A ​tiltott 165 csillagozás

Jodi Ellen Malpas: A tiltott

Mit teszel, ha nem tudsz uralkodni az érzelmeiden? Amikor tudod, hogy nem szabad így érezned valaki iránt. Még gondolatban sem.

Annie még nem tapasztalta meg a „szikrát”, azt a fajta kémiát, amikor meglátsz egy srácot, elakad tőle a lélegzeted, és teljesen elgyengülsz. Mígnem bulizni megy a barátaival, ahol szembetalálja magát a rettentően szexi és titokzatos Jack-kel. Nem csupán szikra gyúl közöttük. Ez igazi robbanás.

Jack azt ígéri, hogy tüze elhamvasztja Anniet, és tökéletesen beteljesíti ígéretét.
Együtt töltött éjszakájuk szenvedélyétől lenyűgözve, Annie kioson a szállodaszobából. Biztos benne, hogy az a férfi, aki ilyen erős hatást tett rá, akinek ilyen könnyedén meghajolt az akarata előtt, csakis veszélyes lehet. De már túl mélyek az érzelmei. Ám Jack nem csupán veszélyes. Tiltott férfi.

Eredeti mű: Jodi Ellen Malpas: The Forbidden

Művelt Nép, Budapest, 2017
446 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155676918 · Fordította: Medgyesi Csilla
Művelt Nép, Budapest, 2017

Jack Joseph · Annie Ryan

Mrs_Curran_Lennart P
Jodi Ellen Malpas: A tiltott

„Az ember nem maga dönti el, kibe szeret bele”
Elég erőteljes üzenetet hordoz a könyv, de nem mondanám, hogy támogatja a félrelépéseket, sőt. Annie vívódása pont arról szól, hogy alapjában véve helytelen a dolog. Jodi nagyon jól ír, bár regényeiben mindig hangsúlyos az erotika, a drámai szál miatt ez most szinte háttérbe szorult. Jack és Stephanie házassága a Széles Sargasso-tenger c. könyvet juttatja eszembe, ahogy Berthát tukmálták rà Rochesterre. A nő dilis, nem vitás. Jack és Annie viszont tökéletesek egymásnak. Végigizgultam a könyvet, hogy a szív vagy az ész kerül ki győztesen a harcból. Nagyon izgalmas volt.

Törpillaa

❤❤ Imádom, imádom. ❤❤
Lényegében mi is a tiltott gyümölcs? Az, amit sosem kaphatunk meg, hiába akarjuk annyira. De mindig van olyan helyzet, ahol ez megváltozhat. Csak kitartónak kell lenni, és ez jó példa rá. Bár összetört a szívük, megtörtek, szenvedtek, sírtak, nevettek, önmagukat marcangolták, lelkiismeret-furdalásuk volt, de még sem szüntek meg szereti. Hiába dobott az élet, vagy egy másik személy eléjük akadályt a végére teljesen egybeforrtak. Igaz szerelemmel. Ami nagyon ritka.
Én ezt a történetet annyira imádtam, élveztem minden percét. Volt, hogy dühöngtem, és elpityeredtem én is. Teljesen levett a lábamról, elvarázsolt, annyira csodálatos. Romantikus, szenvedélyes, érzelmes, izgalom, szerelem, egy nagyon szexi pasi.
❤ Imádlak Jack. ❤ Összeillő páros voltak ők ketten Annie-el. Megküzdöttek azért, hogy a végére teljesüljön, amit a szívük akar, bár rettentően szörnyű, amin átkellet menniük.
Akiket még megszerettem Lizzy, Nat, és Micky. :-) Sokszor elnevettem magam a párbeszédükön, azért volt benne elég humor is. A szokásos Jodi Ellen Malpas történet, csak másképp tálalva imádom, az írónőt, és a humorát, a komolyságát, hogy mindig megtud lepni, és elvarázsol mindenegyes történetével. Imádom. ❤❤

Bitten

„ This Man is mine.”

Leültem. Írtam egy beszámolót, visszaolvastam …. kijelöltem – Delete!
Rájöttem, hogy spoiler nélkül nem tudom leírni.

Van Jodinak egy bevezetése, a lényege: Légy nyitott, ha élvezni akarod!

Imádom ezt a könyvet és vetekszik az Ez a férfi trilógiával. Nem tudok dönteni ne is kérjétek.

Annyi mindent írnék le, de nem lehet. Mert ez egy olyan könyv, melyet csak Te magad tudsz megítélni. Ítélni?!

Olvashatom mint betűfüggő, olvashatom mint tanácsadó, olvashatom mint megélt és olvashatom számtalan szemszögből. Számtalan véleményt képes vagyok formálni és mindenki aki végigolvassa és megemészti. Ne köss bele csak ha fegyvertárad teljes.

Kivételes milyen karakteres hangzása van „The protector” , The Forbidden", olyan erőt sugárzó….. Tudjátok mi a legjobb? Hogy végül egy JEM-es kötetet kapunk (búvárkodtam az angolban is….jóóóó….jóóóó…. türelmetlen voltam).

Olyan ez mint a Krémtúró. Csak egy fajtát eszem meg, de abban is olyan veszettül kevés van – próbálkozhatom itthon kotyvasztani sose lesz olyan……

Diagnosztizált függő!

Jodi Ellen Malpas: A tiltott

„A "tiltott” pontosan az, ami. Nem engedélyezett. Amit nem szabad. Legalábbis így várja el a társadalom. De mit mond a szíved?"

Az én szívem nem mond semmit, hisz megint kitépték a helyéről és elrabolták…
Hogy sírtam-e amint befejeztem a könyvet? Igen, sírtam. Nem a szomorúságtól, hanem ettől a csodálatos történettől és attól a harctól, ami Jack és Annie elé sodort az élet.

Ez valami káprázatos volt! ❤ ❤ ❤
Jodi megint egy olyat művet alkotott, melyre elmondhatom, hogy SZÍNVONALAS, LENYŰGÖZŐ, ELKÉPESZTŐ!

ÁÁÁÁ, kikészített ez a könyv! Hogy lehet ilyen hamar vége? Szenvedély, izgalom, szerelem, na és a megunhatatlan Jodi-féle erotikus részek… sosem elég belőle.

Szívem legmélyén mindig egy ilyen történetre vágytam. Egy olyanra, ami velünk, „átlagemberekkel” is megtörténik, megtörténhet. Imádtam az egészet úgy, ahogy van!

Drága Jodi!
Csak annyi, hogy szeretlek! Szeretlek, mert oly sok érzést tudsz nekem adni a könyveid által, ha érted mire gondolok. Csodálatos írónő vagy, engem megvettél magadnak egy egész életre.

Jack!
A könyves szerelmeim ranglistáján dobogón végeztél! :D
Szeretem azt, ahogyan nem riadsz meg a kétkezi munkától sem. Nálunk is lenne mit ásni a kertben, ha esetleg van egy kis szabadidőd, szívesen látlak. Még epres gumicukorból is bevásárolok, csak gyere már! ;)

Egy személyes élmény olvasás befejezését követően:

Evika82 P
Jodi Ellen Malpas: A tiltott

Ez a könyv tetszett a legjobban az írónő eddigi alkotásai közül.
Igen kényes téma, kényes szituáció… de én azt mondom, hogy soha nem ítélj el senkit hirtelen felindulásból a tettei alapján, ne törj rögtön pálcát felette. Soha nem tudhatod, hogy leszel-e valaha olyan helyzetben, mint ő…
Nem tudhatod, te mit tennél, ha ilyen helyzetbe kerülnél…
Ez a könyv fantasztikusan van megírva, életszagú, nincs nagyon elrugaszkodva a valóság talajától. Hús-vér emberek a szereplők, valóságosak a problémáik, a hibáik.. Végre nem egy milliomos playboy és egy ártatlan szende szűz a főszereplő.
Szerettem őket a hibáikkal együtt. Szerettem ezt a könyvet. Ennyi! :)

V_Ili P
Jodi Ellen Malpas: A tiltott

Éreztem én, hogy JEM könyvében nem fogok csalódni, hiába a szokatlanul alacsony százalék.
Nem mondom, hogy Jack minden cselekedetével egyetértettem, de a végére kiderült, hogy mit miért csinált.
Volt benne dráma bőven, amikor azt hiszed, hogy most már minden sínen van, minden szép és jó, na akkor bumm, egy újabb megoldandó probléma.
De minden jó, ha a vége jó. :)

Sippancs P
Jodi Ellen Malpas: A tiltott

Rég volt már, hogy JEM könyv került a kezeim közé, pedig istenem, de fantasztikusan ír ez a nő!
Olyan szinten belehabarodtam ebbe a történetbe, mint Annie Jackbe. Minél többet kaptam belőle, annál nehezebben tudtam lerakni, és minél inkább belemerültem a tiltott részébe, annál inkább szerettem volna a végére érni (már csak a boldog befejezés végett, amiben erősen bíztam).
Mind Jack, mind Annie szimpatikus karakter volt. Jack esetében kifejezetten tetszett, hogy nem titkolózott, nem hitegette a lányt feleslegesen (mint ez a való életben sokszor tapasztalható), Annie esetében pedig teljesen életszerű volt, ahogy őrlődött magában, a szíve és a józan esze között. Stephanie viszont… na, őt duplán lehetett gyűlölni. Ilyen egy törtető, beteg, pszichopata nőt!
A végén nagyon sajnáltam Annie-t, holott sejtettem, hogy a befejezés nem lehet boldog tragédia nélkül. Úgyhogy bár mosollyal az arcomon tettem le a könyvet, a szívem egy kis része sajgott értük.

(Az alapszituációról nem szeretnék írni. Megvan róla a véleményem, de azt megtartom magamnak.)

Szilvi00 P
Jodi Ellen Malpas: A tiltott

„Nevezzék helytelennek, Nevezzék bűnnek. Nem fordíthatok hátat a férfinak, akit szeretek."
Ez a könyv pontosan olyan élményt és kikapcsolódást nyújtott, amilyet megszoktam és kvázi elvárok az írónőtől. Elsöprő, érzelmes és észvesztő.
Nagy hiba volt este 8 órakor elkezdeni! Hiába próbáltam letenni, nem hagyott aludni és hajnalig ébren tartott. Ma zombiként fogok dolgozni, de Jack és Annie történetével gazdagodva, nincs okom panaszra. A téma kényes jellegű, sok morális kérdést is felvet. Hogy bűn-e vagy sem, mindenki döntse el maga. Én nem ítélkezek. Azt vallom, hogy szívnek nem lehet parancsolni.

_Enii_ P
Jodi Ellen Malpas: A tiltott

– Te meg én vagyunk a világgal szemben, bébi. Ne add fel, érted?

Szeretem ha egy írónak azonnal felismerhető stílusa van,és JEM határozottan ezt a tábort erősíti. A bevezető után némileg aggódtam,hogy most majd egy nehezen emészthető,komoly érzelmi hullámvasutat kapok,sok könnyel és nevetéssel. És,hogy megkaptam-e? spoiler
A történet pörög,nem hagyja lankadni a figyelmet,és rengeteg helyen Ez a férfi trilógia déjà vu-m volt,ami számomra hatalmas pirospont.
Jack igazi álompasi karakter,de nálam Jesse-től mégis elmarad. spoiler. A fordításban érzékeltem néha „érdekes” dolgokat ami lehet,hogy már csak az én kukacoskodásom viszont mérföldekkel jobb,mint a korábbi könyvek fordítása.
Aki szerette az Ez a férfi trilógiát,az ennek is adjon egy esélyt,mert a trilógia óta ez a legjobb könyve az írónőnek legalábbis számomra. :)

Mindig az enyém voltál, már azelőtt is, hogy tudtam volna.

ncsn87
Jodi Ellen Malpas: A tiltott

Annyira imádlak, Jodi! Na meg ezt a könyvedet is. *.* ♥ Nem bírtam letenni. :D Kedvenc lett, járna a 100 csillag is!
Kezdem azzal, hogy a fordítás végre rendben volt. Hálásan köszönöm a kiadónak és a fordítónak. A borító is csodás, örülök, hogy megtartották az eredetit. Pont egy sérült gerincű példányt kaptam, de a végén az sem zavart, illett a témához.
Minden benne volt, amit egy ilyen helyzet elindíthat. Minden oldaláról megmutatta, de főleg a pár helyzetéből. Nagyon nem egyszerű szituáció, de én teljes mértékben megértem több okból is. Meg hát nem szabad ítélkezni senki felett, ha nem tudjuk, mi áll a dolgok hátterében.
Mondjuk Stephanie az elejétől fura volt… Nagyon durva, ahová fajult. Szóval nem csoda, spoiler
De Annie… Tökéletesek voltak egymás számára. Annyira szépen bontakozott ki minden közöttük. Persze a rossz is ott lebegett a fejük felett végig… Szétvetett az ideg, annyira nagyon féltem… :(
Még egyszer mondom, Jodi, te egy istennő vagy! ♥ Továbbra is minden könyvét olvasni fogom. Ennyi! Kifogytam a szavakból.

ZCsilla P

– Szeretlek, szépségem. Jobban mindennél.
A kijelentése bágyadt mosolyt csal az arcomra.
– Még az epres gumicukornál is?
– Még annál is. Pedig azt nagyon szeretem.

ZCsilla P

Attól, hogy az ember tudja, milyen borzalmasan rossz, amit tesz, még nem könnyű abbahagynia.

Kapcsolódó szócikkek: Annie Ryan
B_Viki23 P

Egy üzenetet kapok, mielőtt elszundítanék. Jacktől.

Mindig a tiéd voltam. Akkor is, amikor még nem ismertelek. És te mindig az enyém voltál.
Csak eltartott egy ideig, míg egymásra
találtunk. Szeretlek!

Úgy alszom el, hogy ezek a szavak ismétlődnek a fejemben.

Evika82 P

Túlságosan ellenállhatatlan az, ami tiltott. Veszélyes csábítás és ellenállhatatlan vonzalom. És bizonyosan fájdalmat és gyötrődést okoz majd.

ZCsilla P

– Szeretem a szenvedélyedet, szeretem az eszedet, szeretem, ahogy mormolsz a csésze fölött, amikor gondolkozol. Szeretem, ahogyan izegsz-mozogsz, amikor aggódsz. – A tarkómra szorítja a száját, és bágyadtan elmosolyodom, szeretem, amikor ilyeneket mond nekem.
– És szeretem a U2-s pólódat, különösen, amikor semmi mást nem viselsz.

ZCsilla P

Egy dolog megfosztania magát az embernek valamitől. Teljesen más tészta azonban, ha olyasmi foszt meg valamitől, ami felett nincs irányításod. Ettől csak még jobban akarod azt a bizonyos dolgot.

ZCsilla P

– Csináld, ami boldoggá tesz – mondom, és teljes szívemből így is gondolom.

B_Viki23 P

Képtelen vagyok ellenállni neki. Próbáltam, olyan átkozottul keményen próbáltam. Akarom őt. Szükségem van rá.

Ács_Milán

(…) sok házasságban vannak gondok, de amikor az ember megesküszik, akkor fogadalmat tesz, hogy kitart a másik mellett jóban, rosszban. Lemond mindenki másról.