This ​Man (This Man 1.) 11 csillagozás

Jodi Ellen Malpas: This Man Jodi Ellen Malpas: This Man

Young interior designer Ava O’Shea has an appointment for a first consultation at The Manor with the owner, Mr Jesse Ward. She is expecting nothing more than an overweight, cravat wearing, well-to-do countryman, and on arrival, nothing would suggest otherwise. How wrong could she be? This Man is devastatingly handsome, charming and confident. He is also a conceited, hedonistic playboy, who knows no boundaries. Ava desperately does not want to be attracted to him, but she can’t control the overwhelming affect he has on her. Every instinct is telling her to run, so she does, but Jesse Ward is not so willing to let her go. He wants her and is determined to have her. She knows she is heading for heartbreak, but how can she run when he won’t let her?

Orion, London, 2013
448 oldal · ASIN: B009UFDYV8

Jesse Ward · Ava O'Shea

Jesse fucking Ward!
Örökre a szívembe vésted magad! És határozottan nem ceruzával. ♥

Harmadjára olvastam a könyvet (egyszer ungarisul, kétszer inglisül), de biztos, hogy nem utoljára! Mivel olvastam a sorozat többi részét is, tudom mi a történet vége, így ez az értékelésemben is látszódni fog, pardonnez moi! ;)

No, édeskéim, akkor lássuk! A sztori tucat! Első olvasáskor is ezt gondoltam, most is ezt gondolom. Hányszor láttunk már ilyet! Egy gazdag, magabiztos, pokolian handsome férfi, aki első látásra beleszeret a szép és kissé naiv lányba. Aztán b*sznak,mint a nyulak, a férfi birtokol mert megteheti. Jönnek a múlt árnyai, titkok, bonyodalmak stb… Ez a könyv is ilyen, csak jól megírva. Jodi tudja mi fán a könyvírás, és mellette szóljon, hogy életszerű problémákat sorakoztat fel, és végre nem egy huszonakárhány éves piperkőc pasas a hősünk. Én élvezem a stílusát. Ez az egyik, ami az én szememben a tucat fölé emeli ezt a könyvet/sorozatot. A másik pedig: JESSE WARD! Hibátlan! Illetve van hibája, nem is kevés. De ezek a hibák teszik őt emberré, és válik általuk szerethetővé. Nyugodt szívvel ki merem jelenteni, hogy Jesse viszi a hátán az egesz könyvet, sőt sorozatot. Erős, egyedi karakter, hozzá hasonlóval csak háromszor találkoztam a könyves férfiak világában.

A könyv egészében véve teljesen jó kikapcsolódás, mert ez a rész még kis lightos, ahol megismerjük a szereplőket és fél lábbal beléphetünk a történetükbe. Aztán a következő két rész hozza meg az áttörést, és bele is veszünk. A történetbe is és Jesse-be is! :))

P.S.: Mr. Ward, please, don't worry about your age! Doesn't matter! You thirty-ish bastard! I still love you, Lord of my heart!

————————

Orion, London, 2013
Lady_E
Jodi Ellen Malpas: This Man

Nagyon sok jó értékelést olvastam erről a sorozatról, így valószínűleg túl nagy elvárásaim voltak már az első sornál. Pont ezért volt elkerülhetetlen a csalódás.
Sajnos ez a könyv nem fogott meg. Az alapsztori teljesen sablonos, amivel alapvetően nincs problémám, ha bármi többet tud adni, vagy legalább a karakterekben van valami érdekesség.
És bár Jesse nagyon is a zsánerem, de Ava egyszerűen az őrületbe kergetett.
Jesse viselkedése értelmet nyert az utolsó fejezetben, de Ava-val egyszerűen nem tudtam lépést tartani, annyiszor változtatta meg az álláspontját Jesse-vel kapcsolatban, minden ok nélkül.
Ha kell a pasi, ha vele akarsz lenni, akkor hajrá, miért kell legalább ötször elfutni előle, egyből azután hogy jól megd.gott? Ava egyszerűen gyerekesen viselkedik, ami még a YA könyvekben is zavar, nem hogy egy erotikus regényben. Ha 16 éves lenne a karakter akkor sem jó megoldás állandóan kinyomni valakit, aki hívogat, 26 évesen meg pláne nem ez a módja a „kommunikációnak”.
Mindettől függetlenül elolvasom a folytatást, mert a sok negatívum ellenére látok benne potenciált, pláne Mr. Ward-ban, de már nem várok csodát.

Toffy_Sentellion
Jodi Ellen Malpas: This Man

Nagyon kellemes meglepetés volt a könyv. Sokkal rosszabbra számítottam, helyette jobbat kaptam.
Alapja egy domináns alfahím (Jesse Ward) és egy lakberendező (Ava O'Shea).
Ava karaktere egyszerre szerethető és idegesítő. Lépései logikusak, egyben buták is néha. Ha jobban belegondolunk végig igaza van. Tudja futnia kéne, ez persze nem megy neki.
Jessie uralni akarja Avát, mindent megpróbál megtenni azért, hogy ne fusson el mellőle. A követéstől, hűtőbe tett ruhákig mindent. :D Semmit nem tudunk meg róla, még igazi korát sem. Viszont itt maga a karakter varázsol el minket. Mert hiába ez a dominancia nála, ugyanakkor kedves, védelmező és egy hatalmas kérdőjel…
Nem szoktam ezt írni, de kivételesen blogban többet leírtam:

Vivuska
Jodi Ellen Malpas: This Man

Angolul sokkal jobb volt olvasni ezt a könyvet! Ha tehetitek angolul olvassátok, mert a könyv végén van egy bónusz fejezet Jesse szemszögéből!

ma_ya17

Október 22-24 olvastam.

Ughhhhhh annyira de annyira utálom hogy mindig sorozatba kezdek. És ha ilyen sorozatba,azt még jobban.
Szóval kezdjük az elején. Szürke,Crossfire,és csapatja kategóriába tartozik. Legalábbis szerintem. Domináns,uralkodó, seggfej (és ez nem jó értelembe). Hisztis,buta eszetlen liba. Majdnem minden 2 oldal tele szexel. Ez mind mind kipipálva.
És akkor lássuk a két hős szerelmest.
Adva van AVA. A nő. Nos,akit idegesített Ana belső istennője,vagy Éva nyafogása,az még nem találkozott Ava-val. Oh,és mily emlékezetes találkozás. Kedves Ava kisasszony,alig 26 évesen,"nagyon" híres belsőépítész,vagy tervező vagy mit tudom én mi,ugyanis a könyv során nem sok munkát végez,na de ez nem is annyira fontos egyéb tulajdonságai mellet.
Mivel szegényke „annyit” dolgozik,minden este lazítani szokott legjobb barátnőjével( akit nem is tudom már hogy hívnak) Egy pohár bor,egy üveg bor. Ugyan mi az? Semmiség. Hisz csak minden este történik meg.
Tehát egy újabb remek tulajdonsága. Részeges is.
És akkor Jessie.
Jessie barátunk,aki X éves (ugyanis,ez valami állam titok lehet,mert senki sem tudhatja, mondjuk ezt vissza is szívom mert szinte ez volt az egyetlen olyan dolog a könyvben ami tetszett.Ahányszor Ava megkérdezte hány éves,mindig egyel többet mondott.21-töl kezdte). Na szóval Jessie. Gazdag,milliomos,playboy,aki,amint megpillantja Avat eldönti h kell neki. És rendületlenül üldözőbe is veszi. Mindenhol megjelenik,rendszeresen megbabrálja Ava telefonját,munkahely,otthon,bár,ebéd idő,vacsora – Jessie mindenhol ott van. És természetesen egy -két nap „győzködés” után meg is kapja a lányt.
Egyfolytában parancsol neki,folyton rángatja,mindenkin keresztül masíroz,eldönti mit hordhat és mit nem. Hova mehet és hova nem.Kivel találkozhat és kivel nem. És ha Ava nem engedelmeskedik szó nélkül minden parancsának akkor „he fuck some senses in her” Mindenkitől félti,minden percben maga mellet akarja tudni. És mit tesz a buta liba??? Mindent megenged neki. Oh,folyton rohangál előle mint a vak tyuk össze vissza. Kisértödik valamire,és olyankor nem veszi fel a telefont,nem válaszol az sms,Jessie meg haját tépve, mint egy dühöngő örült rohangál fel s alá. De komolyan. Teljesen kiakad ha nem éri el.
Na,szóval a lényeg hogy Ava ,Jessie „Kastélyán ” kéne dolgozzon ( tervezzen neki valami szobákat,egy teljesen tökéletesen felszerelt hotelben )de persze ehelyett Jessien túlórázik.
Természetesen hőseink össze is vesznek,mikor kiderül ez az. és Ava barátnénk lelépik. És vége a könyvnek.
Istenem,ennél dühítőbb könyvet rég az ideje nem olvastam. Általában ha a csaj nem is tetszik a pasi általában be szokott jönni. Na most biztos van olyan aki szereti a Jessie féle pasikat,de én? No way in hell!!! Not a chance!!!!! Nah ah!!!

'Jesse?'
'Hmmm?'
'How old are you?'
He squeezes my arms. 'Twenty two.'
I roll my eyes to myself. If he’s twenty two, then I’m Mother Teresa reincarnated.

Ms_thebetty P

Oh, Jesus. He smells divine – all fresh water and minty. I hold my breath.

'Say you'll come.'
'No!' I laugh when his hand moves to my hip. 'Stop!'
'Please,' he purrs in my ear.
I stop struggling. Please? Did I hear him right? I'm stunned on the spot. Jesse Ward said please? Okay, so he's brokering a deal, and he said please.
'Okay, I'll come,' I sigh, earning myself a super-tight squeeze and an over-the-top nuzzle.

’You don’t cook?’
’I don’t.’
I smile around my fork. ’Why, Mr Ward, is that something you don’t do well?’
’I can’t be amazing at everything,’ he say.

Ms_thebetty P

’Shit,’ she yelps, her body flying up and clenching my shoulders.
I don’t back down. ’Language, lady,’ I warn.

449. oldal - Bonus Chapter from Jesse's POV - Launch night at Lusso

Ms_thebetty P

'When shall I pencil you in?'
'I don't want to be pencilled in anywhere. Pencil can be erased.'

Ms_thebetty P

'You think I belong to you.' I start circling my finger again, hoping he'll confirm it.
'No. I know you do.'
I'm deliriously happy. 'When did you establish that?'
'When I spent four days trying to get you out of my head.'
'It didn't work?'
'No. I was even crazier. Go to sleep,' he orders.
'What were you doing to try and get me out of your head?'
'It doesn't matter. It didn't work, end of. Go to sleep.'

Ms_thebetty P

’Wow!’ I blurt, coming facet to face with a huge, diamanté-embellished vibrator.
’Don’t get excited,’ Jesse whispers in my ear. ’You don’t need one of those.’
I gasp, and he laughs lightly in my ear. ’I don’t know. It looks like it could be fun,’ I respond, thoughtfully.
It’s him that lets out a shocked gasp this time. ’Ava, I’ll die before you use one of those,’ he flashes the offending object a disgusted look, ’I’m no sharing you with anyone or anything, even battery-operated devices.’

’How old are you?’
He pauses with his fork midway to his mouth. ’Thirty-ish.’
He takes his forkful of food, watching me as he chews.
’-ish,’ I mouth.
’Yes, -ish,’ he counters, a smile playing on the corners of his lips.

Ms_thebetty P

’… I’ve waited too long for you, Ava. I’ll do anything to keep you safe. I’ve lived a life with little control or care. Believe me, I need you …please …please don’t leave me.’ He walks toward me, but I step back, fighting the instinct to let him swathe me. He stops. ’I'll never recover.’

Kapcsolódó szócikkek: Jesse Ward

This Man sorozat · Összehasonlítás