Új ​Galaxis 17. 2 csillagozás

Jobbágy Tibor (szerk.): Új Galaxis 17.

Az ember börtönben él, a Föld börtönében.
Szülőbolygónk, bár bölcsőül szolgált, ám teremtményeit nem engedi el egykönnyen magától. A börtön láthatatlan rácsait a fizika könyörtelen törvényeiből kovácsolta, és a törékeny ember genetikájába kódolta. Ha felnézünk a csillagokra, olyan közelinek tűnnek, olyan egyszerű hinni a szabadságban, hogy bármikor „felpattanhatunk” egy űrjárműre, és kényünk-kedvünk szerint bejárhatjuk a galaxist. Nehéz elfogadni, hogy a tudomány mai állása szerint az ember nem csak a megfelelő űreszköz hiánya miatt képtelen erre, de porhüvelyünk sem alkalmas egy ilyen utazásra. Ám ábrándozni szabad. És kötetünk írói segítenek abban, hogy egy álommal gazdagabbak legyünk, és egy kis büszkeséget érezzünk, hogy mi, emberek (még ha csak a képzelet szárnyán is), de képesek vagyunk kitörni szülőbolygónk börtönéből.

A művek szerzői: Imre Viktória Anna, Molnár Dénes, F. Tóth Benedek, Szélesi Sándor, L. N. Peters, Sümegi Attila, Lőrinczy Judit, Juhász Roland

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Új Galaxis

Kódex, Pécs, 2010