Érettségi ​témakörök vázlata irodalomból 2 csillagozás

Közép- és emelt szint
Jobbágy László – Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet: Érettségi témakörök vázlata irodalomból Jobbágy László – Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet: Érettségi témakörök vázlata irodalomból

Kiadványunk irodalomból készít fel a közép- és emelt szintű érettségire. Összefoglalja azokat az elméleti ismereteket, amelyeket a vizsgázónak a sikeres érettségi vizsgához tudnia kell. A középszintű ismeretektől jól megkülönböztethető módon tartalmazza az emelt szintű tananyagot is. Az összeállításnál figyelembe vettük az érettségi és az új kerettantervi követelményeket, illetve a legutóbbi érettségi vizsgák feladatsorait. Teljes mondatokból álló szöveg formájában, mégis vázlatszerűen tagolva tárgyaljuk a kisebb egységekre lebontott érettségi témaköröket.
A könyv tartalmazza a vizsgakövetelményekben szereplő fogalmak meghatározását, az új kerettantervben megadott kulcsfogalmak hiánytalanul megjelennek. Összefoglaló táblázatok, ábrák segítik az ismeretek rendszerezését.
Könyvünket ajánljuk az érettségi előtt állóknak, illetve alsóbb évfolyamok tanulóinak is önellenőrzésre és az adott témakör áttekintésére.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Érettségi témakörök vázlata Maxim

Maxim, Szeged, 2017
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633619019
Maxim, Szeged, 2015
Maxim, Szeged
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632619019

R4ms3s P>!

Cél amiért vettem: Kidolgozzam az irodalmi tételeket. Hát csalódtam benne nagyon, mert csak egy-egy bekezdést adott vissza, nem nagyon segített a kidolgozásban.
Amire használtam: Azért örültem neki mégis, hogy megszereztem, hiszen még utolsó napokban átlapoztam, áttanulmányoztam a fontosabb költőket és írókat, hogy esszében el tudjam legalább helyezni őket térben és időben.
Lényegében összegzésként jó könyv, ám kidolgozásban nem. A nyelvtanos része, ugyanebből a sorozatból az egy fokkal jobb. Viszont, szerintem, ha tétel kidolgozásában szeretnél egy könyvet, akkor ezt szerezd be: Sipos Jenőné – Széllné Király Mária: 160 tétel magyar nyelv és irodalomból