River ​Boy (River Boy 1.) 3 csillagozás

Jocelyn Shipley: River Boy

„A ​hátsó lépcsőn osonok le, nehogy anyu észrevegyen. Amikor belépek a konyhába, látom, hogy nincs ott senki. Tökéletes. Anyu nem tudhatja, mit csinálok. Ha rájön, akkor nekem annyi. Nem fog szobafogságra ítélni, vagy ilyesmi, csak amióta ideköltöztünk, nem szereti, ha bárhova is egyedül megyek. Mindig velem akar jönni, mint egy kishúg, vagy valami hasonló.”

Egy szörnyű esemény hatására Sydney családja vidékre költözik. A költözés előtt Sydney-nek sok barátja volt, és a szülei is megadták neki a hőn áhított szabadságot. Most minden egészen más. Sydney úgy érzi, megfullad a szülei aggódó figyelmétől, mert minden lépését ellenőrzik. Szeretné végre egyedül felfedezni a környéket, hogy kismillió természetfotót készítsen – hisz hogy lehet valakiből híres fotós, ha nincs lehetősége gyakorolni?
Egy nap, miután kioson a folyópartra, egy ismeretlen és nagyon titokzatos fiúval találkozik. Ki ez a srác, és miért táborozik teljesen egyedül a folyó mentén? Amikor végül feltárja… (tovább)

Eredeti cím: River Boy (angol)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

GIRL:IT, Németország, 2014
142 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155348075 · Fordította: Szoboszlay Anna

Hajnalka_Anonymous>!
Jocelyn Shipley: River Boy

Amikor olvastam nagyon tetszett és annyira bele tudtam élni magam, ma már egészen máshogy tekintenék a történetre, ha újraolvasnám. A titokzatos fiúnak én is elhittem mindent, ahogy Syd és igazából ugyanúgy meglepődtem, amikor kiderült az igazság. 13 évesen még nagyjából egyidős lehettem a főszereplő lánnyal, így abszolút meg tudtam érteni őt. Tanulságos volt, az biztos, ennek a korosztálynak éppen megfelelő olvasmány. A maga kis aranyos egyszerűségével mozgalmas, leköti egy fiatal lány figyelmét.

GIRL:IT, Németország, 2014
142 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155348075 · Fordította: Szoboszlay Anna
Rekireka>!

Igazán jó könyv!
A remény és a megváltozás leggyakoribb megnyilvánulását írja le.

River Boy sorozat · Összehasonlítás