezetés és a megoldás. Mondjuk Maggie szerelmi epizódja haanyagolható is lehetne, de talán ez a kis kitérő oldja az amúgy feszült légkört.

bokrichard>!
Jodi Picoult: Szívtől szívig

Ez volt a sokadik JP könyvem, és azt kell, hogy mondjam, hogy van ennél jobb is, igaz, még mindig kiemelkedő. Máskor is előkerült már a vallás, mint téma, igaz, ott nem a központi szerepben. Én és a vallás távol állunk egymástól, és azt hiszem ezzel eleget mondok. Nem szeretem alapból sem, pláne könyvekben, mert nagyon szirupossá tudja tenni a cselekményt. Itt ez nem történik meg. Arról, hogy mennyire hasonlít a Halálsoronra, sokan írtak, én nem is kívánok ezzel foglalkozni, egyfelől, mert mindkét könyv nagyon jó, másfelől meg a hasonlóságok-különbségek megítélése nehezen megy, hisz King remekművét még a gimi elején olvastam (de hamarosan megpróbálok sort keríteni az újraolvasásra, már csak ezért is…). Shay Bourne-t nem nagyon tudom hova tenni, így, hogy ennyit gondolkodtam rajta. Maggie humorossága kellően kiegyensúlyozza azt a drámát, azokat a szívfacsaró részeket, amikben a könyv tobzódik. A szokásos séma a felépítésben megvan, amit egy JP rajongó észrevesz. És ami az elgondolkodtató részét illeti a vallásról: elég, ha annyit mondok, hogy bizonyos szereplők hozzáállása, és gondolatai közel megegyeznek azzal, ahogy én vélekedek.

Emília5>!
Jodi Picoult: Szívtől szívig

Imádom Jodi Picoult könyveit, ha tőle olvasok, garancia, hogy nem fogok csalódni. Most sem történt máshogy. Tetszett a történet, örömmel üdvözöltem a Csodalányban megismert szereplőket is, az újakat is nagyon megkedveltem. A csavar a végén számomra már az elején nyilvánvaló volt kivételesen, talán mert már jól ismerem Jodi stílusát, de ez semmit nem vont le az értékéből. A fél pont levonása azért van, mert egy kicsit itt sok volt nekem a valláselemzés, bár megszoktam az írónőtől a téma alapos kivesézését. Nem a kedvencem tőle, de mindenképpen szerettem ezt is.

Hörcsibald>!
Jodi Picoult: Szívtől szívig

Lényegében minden gondolatomat megfogalmazta valaki. A könyvborító valóban tévedés, bár a könyv címe is elég nőcis, így azt hiszem a cím önmagában visszatartja a férfi olvasókat. Pedig jó a történet, egészen filmre való. Engem nem zavart a Halálsoronos hasonlóság, a vallástörténeti részeket pedig kifejezetten élveztem. Tényleg elképesztő az írónő felkészültsége, jogászként a jogi részeket is nagyon érdekesnek találtam. A szerelmi szál talán tényleg felesleges, ellenben szívmelengető. A csavar már sejthető viszonylag az elejétől fogva, de ez nem baj, nekem így is letehetetlen volt. Nem ez életem nagy könyve, de egy igazi bestseller.

Lady_E>!
Jodi Picoult: Szívtől szívig

Jodi PIcoult szerintem napjaink egyik legjobb írója.
Olyan témákat dolgoz fel, amikhez csak a legbátrabbak mernek hozzányúlni, és ezeket a témákat minden szemszögből, minden oldalról megvizsgálja.
Egyik másik értékelés alapján azt hittem, hogy amit kapni fogok, az a Halálsoron című könyv/film valamilyen átdolgozása lesz, de azon kívül, hogy itt is egy halálraítélt ember történetét ismerhetjük meg, egészen máshogy, másról mesél ez a könyv.
Bemutatja a halálbüntetést a vádlott és az áldozat szemszögéből is, bemutatja, hogy egy ilyen döntés meghozatala, hogyan befolyásolja egy fiatal ember életét.
Nem tudom elmondani, mennyi értékes gondolatot olvastam az életről, a vallásról és akkor arról még nem is beszéltem, hogy June (az áldozat és egy szívbeteg kislány édesanyja) hogyan őrlődik a bosszú és a gyermeke megmentése között.
Nehéz kérdéseket feszeget, de csak ajánlani tudom.

spoiler>!

A gyertya megvilágítja a sötétet, de a sötét nem sötétíti el a gyertyát.

tataijucc>!

Azt mondják, az Isten csak annyi terhet rak egy ember vállára, amennyit az elbír. Ez rögtön felvet egy nagyon fontos kérdést: egyáltalán miért akarná az Isten, hogy terheket cipeljünk?

tataijucc>!

Mindenkinek könnyebb a kitaposott ösvényt járni, mint elismerni, hogy esetleg már régóta rossz úton halad.

annepage>!

Ha más vagy, néha észre sem veszed a milliókat, akik elfogadnak olyannak, amilyen vagy. Csak azt az egyvalakit látod meg, aki nem fogad el.

BoneB P>!

– Na nem, nem küldök egyszerre egy papot és egy rabbit tanúnak. A bíró végig azt várná, mi lesz a poén.

Kapcsolódó szócikkek: Maggie Bloom
Bur3sz>!

Tudom, hogy Isten nem tesz olyan terhet a vállamra, amelyet nem tudok elviselni. Bár ne bízna bennem ennyire!
Teréz anya

Kapcsolódó szócikkek: Teréz anya
bmgrapes I>!

Ritka kincs a világban a szeretet. Nagyon nehéz olyan szeretetet találni, ami értelmet ad a létednek. Ha jól sejtem, a gyerek pontosan erről szól, a legtisztább formában. A gyerek a szeretetnek egy feltétel nélküli formája : semmit sem kell előtte bizonyítanod, nem kell félned, hogy elveszíted.
Talán ezért fáj annyira, ha mégis elveszíted.

Halász_Eszti>!

Elképzelem, milyen érzés lehet, ha olyasvalaki érint meg, aki annyira szeret, hogy nem bírja nézni, hogy elaludtál. Hozzád ér, te pedig arra ébredsz, hogy keze a szíveden van.

Farby>!

Az ember néha csak azt látja meg, amit látni akar, nem pedig azt, ami a szeme előtt van. Néha pedig egyáltalán nem lát tisztán.

436

rita_66>!