Peaches ​for Monsieur le Curé (Chocolat 3.) 8 csillagozás

Joanne Harris: Peaches for Monsieur le Curé

It isn't often you receive a letter from the dead. When Vianne Rocher receives a letter from beyond the grave, she has no choice but to follow the wind that blows her back to Lansquenet, the village in which eight years ago, she opened up a chocolate shop. But returning to her old home, Vianne is completely unprepared for what she is to find there. Women veiled in black, the scent of spices and peppermint tea – and there, on the bank of the river Tannes, facing the church, a minaret.

Peaches for Father Francis címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Doubleday, London, 2012
460 oldal · ISBN: 9780385619219
Doubleday, UK, 2012
400 oldal · ISBN: 0385619227
Black Swan, London, 2012

Szamღca>!
Joanne Harris: Peaches for Monsieur le Curé

A harom resz kozul nekem ez tetszett a legjobban; bar a masodik is nagyon-nagyon jo volt!
A konyv elso felet szinte egyhuzamban olvastam teljesen elvarazsolt a konyv hangulata. Visszatertunk Lansquenet-be es annyira tetszett a kis varos leirasa, erdekes volt a fennallo allapot ami kialakult a folyo ket oldalan elok kozott. Nagyon tetszik Vianne stilusa ahogy kezeli az embereket, a gyerekeit – mindig nyugodtan, kedvesen es tetszik az a leheletnyi magia ami atszovi az egesz konyvet…. Nagyon tetszettek a lekvarbefozese (en is igy fogom ezentul csinalni :D) es a csokolade keszitese (ki kellene probalni!) es szinte ereztem az izeket a szamban.
A konyv masodik fele meg nagyon izgalmas volt, vegig izgultam – mondjuk nekem volt benne egy-ket hihetetlen, tul meredek csavar – (ezert is nem tudok maximum pontot adni ra) – de igazabol ennek ellenere egy nagyon kellemes, elvezetes, varazslatos olvasasi elmenyben volt reszem. :D
Ajanlom azoknak is akiknek az elso resz nem volt annyira meggyozo – nekem is a harom resz kozul messze az elso a leggyengebb.

Joanne Harris: Peaches for Monsieur le Curé

Ez nagyon jó volt! Talán a legjobb a három rész közül. Szerintem ez volt a legizgalmasabb, a végén még el is érzékenyültem egy picit. Csodálatos a hangulata. Hiába, ha Joanne Harris ír valamit, akkor olyan, mintha az olvasó ott lenne a szereplőkkel a helyszínen, velük együtt látja a tájakat, házakat, érzi az illatokat. Szeretnék elmenni Lansquenet-be.
Külön érdekessége ennek a regénynek, hogy angolul olvastam. (Ez az első könyv, amit angolul olvastam.) Bátran ajánlom mindenkinek eredetiben, könnyen olvasható, nyelvtanulásnak sem utolsó.

Joanne Harris: Peaches for Monsieur le Curé

Vianne kalandjainak végére értem, legalábbis azt hiszem, bár Joanne Harrisnél sosem lehet tudni.

A történet elejét nem nagyon értettem, mert ugyan rettentő régen olvastam már a Csokoládét, de számomra nem világos, abban a levélben hogyan állhat az, ami benne áll. Nem rémlik, hogy a levél írója jövőlátó lett volna. Ezen a problémán azért gyorsan túlléptem, és pillanatok alatt beszippantott a regény. Nagyon izgalmas és veszélyes témához nyúlt most az írónő, és szeretnék is majd utánaolvasni, milyen fogadtatásra talált a könyv Franciaországban, ahol játszódik. Vianne ugyanis egy egészen más Lansquenet-be érkezik vissza, mint amit nyolc évvel korábban elhagyott. Most már egymás mellett él egy keresztény és egy muzulmán közösség, amiből akadnak problémák, mert az emberek mindenütt emberek, és a más, az idegen sajnos sokszor ellenszenves, félelmetes, utálatos. Kár, hogy nem jut mindenhová egy Vianne, akitől sokat lehet tanulni toleranciáról és elfogadásról. Nos, legalább Lansquenet-nek ott van, hogy segítsen, és részben a csokoládé mágiájával, részben a személyes varázsával meg is teszi.

Valahogy közelebb került most hozzám Francis Reynaud, a falu papja, mint Vianne. Igazán keményfejű, régimódi ember, aki iszonyú nehezen szokja meg az újat, ezért aztán nagyon érdekes volt látni, hogyan birkózik meg a nem kicsi feladattal. Szerettem, hogy végig E/1-ben íródott a könyv, és váltakoztak a Vianne- és a Reynaud-fejezetek. A papban leginkább a humorát szerettem, kicsit fanyar, de nagyon jó. Homályos emlékeim alapján azt hiszem, rengeteget fejlődött a Csokoládé óta, nagyon sokat változott. Aztán mégis hogy járt szegény…

Vianne kapcsán kicsit aggaszt a befejezés. Nem derült ki egyértelműen, hogyan tovább, és tartok tőle, hogy azt a lehetőséget fogja választani, amit szerintem nem kellene. Egészen megdöbbentem, amikor felmerült, hogy esetleg úgy dönt, egészen váratlanul ért. Biztos reménytelenül romantikus alkat vagyok, de én azt hiszem, a felvonultatott választékból a legfontosabb a szerelem, és pontosan lehet tudni, hogy ezért a szerelemért elég sok mindent érdemes megtenni, merthogy a másik fél is elég sok mindent megtesz, sokszor annak ellenére, hogy az adott dolog neki nem annyira kényelmes. Hát, szorítok Vianne-nak, hogy jól válasszon. És kíváncsian várom, lesz-e még Vianne-regény.

Dodorka>!
Joanne Harris: Peaches for Monsieur le Curé

Baracklekvár! Az egyik fokmérője nálam, annak, hogy mennyire tetszik egy könyv, az az idő, ami alatt az utolsó 30-40 oldalt elolvasom. Hát, ennél a regénynél minden egyéb dolgom félretettem, pedig lett volna bőven, csak azért, hogy a végére járjak már a történetnek. Tetszett, mert szeretem Joanne Harris stílusát, de valahogy a nagy ügy végkifejlete nekem egy kissé átlátszó volt, ezért a fél csillag levonás.

SinkaZsuzsanna>!
Joanne Harris: Peaches for Monsieur le Curé

El sem hiszem, hogy milyen jó volt olvasni ezt a könyvet. Számomra a három közül ez a második legjobb. Imádom Harris humánus emberábrázolását és csendes, cseppet sem tolakodó moralizálását. Szerintem lesz még itt újraolvasás. :)))

brigi11 P>!
Joanne Harris: Peaches for Monsieur le Curé

Összeségében tetszett, igaz nehezen indult az eleje. Féltem, hogy sok újat már nem tud mondani a befejező rész. Sokszor éreztem úgy, hogy túl sok a titok. Nagyon hiányzott az Anouk szál.

painperduu>!

Someone once told me that, in France alone, a quarter of a million letters are delivered every year to the dead.

Luca87 I>!

Would Jesus have begrudged a lonely old woman the occasional use of his cat?

Luca87 I>!

After that, word quickly spread that Monsieur le Curé was taking confession through his letter-box.

brigi11 P>!

Because life plays dirty, changes the rules, steals the cards right out of your hands, or, sometimes, turns them all to blank.

painperduu>!

Years of travelling with my mother have taught me that food is a universal passport. Whatever the constraints of language, culture or geography, food crosses over all bounderies. To offer food is to extend the hand of friendship; to accept is to be accepted into the most closed of communities.

84. oldal, 5. fejezet - Tuesday, 17th August (Transworld Publishers, 2012)

painperduu>!

I cook when I am restless; I like the simple recipes; the preparing of ingredients; the knowledge that if I follow the rules the dish will never disappoint.

165. oldal, 10. fejezet - The White Autan, (Transworld Publishers, 2012)

Childhood's magic cure all--

154. oldal, 7. fejezet - The White Autan (Transworld Publishers, 2012)

Chocolat sorozat · Összehasonlítás