!

Bookline · 3.490 Ft –15% 2.966 Ft
Olvasók Boltja 2.966 Ft
1.500 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

Zoe Baxter sikeres és elismert zeneterapeuta, hangszereivel és énekével számtalan beteg embernek segít a gyógyulásban. Számára mégiscsak egy dolog igazán fontos: az hogy számtalan sikertelen próbálkozás után végre anya lehessen. Amikor újra bekövetkezik a tragédia, férje helyett újonnan megismert barátnője, Vanessa lesz az, aki kiáll mellette, kapcsolatuk pedig őszinte szerelemmé alakul. Szembe kell nézniük azonban a kirekesztettséggel és azzal, hogy milyen mérhetetlen akadályokat kell leküzdeniük ahhoz, hogy a társadalom családként tekintsen rájuk. A szerző hetedik magyarul megjelenő regényében ismét szívhez szólóan ábrázolja e különös szerelem rezdüléseit és a legőrjítőbb fájdalmat, amit egy anya átélhet: ha le kell mondania gyermekéről.

Eredeti mű: Jodi Picoult: Sing You Home

Eredeti megjelenés éve: 2011

Athenaeum, Budapest, 2012
472 oldal · ISBN: 9789632932071 · Fordította: Sóvágó Katalin

politikus

robinson P
Jodi Picoult: Gyere haza

Mit is írhatnék? Jodi Picoult jól, olvasmányosan, érdekesen ír…. friss, mai „meleg” témát választott, bátran nyúl mindenhez, ami elképesztő, megosztó is lehet? Lehet.. Egyház és homoszexualitás. Nagyon fontos az ember életében a szerelem. Egy nőnek az anyaság megélése szintén. Mindenki legyen boldog a párjával, akármilyen nemű is, mert a boldogsághoz mindenkinek joga van. Nehéz, nem is lehet egyértelműen állást foglalni a gyerekvállalás kérdésében… A magam véleményét is megtartom magamnak. Egy idézettel zárnék a történetből:
.." nem a nemi identitás a fontos egy családban, hanem a szeretet."

cseri P
Jodi Picoult: Gyere haza

Bűnös szenvedélyem a Jodi, pedig tudom, hogy hatásvadász, felszínes és szájbarágós egyszerre. Minden évben ír egy könyvet, és szerintem mindig el is fogom olvasni, mert érdekes témákat ír meg olyan stílusban, hogy a befogadásba gyakorlatilag nem kell energiát fektetni, szóval ez nagyon pihentető.
Amúgy most egy kicsit (nagyon…) részrehajló volt, azonkívül ahogy szokta, megint egy csomó dolgot eltúlzott és gondolom, hogy ez-az nem is úgy van, ahogy írta, továbbá egy kicsit kurtán-furcsán lett vége. De nem baj.

Mackólány P
Jodi Picoult: Gyere haza

Nem ez az első könyvem sem az írótól, sem a szexuális másságról.
Nincs is vele semmi bajom, én úgy vélem, hogy mindenki úgy éli az életét, ahogy neki jó, amíg nem bánt másokat vele, és főleg az általam szeretetteket és engem.
Az, ahogyan ír JP, nekem nagyon tetszik, olvasmányos, vannak benne olyan részek is, amelyek nekem sok tekintetben újat mondanak, de hát azért olvasunk, hogy tanuljunk és okuljunk is belőle, főleg, ha általa szórakozunk is.
A szereplők?
Nos, teljesen életszerűek, mint ahogyan az alkoholizmus, a másság, majd az ezeken való elgondolkodás is.
Teljesen hétköznapiként szembesültem az eseményekkel, istenem, hát ilyen a világunk.
Hibázunk, megbánjuk, jó esetben próbáljuk jóvá tenni, több, kevesebb sikerrel.
Alkoholizmus ide vagy oda, számomra a legszerethetőbb karakter Max volt, bármiket is cselekedett a történet folyamán. Mégis ő volt a legigazabb, a legemberibb, és azt hiszem, hogy ő az, aki igazán a valóságot tükrözi.
Ráadásul a történet olyan jól van megírva, hogy nem nagyon tudtam letenni, csak amikor már éjszaka fájt a szemem a lámpa fényétől.
Megint sok mindent tanultam az életről, és annyi okos gondolatot találtam, hogy nem győztem jegyzetelni.

LittleStar
Jodi Picoult: Gyere haza

Nekem a maga módján ez a könyv is tetszett. Nem mondom, hogy felért a Sorsfordítókhoz, de hozta a szokásos Jodi stílust, még ha kicsit lájtosabbra is sikerült. Hozzáteszem a szereplőkkel egyáltalán nem tudtam azonosulni, egyikkel sem. két kedvencem volt az egyik Liddy a másik pedig Lucy, de ők csak mellékszereplőkként futottak a történetben, saját szemszöget ugye nem kaptak (mondjuk ezt picikét sajnálom). A másik, ami miatt lejött a fél csillag a bírósági tárgyalásos részek, néha már olyan szinten untattak, hogy azt hittem sose lesz vége. Ezt még egyik Picoult könyvnél se éreztem így. Max, Zoe és Vanessa olyan szinten ellenszenvesek voltak egytől egyig, hogy el se hittem, hogy ilyen van, ritka az amikor ennyire utálom az összes főszereplőt. Ettől függetlenül a történet fogható volt a maga módján, bár persze nem minden lépéssel értettem egyet, de jó volt ez így, ahogy volt. Nem minden könyv lehet tökéletes :) 4*

Woland
Jodi Picoult: Gyere haza

Voltál már úgy, hogy a hideg tél közepén vágytál egy forró fürdőre, de beleültél az üres kádba, és úgy kezdted engedni a vizet? Az elején majd’ megfagysz, ahogy a forró víz melegít alulról, a hűvös levegő pedig reszketésre késztet. Amíg nem lesz elég meleg víz a kádban, nem érzed jól magad, ha viszont megtelik, elmerülsz a forró vízben, és elégedetten hunyod le a szemed, és ki sem akarsz szállni… Gyere haza pont ilyen volt számomra. Az elején borzasztóan lassan haladtam, szinte reszkettem közben. Nem a stílussal volt baj, félreértés ne essék, de arról olvasni, hogy egy nő sok-sok lombikprogram után kihord egy gyermeket, akivel végül elvetél, és világra kell hoznia a halott magzatot, az borzongató. Márpedig így kezdődik Jodi Picoult regénye, azonban aki megfutamodik az első 40-50 oldal után, az egy nagyon jó élményt veszít el.

Tovább: http://kulturkrimo.blog.hu/2017/03/06/gyere_haza_395

mucu
Jodi Picoult: Gyere haza

Ezt a JP könyvet sem sikerült indulatoktól mentesen végig olvasnom. Volt, hogy le is kellett tennem, annyira felhúztam magam a cselekményen.

A történetben szereplők helyzete, bonyolult, és szövevényes. Picoult egyébként is mestere annak, hogy összekuszálja a szálakat, mert cselekményeibe mindig belevisz újabb, és újabb fordulatokat, amivel szinte a végtelenségig bonyolítja azokat. Amit nagyon szeretek még a történetvezetései kapcsán, hogy minden oldalt bemutat. Megismerem a szereplők lelkiállapotát, motivációját, gondolatait, élethelyzetét, egyszóval: beléjük látok.

Ami viszont bennem a legtöbb indulatot kiváltotta olvasás közben, az az egyház hozzáállása, és megnyilvánulása a homoszexualitással kapcsolatban volt. Az a mérhetetlen képmutatás, és pofátlanság amiről olvastam az események kapcsán, attól komolyan felfordult a gyomrom. Az agymosásról, és a Biblia csűrés-csavarásáról már nem is beszélnék.

Összességében, ismét egy nagyszerű könyvet olvastam a szerzőtől. Nehéz témák, bonyolult élethelyzetek, komoly indulatok jellemzik könyveit, és ez sem volt kivétel.

Jodi Picoult: Gyere haza

Tetszett és még mindig töretlenül szeretem Picoult nénit. Kicsit mindkét részről érintett vagyok, a családom vallásos és vannak meleg barátaim. A vallás és az egyház teljesen két különböző dolog. A hit néha az egyetlen dolog, ami az embernek segíthet, ellenben az egyházat képmutatónak és erőszakosnak tartom (a Biblia is tiltja a sertéshús fogyasztását, ugye..). Néha annyira felhúztam magam a szemellenzős felfogáson, hogy le kellett tennem a könyvet. Nem értem, hogyan lehet elítélni embereket egy olyan dologért, amiről nem is tehetnek. Hiba lenne azt gondolni, hogy ők ezt önként választják, pontosan láttam hogyan őrlődik az egyik barátom emiatt. És nem gondolok róla kevesebbet, azért mert más, mint a 'norma'. Ugyanolyan humoros és értelmes fiú maradt és ugyanazokért a dolgokért tudom tisztelni, mint mielőtt bevallotta. Összességében ez egy nagyon jó könyv: véleményt és érzelmeket vált ki.
OFF: Nem tudom, hogy a fordító vagy az írónő, de egyikük nagyon rossz matekból, a 49 NEM prímszám.

Jodi Picoult: Gyere haza

Sammy nagy utat járt be, bár nem is tudott róla. Forrongott a világ körülötte és tüskékkel várta. Persze, ha elég nagyok a tüskék, akkor egy parányi mag jól megfér közöttük, és ha két rózsaág úgy dönt, oltalmat adóan összekapaszkodik, akkor a mag kikelhet.

Nem vagyok kertész, mint Max, ezért lehet, hogy amit leírtam badarság, de nem is ez a lényeg… Jodi Picoult már megint elgondolkodtatott és mindezt megint valóságos szereplőkkel és élő, gazdag részletekkel… Ezért szeretjük. Legalábbis én biztosan!

Bővebben: http://miamonakonyveldeje.blogspot.hu/2012/08/jodi-pico…

bmgrapes I
Jodi Picoult: Gyere haza

Meglepődve olvastam több véleményben, hogy sokan már megunták Jodi Picoult, mert mindig ugyanarról, ugyanúgy ír, mintegy önmaga kliséjévé vált. Sokan a szemére vetik, hogy minden könyvében menetrendszerűen visszatérő elem a bíróság és valamilyen per.
Én még nem unom a könyveit, a pereket meg kifejezetten élvezem, mert még ha hasonló is a jogalap, az eset egyedi körülményei mindig izgalmassá teszik a tárgyalás menetét.
És ugyanez vonatkozik Picoult cselekményszövésére: szeretem az apró kis történetmorzsákat, melyekkel színesebbé teszi a karaktereket és az eseményeket.
Nyelvezete töretlenül magas szintű.
Én nem akarom, hogy váltson, mert nem szeretnék vele úgy járni, ahogy Cecilia Ahernnal, aki igencsak alacsonyra tette azt a bizonyos lécet.
Miért vontam le egy félcsillagot? Nos, nekem nem volt száz százalékig hiteles Zoe köpönyegváltása (heteroból homo).

Barbikönyvek
Jodi Picoult: Gyere haza

Hát ez a könyv is zseniális! :D
Imádtam, hogy a legfontosabb szereplők szemszögeiből láthattam (felváltva) a történéseket. A leírások tökéletesen tükrözték a szereplők szemléletét. A bírósági tárgyalás volt a legizgalmasabb, mert ott tényleg 180 fokos ellentétben láthattam a 2 ügyvéd álláspontját!

Miamona

Akkor tudhatjuk valakiről, hogy illik hozzánk, ha a dolgok, amelyeket nem kell elmondania, fontosabbak azoknál a dolgoknál, amelyeket el kell.

cassiesdream

Minden élethez tartozik kísérőzene.

Kapcsolódó szócikkek: élet · zene
Miamona

Amikor Max felesége voltam, összetévesztettem a szerelmet a mentőkötéllel. Majd én megmentem, majd én leszoktatom az ivásról. Csakhogy más dolog olyasvalakit toldozgatni, aki összetört, és más dolog olyasvalakire lelni, aki egésszé tesz.

Miamona

A barátság sokban hasonlít a szerelemre: a szikra és az újdonság lassan megkopik, és átadja a helyét valami kényelmesnek és kiszámíthatónak; olyan lesz, mint egy kardigán, amelyet esős vasárnapokon veszünk elő a fiókból, amikor valami melegre és ismerősre vágyunk.

Miamona

Szerintem a zene az emlékezés nyelve.

Kapcsolódó szócikkek: zene
Miamona

A zene, amit hallgatunk, talán nem határoz meg minket.
Viszont piszok jó kiindulási pont.

Nusii

Ez mindenkire igaz: a zene, amelyet választunk, tisztán tükrözi, kik vagyunk igazából.

Nusii

Olyan sok dolog van, amit nem bírok elhinni. Hogy minden ember azt kapja, amit érdemel, a jót és a rosszat is. Hogy egy nap olyan világban élhetek, ahol az embereket a tetteik alapján ítélik meg. Hogy úgy is lehet happy end, hogy nincsenek feltételek és kikötések.