A ​francia konyha 26 csillagozás

Joanne Harris – Fran Warde: A francia konyha

Anouchka, Madame Douazan, Simone nagynéni… Tévedés ne essék, ők nem Joanne Harris valamelyik regényének szereplői, hanem a francia konyha ínyencségeinek megihletői. Mint Framboise, az Ötnegyed narancs hősnője, Joanne Harris – francia gyökereivel együtt – is megőrizte a nemzedékről nemzedékre öröklődő családi recepteket, és szerencsére közkinccsé tette őket A francia konyha című szakácskönyvben. A raguk, sültek, saláták, torták és desszertek ellenállhatatlanul csábító gyűjteményéből semmi sem maradt ki, még a nagymama hagyományos kalácsa, vagy az olyan klasszikus francia finomságok sem, mint a marinált kagyló vagy a párolt hátszín. Az író, aki szeret főzni, és az egykori főszakács, aki szeret írni róla, együtt „főzte ki” ezt a különleges receptes könyvet. A francia konyha igazi családi hagyaték.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Ulpius-ház, Budapest, 2004
254 oldal · ISBN: 9639602574 · Fordította: Balázs Éva · Illusztrálta: Debi Treloar

theodora
Joanne Harris – Fran Warde: A francia konyha

Tetszettek a személyes adalékok, érdekes volt, hogy megcsömörlött a Csokoládé premierjekor a sok csokitól. A receptek érdekesek, de csak egy-kettőt írtam csak ki magamnak, amit valamikor esetleg megvalósítanék.
Nem tetszett, hogy több ételről nem volt illusztráció, és több olyan oldal is van benne, amin teljesen érdektelen fotó van.

Véda MP
Joanne Harris – Fran Warde: A francia konyha

Na pont ilyennek képzeltem a szakácskönyvét a regényei alapján, tele családi receptekkel és földi halandó számára is elkészíthető finomságokkal! :)
Gyönyörű a kötet és hát a desszertes rész…! Nyammm!

OlvasóMókus
Joanne Harris – Fran Warde: A francia konyha

Kicsit csalódás volt ez a könyv. Leginkább azért, mert szeretem ha egy szakácskönyv, pláne egy idegen konyhát bemutató szakácskönyv, bemutatja az adott étel fotóját. Ebben a könyvben pedig a receptek 70%-ához nem ételfotó társult, hanem valami francia életkép, tájkép ami szép volt, de attól még nem tudom hogy kellene kinéznie az adott ételnek…

anika
Joanne Harris – Fran Warde: A francia konyha

Nagyon nagyon jó volt. Sok receptet érdemes kipróbálni.

borso0905
Joanne Harris – Fran Warde: A francia konyha

Állandóan, folyamatosan forgatom. Az ételek többsége itthon, hazánkban, hazai termékekből is elkészíthető. Fantasztikusak a képek, fantasztikus az egész könyv :)
Nem bántam meg a vételt :)

BakosJuci
Joanne Harris – Fran Warde: A francia konyha

A főzés mágia, ez pedig egy igazán jó varázskönyv hozzá! Imádom!

Moander
Joanne Harris – Fran Warde: A francia konyha

Rengeteg szép kép, finomabbnál finomabb fogások, szuper ez a szakácskönyv. :)

szélcsengő
Joanne Harris – Fran Warde: A francia konyha

Nagyon szeretem Joanne Harris szakácskönyveit, finom, de egyszerű receptek, és hétköznapi alapanyagok. A fotók a vidéki Franciaország hangulatát árasztják, mint a legtöbb regénye is.
A Csokoládé című fejezet, azért lássuk be, kötelező volt!!!! :-)

BakosJuci

Az evés érzéki, teljes testet kívánó élmény: gyönyörködjünk abban, amit főzünk, szippantsuk be a hozzávalók illatát, kevergessük meg az ujjunkkal. Élvezzük az étel hangját és anyagát! Ne feledjük, a főzés olyan közel áll a varázslathoz, amennyire a modern társadalom engedi: az alapvető hozzávalókat csodálatos étellé változtathatjuk.

Kapcsolódó szócikkek: étel · főzés
anika

Nagyon nehéz vegetáriánusnak lenni Franciaországban – bár a piacok a leggyönyörűbb zöldségekkel vannak tele –, mert a legtöbb francia számára a vegetárianizmus idegen és felfoghatatlan…